سفازولین (سفزولیکس، آفازول، سفازوژن)

سفازولین

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

فهرست مطالب

آمپول سفازولین(Cefazolin ampoule) یکی از داروهای آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف استفاده می‌شود. این دارو به عنوان یک عضو از گروه سفالوسپورین‌ها شناخته می‌شود و اثرات ضد باکتریایی قوی دارد. سفازولین با مکانیسم ایجاد تداخل در تشکیل دیواره سلولی باکتری‌ها، باعث ایجاد سوراخ‌هایی در دیواره سلولی می‌شود که به نابودی باکتری‌ها منجر می‌شود. این دارو برای درمان عفونت‌های متوسط تا شدید، از جمله اندوکاردیت، پنومونی و عفونت‌های مجاری ادراری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینجا، قصد داریم به بررسی مفهوم، مکانیسم عمل، کاربردها و جوانب مختلف مربوط به استفاده از سفازولین بپردازیم.

 

سفازولین چیست؟

سفازولین، با نام  Cefazolinو نام های تجاری مختلف از جمله آفازول و کفزول، به صورت ویالهای 250 میلی‌گرمی، 500 میلی‌گرمی و 1000 میلی‌گرم یا 1 گرمی در دسترس است. این دارو از دسته و رده درمانی سفالوسپرین ها بوده و به عنوان یک آنتی‌بیوتیک شناخته می‌شود. آمپول سفازولین تاثیر قابل توجهی در درمان بیماری‌های عفونی باکتریایی گرم مثبت و گرم منفی دارد. پزشکان از این دارو برای درمان انواع بیماری‌های عفونی، از جمله در ویزیت پزشک در منزل بیماران، استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که تزریق آمپول سفازولین در خانه می‌تواند به دو صورت عضلانی و وریدی-انفوزیون انجام شود.

 

آمپول سفازولین برای چیست؟

با توجه به اطلاعات ارائه شده، تزریق سفازولین به صورت آمپول یا ویال در دسترس عمومی است، اما این دارو باید به صورت دقیقاً طبق دستور پزشک متخصص تهیه شود؛ بدین معنا که داروخانه‌ها بدون نسخه این دارو را عرضه نمی‌کنند. ویال سفازولین دارای اندازه‌های مختلفی هستند، از 250 میلی‌گرم تا 2 گرم. تزریق ویال سفزولیکس در منزل به منظور درمان برخی از بیماری‌ها از جمله سنگ کیسه صفرا یا کوله‌سیستکتومی و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت نیاز به خدمات تزریق آمپول سفازولین در منزل، می‌توانید با مرکز آرین طب تماس بگیرید.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

تزریق آمپول سفازولین در منزل

در بسیاری از بیماری‌ها، پزشکان با توجه به شرایط بیمار، دستور و تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها را به منظور پیشرفت و ادامه درمان بیماران خود می‌دهند. آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی، از جمله مهار رشد باکتری‌ها، عامل اصلی ایجاد عفونت‌های جدید و تأخیر در پیشرفت آن‌ها، باشند. مرکز آرین طب، با داشتن پزشکان عفونی و امکان انجام ویزیت پزشک عفونی در منزل، آماده ارائه خدمات به افرادی است که به دنبال بیماری و عوامل دیگر دچار عوارض عفونی شده و برای درمان نیاز به دستورات پزشک و استفاده از داروها، به خصوص آنتی‌بیوتیک سفازولین 1 گرمی در منزل، دارند. این مطلب به شما اطلاعاتی درباره هر آنچه که از ویال سفازولین، تزریق آمپول سفازولین، عوارض و کاربردهای مصرف می‌خواهید، ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای دریافت این خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با ما تماس بگیرید.

همچنین، به این نکته هم اشاره شود که برای تزریق این آمپول، می‌توانند با مرکز آرین طب تماس بگیرند تا یک پرستار مجرب و با تجربه به خانه‌شان اعزام شود و اقدام به تزریق دارو به بیمار نماید.

آمپول سفازولین

انواع دوز آمپول سفازولین به چه صورت است؟

در خصوص دوز امپول سفازولین، می‌توان به موارد زیر اشاره نمو:

آمپول سفازولین 250 میلی‌گرمی: معمولاً از این نوع برای کودکان و یا افرادی که دارای وزن کمتری هستند، استفاده می‌شود. استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها با توجه به توده بدنی یا Body Mass افراد بسیار مرتبط است. در صورت تمایل به دریافت خدمات تزریق آمپول سفازولین 250 میلی‌گرمی در منزل، می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین، اگر برای کودک خود نیاز به تزریق این آمپول دارید، می‌توانید از خدمات ویزیت متخصص اطفال در منزل بهره ببرید.

