تست PCR پروازی

تست PCR پروازی

تست PCR پروازی

در واقع،pcr مخفف کلمه ی Polymerase Chain Reaction  می باشد و با مراجعه به پزشک،همان آزمایشی است که دکتر در نسخه شما تجویز می کند تا اگر به کرونا مبتلا هستید،از این طریق، تشخیص داده شود. تست PCR پروازی که در شرکت درمانی آرین طب نیز به درستی انجام می شود؛ به این حالت است که از روش یک سواب، مایع مخاطی را از بینی و ته گلو آزمایش می کنند و  ضمن تشخیص دادن کرونا و یا نداشتن آن، آزمایشات را مورد بررسی قرار می دهند که امروزه این آزمایش در منزل ممکن است .

تست PCR پروازی چه آزمایشی است

Pcrیا به عبارتی واکنش زنجیره ای پلیمراز، راهکاری است که از طریق آن توالی کوتاهی از دی ان ای تحلیل خواهد شد،از این آزمایش ضمن باز تولید بخش های که از دی ان ای انتخاب میشود نیز؛ مورد استفاده است.این تست در لوله های آزمایشگاهی در آرین طب انجام می شود و مدت زمان آن،تنها چند ساعت می باشد.ناگفته نماند که آزمایش pcrرا با نام های دیگری همچون آزمایش تشخیصی،آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز و آزمایش naat نیز می شناسند.

تست pcr چگونه صورت میگیرد

این آزمایش که در بهترین شرکت حال حاضر، از جمله آرین طب نیز انجام می شود،یک نمونه از مخاط فرد بیمار که از راه گلو و یا بینی دریافت می شود را با کمک وسیله ی سواب پنبه ای،بر می دارند.چنانچه از مخاط بینی استفاده کنند؛ تکسنین سواپ را به مدت زمان ۱۵ ثانیه و در ۱۵ سانتی متری از هر سوراخ بینی فرد حرکت می دهند.در ادامه ی کار، متخصصین آزمایشگاه در مخاط بیمار به دنبال مواد ژنتیکی که به کرونا مربوط است می گردند که ضمن این امر از روش  pcr استفاده می کنند.در حقیقت اسم pcr هم از روش pcr انتخاب شده است؛ این روش به این صورت می باشد که اگر در مخاط بیمار ماده ژنتیکی مربوط به ویروس وجود دارد، آن را دو چندان می کند و از این طریق متخصصین به آسانی می توانند ابتلا به ویروس کرونا را بررسی نمایند. برای انجام این آزمایش، یک سری نمونه برداری از مخاط گلو یا بینی بیمار ضمن انجام تست برداشته میشود و به آزمایشگاه های مجهزی همچون آرین طب،فرستاده می شود، که پس از چند روز جواب آن، حاضر میشود.در اوایل بیماری کرونا، جواب آزمایش دیرتر تحویل داده خواهد شد؛ اما در صورت  نتیجه، تست pcr  در زمان کوتاهی آماده می شود.

دقت آزمایش pcr چقدر می باشد

Pcrامروزه یکی از قابل اعتماد ترین آزمایش ها می باشد که به بیماری کرونا مرتبط است.تنها مشکل این آزمایش این است که اگر فرد به تازگی به این بیماری مبتلا شده باشد،وجود ویروس در بدن او تشخیص داده نخواهد شد، از سوی دیگر بعضی مواقع مخاط گلو و بینی، نشانی از عفونت را ندارند در خود، و به همین علت این تست ممکن است به صورت صد در صد، ویروس کرونا را تشخیص ندهد.و شما می توانید بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی در خانه این آزمایش را انجام دهید .

آیا آزمایشی، غیر از تست pcr برای تشخیص ویروس کرونا وجود دارد

بله وجود دارد،از دیگر آزمایش هایی که به بیماری کرونا مرتبط است می توان، آزمایش آنتی ژن و آنتی بادی را نام برد.

آزمایش آنتی بادی به چه معناست

این تست برای افرادی استفاده می شود که قبلا به کرونا مبتلا شده بودند، از این آزمایش ضمن تشخیص وسیع بودن بیماری افراد استفاده می شود،آزمایش آنتی بادی از راه آزمایش کردن خون صورت میگیرد؛ طی این تست متخصصان،به دنبال آنتی بادی های کرونا هستند.زمانی که  در بدن ویروسی موجود باشد این آنتی بادی ها در بدن تولید می شوند؛ که به طور معمول چهار روز تا یک هفته پس از مبتلا شدن به بیماری در بدن ایجاد می شوند.به همین دلیل نمی توان از این آزمایش برای تشخیص ویروس کرونا استفاده کرد.نام های دیگر این تست،crp و igg  می باشد. افراد زیادی با انجام دادن تست pcr سعی بر این دارند که خیال خود را از بابت مبتلا شدن به ویروس کرونا راحت کنند،طبق همه گیری این ویروس تست های مرتبط به آن هم بسیار اهمیت پیدا کرده است،تست pcr در واقع از آن آزمایش هایی می باشد که ضمن تشخیص کرونا کاربرد دارد و تقریبا نتیجه خوبی را ارائه می دهد و گروه درمانی آرین طب انجام این آزمایشات در منزل را فراهم نموده است.

تست PCR پروازی در خانه تهران
  • PCR در قیطریه
  • تست PCR در زعفرانیه
  • تستPCR در کامرانیه
  • تست PCR در فرمانیه
  • PCR در الهیه
  • تست PCR در جردن
  • تستPCR پروازی در منزل پاسداران
  • تست PCR پروازی تهران
سخن پایانی

هر چند که آزمایش مرتبط به کرونا به فرد حس آسوده خاطری می دهد؛ ولی با این حال توجه داشته باشید هر حالتی را نباید به کرونا ربط دهیم، چراکه بسیاری از حالت های سرماخوردگی با حالت های ویروس کرونا شبیه می باشد؛به همین دلیل توصیه می شود،قبل از انجام تست و آزمایش با کارشناسان آرین طب مشورت کنید و پس از توضیح دادن ویژگی های جسمی خود، و تایید انجام دادن آزمایش توسط کارشناسان متخصص  به سراغ تست pcr در منزل بروید.بهترین زمان ضمن انجام تست pcr زمانی است که با پزشک خود مشورت کرده باشید و او به شما اجازه این تست را داده باشد.

این تست به عنوان روش استاندارد طلایی (gold standard) در تشخیص قطعی SARS-CoV-2 درنظر گرفته شده است. تست PCR در واقع RNA یا ماده ژنتیکی اختصاصی ویروس را ردیابی می کند و می تواند ویروس را طی چند روز پس از ابتلا به عفونت تشخیص دهد. این تست حتی در افرادی که هیچ علامتی ندارند هم قابل ردیابی می باشد. این آزمایش را می توان در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و کلینیک های مورد تایید وزارت بهداشت توسط افراد آموزش دیده و ماهر کادر درمان انجام داد. زمان لازم برای انجام و اعلام نتیجه این تست می تواند کمتر از 24 ساعت باشد. اگرچه با توجه به تعداد نمونه‌ای که آزمایشگاه دریافت می‌کند که می‌تواند با افزایش مراجعات در هنگام شدت گرفتن موج بیماری افزایش یابد، اعلام نتایج این تست ممکن است تا ۴۸ ساعت طول بکشد.

دنبال کردن آرین طب در رسانه ها:

هم میهن

 

رزرو نوبت تست PCR در منزل:

Loading...

No post found