خدمات پرستاری در منزل

پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل

ارائه خدمات درمانی با کیفیت بالا از دغدغه های اصلی نظام سلامت می باشد. از این رو نظام های سلامت کشورها با توجه به مشکلات مختلف به دنبال فعال کردن هر چه بیشتر بخش خصوصی در تدارکات مالی و ارتقاء کیفیت خدمات هستند. بطوری که کشورهای توسعه یافته جهت درمان بیماری های مختلف ازجمله حاد و مزمن که دوران نقاهت طولانی را دارند اغلب به استفاده از پرستار و مراقب در منزل روی می آورند. گروه خدمات درمانی آرین طب با تجربه و پشتوانه مجموعه بیمارستان ها آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل می باشد.

خدمات پرستاری در منزل شامل تمام خدمات درمانی می شود که در محل زندگی بیمار ارائه می گردد و حتماً این کار باید توسط مراکزی انجام شود که مجوزهای لازم و ضروری پزشکی را داشته اند و همچنین از متخصصین و پزشکان به همراه پرستارانی و پرسنلی استفاده می‌شود که به کاملاً کاربلد و حرفه ای هستند و آموزش ها و دوره های مرتبط مهارتی و علمی را سپری کرده اند.

این خدمت به صورت خدمات شبانه روزی و خدمات مقطعی می باشد و با توجه به سلامت و وضع جسمانی بیمار و مدت زمان نیاز به پرستار و مراقب می توان از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد. اگر بیمار دارای شرایط حادی باشد باید مراقبت از او به صورت ۲۴ ساعته انجام شود اما اگر نیازهای خاص برای بیمار مطرح نبوده یا به تزریق سرم و مواردی مثل تعویض پانسمان نیاز دارد باید از خدمات پزشکی مقطعی استفاده نمود.

از اصلی ترین خدمات پرستاری در منزل می توان به مراقبت از کودک در منزل، مراقبت از سالمند در منزل، تزریق سرم یا مراقبت از بیمار اشاره کرد.

از اصلی ترین فواید بهره مندی از آن هزینه کمتر نسبت به نگهداری بیمار در مراکز درمانی، مشاهده عملکرد دقیق پرستار توسط خانواده بیمار، بررسی و چکاب سلامت بیمار به صورت مداوم، داشتن حس راحتی و آرامش بیمار به دلیل نزدیکی با خانواده، پیشگیری از بیماری های عفونی و بیمارستانی و… می باشد.

رزرو خدمات پرستاری در منزل:

بارگذاری...

X