آمپول سفازولین 500 میلی‌گرمی: دوز دیگر این آمپول 500 میلی‌گرم بوده و برای درمان علائم بیماری‌هایی مانند عفونت‌های ادراری در زنان، عفونت‌های درندان، آبسه دندان و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً از دوز 500 میلی‌گرمی برای افرادی که وزن کمتری دارند استفاده می‌شود. بانوان عزیز می‌توانند برای تجویز و درمان بیماری‌های عفونی در منزل از خدمات ویزیت متخصص زنان در منزل بهره مند شوند.

آمپول سفازولین 1 گرمی: آمپول سفازولین 1 گرمی معمولاً پرمصرف‌ترین داروی آنتی‌بیوتیک برای بیماری‌هایی مانند عفونت گوش، مجاری ادراری، زخم‌های دارای بخیه و موارد مشابه است. برای بیمارانی که دارای این علائم هستند، استفاده می‌شود. شما عزیزان می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دارو را به صورت تزریق آمپول سفازولین 1 گرمی در منزل دریافت کنید.

 

موارد مصرف آمپول سفازولین چیست؟

از مهم‌ترین کاربردهای مصرف سفازولین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

جلوگیری از رشد باکتری‌های کوکسی: این باکتری‌ها شامل گرم مثبت و گرم منفی هستند و باعث ایجاد بیماری‌های مختلفی مانند مخملک، تب روماتیسمی، فارنژیت، زرد زخم، فاشیت نکروزان، گلومرولونفریت حاد پس از استرپتوکوک (PSGN) و بیماری‌های مشابه می‌شوند. این بیماری‌ها می‌توانند با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل درمان شوند.

جراحی: در جراحی‌ها، با تزریق آمپول سفازولین، می‌توان باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی را کنترل کرده و درمان کرد. این خدمات در منزل ارائه می‌شود و به درمان زخم‌های جراحی کمک می‌کند.

عفونت‌های ادراری: برای درمان عفونت‌های مجاری ادراری، استفاده از تزریق ویال سفازولین در منزل ممکن است موثر باشد. این خدمات به بیماران با علائمی مانند سوزش ادرار و خونریزی در ادرار ارائه می‌شود.

دوران بارداری: در دوران بارداری، درمان بیماری‌های زنانه و عفونت‌های ادراری از اهمیت بیشتری برخوردار است. درمان این بیماری‌ها ممکن است نیازمند ویزیت متخصص زنان در منزل و تزریق سفازولین باشد.

کوله‌سیست: این بیماری به التهاب کیسه صفرا معروف است و نیازمند درمان جراحی است. قبل از عمل جراحی، تزریق آمپول سفازولین می‌تواند به سرکوب التهاب و عفونت کمک کند.

عفونت واژن: این بیماری ممکن است در تمام دوره زندگی زنان رخ دهد و با استفاده از تزریق آمپول سفازولین در منزل، درمان شود.

سینوزیت: اگر سینوزیت ناشی از عفونت باکتریایی باشد، ممکن است از تزریق ویال سفازولین در خانه استفاده شود.

گلودرد: در صورتی که گلودرد ناشی از التهاب باکتریایی باشد، مصرف سفازولین ممکن است موثر باشد.

عفونت دندان: درمان عفونت‌های دندان با استفاده از سفازولین از جمله کاربردهای این دارو است.

 

نحوه مصرف داروی سفازولین در بزرگسالان

دوزهای مصرفی سفازولین در موارد مختلف به شرح زیر است:

برای عفونت‌های خفیف با کوکسی‌های گرم مثبت، دوز 250-500 میلی‌گرم هر 8 ساعت در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک مصرف می‌شود.

برای کولیت سیستیت خفیف تا متوسط، دوز 1-2 گرم هر 8 ساعت به مدت 4-7 روز مصرف می‌شود.

در درمان عفونت‌های متوسط ​​تا شدید، دوز 5-1 گرم هر 6 الی 8 ساعت تجویز می‌شود.

برای عفونت مجاری ادراری بدون عارضه، دوز 1 گرم IV در 12 ساعت با تأیید پزشک تجویز می‌شود.

