پرستار سالمند

پرستاری در منزل

پرستار سالمند

افراد سالمند در خانواده همانند صندوقچه ای از گنج خرد و حکمت و تجربه می باشند و مراقبت از آنان در زمان کهنسالی وظیفه ای مهم و واجب است. ولی ممکن است گاهی اوقات نگهداری از این عزیزان  به خاطر عدم زمان، دانش و مهارت مربوطه به یک مشکل تبدیل شود. مجموعه آرین طب با اعزام پرستار برای شما، مشکل پرستار سالمند در منزل را برای شما حل نموده است. شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان مجموعه آرین طب در این باره مشاوره رایگان دریافت کرده و از خدمات پرستار سالمند در منزل استفاده کنید و با اعتماد کامل مراقبت از سالمند عزیزتان را به این مجموعه بسپارید.

پرستار و مراقب سالمندان

اغلب سالمندان طبق سبکی که در جوانی زندگی کرده اند و یا ژنتیک و تغذیه امکان دارد مبتلا به بیماری های مزمن روحی روانی و یا جسمی شده باشند. اکثر بیماری ها به طور معمول در سنین بالا بروز می کنند مثل آلزایمر و پارکینسون و … . سالمندی و بیماری، فرد را از اعمال امور روزمره و زندگی خویش باز می داردو در این زمان سالمند احتیاج به مراقبت و استفاده از خدمات پرستاری دارد. اکثر سالمندان وقتی به کهنسالی رسیده و نیاز به مراقبت دارند، با فرزندان خویش زندگی می کنند و این فرزندان وظیفه مراقبت از سالمند را به عهده دارند اما در اکثر موارد فرزندان به دلیل شاغل بودن و… توانایی مراقبت از والدین سالمند خویش را ندارند که در این صورت بهترین راه ممکن این است که اقدام به استخدام یک پرستار سالمند در منزل از مجموعه آرین طب کنید. استخدام پرستار سالمند جهت اوقاتی که در منزل حضور ندارید و فرد سالمند تنهاست بسیار کاربردی است. اما در مراقبت از سالمند نکات مهمی باید مورد توجه قرار گیرد.

  1.  اول اینکه سالمندان دارای بدن فرسوده ای هستند و امکان بروز هرگونه بیماری در بدن آن ها وجود دارد پس دقت به سلامت جسم و روح فرد امری بسیار حیاتی می باشد.
  2. تغذیه نیز در سالمندان بسیار مهم است. سالمندانی که دارای تغذیه خوبی هستند و از تمام مواد غذایی در حد تعادل استفاده می کنند اغلب دارای سلامت روح و جسمی بهتری هستند.
  3.  مورد بعد ورزش برای این افراد است. با ورزش سالمندان نیز می توانند کهنسالی بهتری داشته باشند. ورزش موجب تسریع جریان خون در بدن می گردد و این امر موجب اکسیژن رسانی بهتر به کل سلول های بدن شده و در اخر از انواع مریضی ها جلوگیری می کند. تمام این نکات ذکر شده احتیاج به نظارت و راهنمایی کسی دارد که از فرد سالمند مراقبت می کند.

وظایف پرستار سالمندان:

  • استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی:سالمندان به دلیل کهولت سن و کاهش توانایی حرکتی و کاهش بنیه،در انجام کارهای شخصی و روزمره خود دچار مشکلاتی می شوند و احتیاج به کمک جهت انجام امورات شخصی مانند استحمام،به سرویس بهداشتی رفتن،کوتاهی و یا شانه کردن مو ها و…هستند.البته برخی اوقات به دلایلی سالمندان دچار بی اختیاری در دفع ادرار می شوند که در این صورت باید پوشک شوند که این امر وظیفه پرستار سالمند می باشد.
  • انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند:سالمندان احتیاج به تفریح و حضور در اجتماع دارند و این نباید نادیده گرفته شود.پرستار سالمند با توافق با همراهان سالمند،می توانند ان ها را به پارک و گردش برده و یا در منزل با فعالیت هایی هم چون کتاب خواندن،جدول حل کردن،فیلم تماشا کردن،بازی کردن،خاطره تعریف کردن و….سالمندان را سرگرم کنند واوقات خوبی را برای ان ها رقم بزنند.
  • انجام امور خانه و خدمتکاری در منزل:پرستار سالمند علاوه بر نگهداری از سالمند،وظیفه امورات خانه را برعهده دارد.اموراتی هم چون اشپزی و تهیه غذا برای سالمند طبق رژیم غذایی سالمند،تمیز کردن خانه ،شستن ظروف،پذیرایی از مهمانان،شستن لباس ها و…توسط پرستار سالمند انجام می شوند.
  • رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل:در زمانی که سالمند تحت نظر پزشکی بوده و داروی خاصی مصرف می کند،پرستار سالمند موظف است زمان دارو های سالمند را یاداوری کرده و داروهای سالمند را به او در زمان تعیین شده توسط پزشک،بدهد.هم چنین در صورت داشتن بیماری های زمینه ای مانند فشارخون یا دیابت،فشارخون سالمند و قندخون او هر روز چک شود و در برگه ای یادداشت شود تا به اطلاع پزشک معالج رسانده شود.
  • انجام امور اداری و مالی سالمند:در صورت تمایل خانواده سالمند،پرستار سالمند می تواند کارهای ادرای و حتی مالی سالمند مانند پرداخت شارژ ساختمان،پرداخت قبوض،خرید برای منزل،خرید داروهای سالمند و…را انجام دهد.البته این توافق باید به صورت کتبی ثبت شود.
  • مراقبت و نگهداری از سالمند:نگهداری از سالمند احتیاج به یک روابط صمیمی و دوستانه بین پرستار سالمند و سالمند دارد.این صمیمیت باعث کاهش ریسک افسردگی در سالمندان نیز می شود.

مجموعه درمانی و مراقبتی آرین طب

موسسات گوناگونی در زمینه پزشکی و پرستاری فعالیت دارند که خدماتشان دارای کیفیت و کمیت هزینه های متفاوتی می باشد. جهت انتخاب یه مجموعه برای استخدام پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل باید به تجارب، تخصص، سوابق و سطح خدمت رسانی آن مجموعه بسیار مهم می باشد. مجموعه آرین طب بعنوان یکی از بهترین و کامل ترین مجموعه های پزشکی و پرستاری در تهران که دارای تجارب و دانش و تخصص کافی در ارایه خدمات شبانه روزی به همشهریان عزیز در سرتاسر تهران بزرگ می باشد که یکی از صدها خدمات این مجموعه پرستاری و مراقبت از سالمندان می باشد و شما می توانید از طریق شماره های تماس با کارشناسان این مجموعه مشاوره داشته باشید و در خواست خود را ثبت نمایید.

مراقبت از سالمند در منزل تهران

سخن پایانی:

هنگامی که جهت نگهداری از سالمندان در منزل پرستار استخدام می کنید، باید نکاتی را در نظر بگیرید و این پرستار را لحاظ رفتار و مهارت بسنجید. این پرستار بایستی قادر به یک ارتباط صمیمی با سالمند باشد و کلیه شرایط فرد را درک کرده و بتواند وضعیت سالمند را بدرستی ارزیابی نماید و قادر به انجام واکنش صحیح در وضعیت های مختلف بیمار باشد زیرا حرف از سلامتی یک فرد در میان است. این پرستار در طی ساعات کاری خویش نباید مشغول به مکالمه طولانی مدت و غیر ضروری با تلفن همراه باشد و نیز در این ساعات نباید بخوابد. همچنین بایستی در ساعت و زمان مقرر در محل کار خویش حاضر گردد و در زمان مقرر نیز محل را ترک نموده و چنانچه در هر زمان شرایطی ناگهانی و ضروری رخ دهد بایستی آمادگی لازم را داشته باشد.

ثبت درخواست :

بارگذاری...

آنوریسم آئورت ( Aortic aneurysm ) به بزرگ شدن غیر طبیعی  قطر آئورت گفته می شود، آنوریسم به معنای بزرگ
کاردیومیوپاتی ( cardiomyopathy ) گروهی از بیماری های عضله قلب هستند که باعث می شوند، قلب نتواند به درستی عمل
وراپامیل ( Verapamil )  یکی از مهمترین دارو های مهار کننده  کلسیم می باشد که برای کنترل آنژین صدری مصرف
اندانسترون ( Ondansetron ) به عنوان مهار کننده ی گیرنده ی سروتونین شناخته می شود. این دارو دارای اثرات ضد
آسم ( Asthma ) یک اختلال مزمن است که از طریق حمله های سخت و شدید تنگی و ویزینگ مشخص
دیگوکسین ( Digoxin ) یکی از دارو های موجود در درمان آریتمی های بطنی می باشد و یکی دیگر از کاربرد های