به منظور آمادگی قبل از عمل، دوز 1-2 گرم 60 دقیقه قبل از عمل و در صورت لزوم تکرار طی عمل، همچنین در بعد از عمل 0.5-1 گرم هر 6 الی 8 ساعت به مدت یک روز تجویز می‌شود.

برای کراتیت باکتریایی، 1 قطره در چشم آسیب دیده 1-2 ساعت چکانده می‌شود و به طور معمول هر ساعت با آنتی‌بیوتیک دیگری که پوشش گرم منفی ایجاد می‌کند متناوب می‌شود.

استفاده از دوز 2 گرم سفازولین برای تزریق USP و دکستروز تزریقی USP برای بیماران اطفال توصیه نمی‌شود؛ بلکه برای جلوگیری از مصرف بیش از حد ناخواسته، فقط باید دوز 1 گرم سفازولین برای تزریق USP و دکستروز تزریقی USP در بیماران اطفال استفاده شود که به کل محتویات دوز 1 گرم نیاز دارند.

برای پروفیلاکسی بعد از عمل یا در بیماران کودک مبتلا به نارسایی کلیوی، هیچ توصیه‌ای برای دوز در بیماران اطفال وجود ندارد.

 

زمان مصرف سفازولین در کودکان

آمپول سفازولین (cefazolin) با تأیید و نسخه پزشک، علاوه بر بزرگسالان، در کودکان و حتی سالمندان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اندوکاردیت در کودکان، دوز 30 الی 50 میلی‌گرم بر کیلوگرم، 60 دقیقه قبل از عمل تجویز می‌شود. همچنین برای پنومونی اکتسابی از جامعه در کودکان بالاتر از 3 ماه، دوز 150 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز منقسم به 8 ساعت مصرف می‌شود. ضروری است به‌یادآوری کرد که این مقادیر مصرف در کودکان مربوط به مصارف عمومی است و دوز مناسب باید با توجه به نظر و بررسی پزشک تعیین شود.

تزریق سفازولین در منزل

انواع راه‌های مصرف همچنین طریقه مصرف آمپول سفازولین

در رابطه با طریقه استفاده از سفازوژن و تزریق سفازولین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تزریق سفازولین عضلانی: در کاتولوگ دارویی سفازولین منع مصرف تزریق عضلانی برای آن ذکر نشده است و از این رو می‌شود این آمپول را به طور عضلانی تزریق کرد. تزریق عضلانی آن توسط کارشناس پرستاری و با توجه به دستور پزشک قابل ارائه و اجرا است. برای تزریق ابتدا این دارو باید رقیق شود و سپس اقدام به استفاده نمود. عضله ای که برای تزریق عضلانی آمپول سفازولین در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، عضله دوروگلوتئال است، زیرا هم عمق مناسب و توده عضلانی کافی برای تزریق این آنتی بیوتیک را دارا است. شما عزیزان اگر درخواست تزریق آمپول آفازول را دارید می‌توانید از طریق تماس با اپراتورهای مرکز آرین طب اعلام تجویز و تزریق آن را اعلام نمایید.

تزریق سفازولین وریدی: به طور کلی ورید به معنای رگ‌های سطحی است، تزریق وریدی به معنای تزریق رگی است، ولی توجه داشته باشید که تزریق وریدی مستقیم یا straight این دارو ممنوع است. آنتی بیوتیک ها داروهای بسیار حساسی هستند و می‌توانند سبب ایجاد شوک در افراد گردند. برای تزریق وریدی این دارو می‌توان از نوع انفوزیون دارو استفاده نمود. تزریق سفازولین در منزل در سرم به دلیل ایجاد انفوزیون و آهستگی در دریافت و ورود آنتی بیوتیک به خون می‌تواند از ایمن‌ترین نوع تزریقات این دارو به حساب بیاید. شما عزیزان اگر درخواست خدمات تزریق داروی سفازولین را دارید می‌توانید از طریق اپراتور ها با ما در تماس باشید.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

مهم ترین نکات در تزریق انفوزیون وریدی سفازولین چیست؟

از مهم‌ترین نکات در رابطه با احتیاط تزریق سفازولین در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل علایم حیاتی فرد گیرنده خدمات توسط پرستار اعزامی.
 • ایجاد طرح سوال و پرسش از فرد گیرنده خدمت برای اطمینان از وجود حساسیت به آنتی بیوتیک‌ها.
 • انجام تست حساسیت در بیمار موقع تزریق.
 • آماده‌سازی محل تزریق.
 • ارتباط تاثیر گذار پرستار با فرد گیرنده خدمات تزریق این دارو در خانه.
 • رعایت موارد هشدار تزریق سفازولین، از جمله گروه‌های سنی، دوران بارداری و شیردهی، توسط پرستار آموزش‌دیده مرکز آرین طب.
 • سوال پرستار از بیمار در رابطه با ویزیت پزشک.
 • توضیح پرستار به بیمار در رابطه با عوارض مختلفی که ممکن است ناشی از مصرف آنتی بیوتیک‌ها مانند اسهال، کولیت، تغییرات در آزمایشات، ضعف و بی‌حالی، ایجاد شود.

 

موارد منع مصرف و تزریق سفازولین در منزل چیست؟

مشکلات کبدی: تجزیه این دارو به صورت کبدی است. اگر شما عزیزان دارای مشکلات کبدی هستید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید یا از پزشکان مرکز آرین طب برای دریافت خدمات مشاوره پزشکی در منزل خود استفاده نمایید. اگر این دارو بدون در نظر گرفتن مشکل کبد استفاده گردد، می‌تواند دارای عوارض بسیار و جبران‌ناپذیری باشد. از مهم‌ترین مشکلات کبدی می‌توان به: کبد چرب گرید 3، سیروز کبدی، فیبروز کبدی و سرطان کبد اشاره نمود که می‌تواند سبب ایجاد افزایش مقدار آنزیم‌های کبدی در خون گردد. از آنزیم‌های کبدی مهم هم می‌توان به ALT، AST و ALP اشاره نمود. اگر نمی‌دانید که دارای مشکلات کبدی هستید یا خیر، می‌توانید از خدمت سونوگرافی در منزل آرین طب نیز استفاده نمایید.

مشکلات کلیوی: از مهم‌ترین مشکلات کلیوی می‌توان به ادرار با حجم کم، میزان اوره خونی BUN، کراتینین بالا و موارد مشابه اشاره کرد. از آنجا که حدود 80% از سفازولین به صورت مستقیم از ادرار در کلیه دفع می‌شود، تزریق این دارو و استفاده از فواید آن نیازمند مشاوره پزشکی است. در صورت نیاز، اول با آزمایش عملکرد کلیه‌ها را بسنجید و بعد برای دریافت خدمات تزریق آمپول سفازولین اقدام کنید.

حساسیت‌ها: اگر در رزومه و سابقه خود دارای علائم حساسیتی مانند کهیر، شوک آنافیلاکسی، حساسیت به آنتی بیوتیک‌ها و موارد مشابه هستید، می‌توانید در ابتدا در رابطه با این موارد با پزشک خود مشورت کنید و سپس برای استفاده از این آنتی بیوتیک اقدام نمایید.

نوزادان و خردسالان: در نوزادان و خردسالان معمولاً از این آنتی بیوتیک استفاده نمی‌شود، اما تجویز آن توسط متخصص کودکان قابل تایید بوده و جای نگرانی نیست. با این حال، طی تحقیقاتی که در سایت دراگ بانک انجام شده است، تزریق این دارو در نوزادان می‌تواند علائم ناشناخته‌ای ایجاد نماید. بنابراین در مصرف این دارو در کودکان عجله نکنید.

 

آمپول سفازولین برای کرونا

استفاده از سفازولین در درمان بیماری‌های ویروسی مانند کرونا و سرماخوردگی توصیه نمی‌شود، زیرا سفازولین یک آنتی‌بیوتیک است. با این وجود، اگر در این بیماری‌ها عفونت همزمان باکتریایی در ناحیه تنفسی وجود داشته باشد، می‌توان از سفازولین به عنوان بخشی از درمان استفاده کرد.

عوارض سفازولین

عوارض سفازولین

سفازولین یک آنتی‌بیوتیک از گروه سفالوسپورین است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی در انواع مختلفی از بدن مانند بینی، ریه، گوش، استخوان‌ها، مفاصل، پوست، مجاری ادراری، غده پروستات و دستگاه تناسلی استفاده می‌شود. همچنین، قبل از جراحی نیز برای جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی پس از آن، استفاده می‌شود.

سفازولین با ایجاد تداخلات در تشکیل دیواره‌های سلولی باکتری، پیوندهایی که دیواره سلولی باکتری را در کنار هم نگه می‌دارند، را از بین می‌برد. این مکانیسم به دارو اجازه می‌دهد تا سوراخ‌هایی در دیواره سلولی باکتری ایجاد شود که باعث نابودی باکتری می‌شود و در نتیجه به درمان و جلوگیری از گسترش عفونت کمک می‌کند.

تزریق سفازولین ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند، بنابراین اگر هر یک از علائم زیر شدید باشد یا از بین نرفته و یا بیشتر شود، به پزشک خود اطلاع دهید:

 • خارش ناحیه تناسلی
 • لکه‌های سفید در دهان
 • از دست دادن اشتها
 • سوزش سردل
 • نفخ
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
 • سردرد
 • سرگیجه
 • ضعف
 • خستگی
 • خواب آلودگی
 • درد، قرمزی، تورم یا خونریزی در نزدیکی محل تزریق این دارو

بعضی از این عوارض آمپول سفازولین می‌توانند جدی باشند. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، تزریق سفازولین را متوقف کنید و فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به پزشکی متخصص مراجعه کنید. همچنین اگر هرگونه مشکل غیرعادی دیگری در حین استفاده از این دارو تجربه کردید، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

هشدارهای مصرف سفازولین

 • در صورت داشتن سابقه حساسیت به پنی‌سیلین‌ها، مشتقات آن‌ها، سفالوسپورین‌ها یا پنی‌سیلامین، استفاده از سفازولین با احتیاط فراوان توصیه می‌شود.
 • این دارو ممکن است منجر به ایجاد پاسخ مثبت کاذب در آزمون‌های کومبس و قند ادرار گردد.
 • در بیماران مبتلا به عیب کار کلیه، ضروری است مقدار مصرف سفازولین را کاهش دهند.
 • سفالوسپورین‌ها می‌توانند عامل بروز کولیت پسودوممبرانی شوند.

 

تداخلات سفازولین

مشخصات کلی تداخلات شامل سوبسترای OAT1 و OAT3، تغییر در فلور دستگاه گوارش، تشدید اثرات ضد انعقاد، کاهش اثرات باکتریوسیدی وابسته به رشد باکتری و اختلال در پاسخ ایمنی در برابر عوامل باکتریایی است.

تداخلات رده X که پرهیز می‌شود شامل بلندمدت‌های داخل مثانه‌ای و واکسن وبا می‌شود.

داروهایی که اثراتشان توسط سفازولین افزایش می‌یابد عبارتند از آمینوگلیکوزیدها، فوسفنیتوئین، فنی‌توئین، ریفامپین و آنتاگونیست‌های ویتامین K

داروهایی که اثرات سفازولین توسط آن‌ها افزایش می‌یابد عبارتند از پروبنسید.

درباره تداخل با غذا هیچ موردی ذکری نشده است.

داروهایی که اثراتشان توسط سفازولین کاهش می‌یابد عبارتند از آمینوگلیکوزیدها، داروهای داخل مثانه‌ای، واکسن‌های داخل مثانه‌ای (ایمنی‌زا)، واکسن وبا، لاکتوباسیلوس و استریول، سدیم پیکوسولفات و واکسن حصبه

 

 

تزریق آمپول سفازولین در بارداری

تزریق آمپول سفازولین در باروری باید تحت نظر پزشک متخصص و با توجه به شرایط و نیازهای پزشکی انجام شود. زمانی که مادر نیاز به درمان با سفازولین دارد و فواید ممکن از آن برای مادر بیشتر از عوارض سفازولین در بارداری برای جنین است، پزشک ممکن است تزریق این دارو را توصیه کند. اما همواره مطمئن شوید که پزشک خود را مطلع کنید که در دوران بارداری هستید و هرگونه دارویی که مصرف می‌کنید یا مصرف خواهید کرد بررسی شود و راهنمایی لازم داده شود.

 

تزریق آمپول سفازولین در شیردهی

تزریق آمپول سفازولین در دوران شیردهی نیاز به مشاوره پزشک دارد. قبل از مصرف هر دارویی، از جمله سفازولین، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند بررسی کند که آیا استفاده از سفازولین مناسب است یا خیر و آیا عوارض سفازولین در شیردهی برای نوزاد از جمله تغذیه از شیر مادر قابل مدیریت است یا خیر. در صورت تصمیم به استفاده از سفازولین، پزشک می‌تواند شما را راهنمایی کند که چگونه بهترین شیوه را برای مصرف این دارو در شرایط شما انتخاب کنید.

قیمت آمپول سفازولین

قیمت آمپول سفازولین

خرید آمپول سفازولین و قیمت سفازولین به عوامل مختلفی مانند شرکت تولیدکننده، نوع دارو (به عنوان مثال، نام تجاری یا ژنریک)، وضعیت بازار، شرایط اقتصادی، تأمین و توزیع دارو، اعتبار برند، میزان تقاضا و عرضه، موقعیت جغرافیایی و ارزش ارزی برای خرید سفازولین بستگی دارد.

 

در آخر…

آمپول‌ سفازولین برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف، از جمله عفونت‌های متوسط تا شدید، بسیار مؤثر است. استفاده از این دارو می‌تواند منجر به بهبود علائم بیماری، کاهش عفونت و بهبود کیفیت زندگی بیماران شود. این نتیجه نشان می‌دهد که آمپول‌های سفازولین ابزاری قدرتمند در دسترس پزشکان برای مقابله با عفونت‌های باکتریایی مختلف هستند و می‌توانند به طور موثری به درمان بیماران کمک کنند.

 

سوالات متداول

سفازولین چیست؟

سفازولین، یک آنتی‌بیوتیک است که به گروه سفالوسپورین‌ها تعلق دارد. این دارو برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف، از جمله عفونت‌های پوستی، ناحیه تنفسی، ادراری، مفاصل، استخوان‌ها و بیماری‌های عفونی دیگر استفاده می‌شود. سفازولین با کاهش تعداد باکتری‌ها در بدن و جلوگیری از رشد آن‌ها، بهبود علائم بیماری و بهبود سلامتی بیماران کمک می‌کند.

 

سفازولین چه عوارضی دارد؟

ممکن است عوارضی از قبیل مشکلات گوارشی، حساسیت‌های پوستی، عوارض آلرژیک شدید، مشکلات کلیوی، عوارض عصبی، مشکلات خونی، عفونت‌های قارچی و تغییرات در آزمایش‌های کبدی ایجاد کند. در صورت تجربه هر یک از این علائم، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

آیا سفازولین برای کرونا خوبه؟

سفازولین یک آنتی‌بیوتیک است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود و برای درمان ویروس کرونا (COVID-19) موثر نیست. COVID-19 یک بیماری ویروسی است و آنتی‌بیوتیک‌ها تنها علیه عفونت‌های باکتریایی موثر هستند، نه علیه ویروس‌ها مانند ویروس کرونا. بنابراین، سفازولین برای درمان COVID-19 مفید نیست و باید تنها زمانی مورد استفاده قرار گیرد که عفونت باکتریایی مشاهده شود و توسط پزشک تجویز شود.

 

اشکال دارویی سفازولین

سفازولین به صورت پودر برای تزریق در اشکال مختلفی تولید می‌شود که شامل 500 میلی‌گرم، 1 گرم، 2 گرم، 10 گرم، 20 گرم، 100 گرم و 300 گرم می‌شود. این دارو در همان گروه با سفادروکسیل، سفالکسین، سفالوتین و سفرادین قرار دارد.

 

اسامی تجاری موجود در ایران

 • ویال سفازولین زاک 500 میلی گرم
 • ویال سفازولین لقمان 1 گرم
 • ویال آفازول 1 گرم
 • ویال سفازولین زک 1 گرم
 • ویال سفازولین البرزدارو 1 گرم
 • ویال سفزولیکس 500 میلی گرم
 • ویال سفزولیکس 1 گرم
 • ویال آفازول 500 میلی گرم
 • ویال سفازولین البرزدارو 500 میلی گرم
 • ویال سفازولین-اکسیر 500 میلی گرم
 • ویال آفازول 250 میلی گرم
 • ویال سفازولین زاک 250 میلی گرم
 • ویال سفازولین لقمان 500 میلی گرم
 • ویال سفازولین-اکسیر 1 گرم

 

دارو های هم گروه سفازولین

 • سفالکسین
 • سفالوتین
 • سفادروکسیل
 • سفرادین

 

شما می‌توانید در آرین طب خدمات پزشکی و پرستاری در منزل دریافت کنید.

برخی از خدمات ما شامل ویزیت پزشک متخصص در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل، طب سوزنی در منزل، مشاوره روانشاسی و تغذیه در منزل است.

برای مشاهده همه سرویس های ما به صفحه خدمات مراجعه کنید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

برای رزرو خدمات پزشکی یا پرستاری در منزل فرم زیر را پر کنید:

Loading...

آخرین مقالات

ویزیت پزشک در منزل امیرآباد

ویزیت پزشک در منزل امیرآباد، یکی از خدمات پزشکی است که با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و بهبود دسترسی به خدمات درمانی برای ساکنان این منطقه ارائه می‌شود. این خدمت، امکانات لازم برای معاینه و درمان بیماران را در محیط آرام و راحت خانه فراهم می‌کند، به طوری که نیازی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل جردن

ویزیت پزشک در منزل جردن

ویزیت پزشک در منزل جردن به بیماران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به خروج از خانه و تحمل مشکلاتی نظیر ترافیک، صف‌های طولانی و محیط‌های پرازدحام بیمارستان‌ها، از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند. این نوع خدمات پزشکی شامل مشاوره‌های تخصصی، ویزیت عمومی، معاینات فیزیکی، تجویز دارو و پیگیری‌های درمانی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل ظفر

ویزیت پزشک در منزل ظفر

در دنیای پرشتاب امروز، خدمات پزشکی نیز به منظور راحتی بیشتر بیماران و افزایش دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، تغییرات چشمگیری داشته‌اند. یکی از این تغییرات قابل توجه، ارائه خدمات ویزیت پزشک در منزل است. ویزیت پزشک در منزل ظفر یکی از این خدمات است که توسط برخی از مراکز درمانی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل لویزان

ویزیت پزشک در منزل لویزان

ویزیت پزشک در منزل لویزان، شامل حضور متخصصان مجرب و حرفه‌ای از رشته‌های مختلف پزشکی مانند داخلی، ارتوپدی، پوست، جراحی عمومی و گوش و حلق و بینی است که با تجهیزات لازم به خانه بیمار می‌آیند. این خدمات برای افرادی که به علت بیماری‌های مزمن، مشکلات حرکتی، سن بالا یا

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل اقدسیه

ویزیت پزشک در منزل اقدسیه

ویزیت پزشک در منزل در اقدسیه برای افرادی که به دلایل مختلف نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند، اما قادر به مراجعه به مطب یا بیمارستان نیستند، یک گزینه بسیار مناسب و راحت است. این خدمات به ویژه برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی، مشکلات حرکتی یا نیاز به مراقبت‌های

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه

ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه

ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه، به عنوان یکی از خدمات پزشکی مدرن و ضروری، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این خدمت به بیماران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به ترک خانه و مواجهه با مشکلاتی نظیر ترافیک، آلودگی هوا و انتظار طولانی در مطب‌ها، از خدمات تخصصی پزشکی

بیشتر بخوانید »

خدمات ما

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

وبلاگ‌های مشابه

وبلاگ‌های رندوم

ناخنک چشم

ناخنک چشم

ناخنک چشم(pterygium) یک ضایعه گوشتی است که از سمت بینی شروع به رشد می‌کند و به سمت قرنیه چشم پیش می‌رود. این وضعیت می‌تواند به زیبایی و سلامت چشم آسیب برساند و در نهایت منجر به مشکلات بینایی شود. علائم ناخنک چشم از حساسیت و خارش چشم تا تاری دید

بیشتر بخوانید »
نارسایی کلیه

علائم و علت نارسایی کلیه چیست؟ + [درمان در منزل]

نارسایی کلیه(Kidney failure) یک وضعیت پاتولوژیک است که در آن کلیه‌ها ناتوان در انجام وظایف ضروری خود، از جمله تصفیه خون و تنظیم ترکیب مایعات بدن، می‌شوند. کلیه‌ها از میلیون‌ها نفرون تشکیل شده‌اند که وظیفه دفع مواد زائد و سموم از بدن و جذب مواد غذایی را بر عهده دارند.

بیشتر بخوانید »
ویزیت متخصص قلب در منزل تهران

ویزیت متخصص قلب در منزل تهران + [فوق تخصص قلب و عروق]

ویزیت متخصص قلب در منزل تهران، به بیماران این امکان را می‌دهد تا در محیط آرام و آشنای خانه‌شان، با کمک یک تیم حرفه‌ای از پزشکان متخصص قلب، به دریافت خدمات پزشکی نیازمند خود بپردازند. این خدمات از طریق تماس تلفنی و یا از طریق سامانه رزرو آنلاین قابل درخواست

بیشتر بخوانید »

دسته‌ها