پرستار در منزل

برای رزرو نوبت پرستار در منزل با شماره زیر تماس بگیرید.

پرستار در منزل

پرستار در منزل

پرستاری در منزل آن دسته از خدماتی هستند که به ما در روند درمان، بهبودی و دستیابی سلامت کمک می کند.
از این خدمات می توان به انواع تزریقات (تزریق سرم، تزریق زیرجلدی و تزریق عضلانی)، تعویض پانسمان (پانسمان زخم بستر، پانسمان زخم پای دیابتی و پانسمان محل جراحی)، کنترل علائم حیاتی (فشارخون، تعداد ضربان قلب، میزان اکسیژن خون و تعداد تنفس)، آموزش به بیمار در ارتباط با بیماری و روند درمان و موارد پیشگیری از بروز خطر و عوارض بیماری، آموزش به بیمار جهت نحوه صحیح مصرف داروها، مراقبت های ویژه از بیماران با شرایط ویژه، مراقبت از کودک و سالمند و… اشاره کرد. در ادامه به توضیح هرکدام از آن ها می پردازیم.

پرستار کودک در منزل                            پرستار سالمند در منزل

پرستارICU در منزل                                 پرستار CCU در منزل

تزریقات در منزل                                      تزریق سرم در منزل

 

خدمات پرستار در منزل – انواع تزریقات:

پزشک معالج فرد بیمار را ویزیت کرده و با توجه به شرایط بیمار و علائم بالینی وی داروهای خوراکی و تزریقی تجویز می کند. داروهای تزریقی ممکن است داخل وریدی ( Intravenous injection) یا به اختصار (IV)، داخل عضلانی (Intramuscular injection) یا به اختصار(IM)، زیرجلدی(Subcutaneous) یا به اختصار (SC) و داخل جلدی (Intradermal) یا به اختصار (ID) باشد که پرستار در منزل با تخصص خود می تواند به بهترین نحو ممکن این تزریقات را انجام دهد.

 • تزریقات داخل وریدی (IV) تزریق دارو یا سرم داخل وریدها هستند که جزو درمان های سریع و اورژانسی در شرایطی مانند خونریزی، اسهال، سوختگی ها و… که بدن مایعات از دست می دهد، محسوب می شود. و یا حتی در مواقعی که فرد قادر به مصرف داروهای خوراکی مانند تهوع شدید و بیماران در حالت کما این روش تزریقی استفاده می شود. تزریق سرم می تواند هم در مراکز درمانی مختلف (بیمارستان ها،درمانگاه ها و…) و هم در منزل انجام شود.تزریق وریدی (IV) یکی از روش های تزریقی در بیشتر بیماری ها است که به دلیل این که دارو مستقیما وارد جریان خون می شود و سیستم گوارش و هضم را دور می زند و مستقیماً وارد اندام ها می شود و در نتیجه میزان جذب آن ۹۰ تا ۱۰۰٪ است، روش تزریقی بسیار مفیدی است. در این روش تزریقی یک کاتتر نازک در رگ باقی می ماند و می توان برای چند روز ان را نگه داشت و از ان برای تزریق مجدد استفاده کرد که این باعث راحتی بیش تر بیمار می شود زیرا احتیاج به زدن سوزن در هر سری تزریق نمی باشد.تزریق سرم (سرم درمانی،سرم تراپی) به تزریق مایعات داخل ورید گفته می شود انواع مختلفی از سرم وجود دارد که ترکیبات مختلف(آمینواسیدی،کربوهیدراتی،الکترولیتی و…) دارد و  با توجه به شرایط بیمار انتخاب می شود.سرم ها جزو مواد دارویی محسوب می شوند.

تزریق سرم در منزل می تواند توسط پرستاران مجرب و حرفه ای برای بیمار انجام شود. پرستار با حوصله و تمرکز کامل در تزریق سرم و کنترل علائم حیاتی بیمار قبل و بعد از تزریق سرم بهترین خدمات را به بیمار ارائه می دهد. همچنین بیمار در منزل خود راحتی بیش تر داشته و با خیالی آسوده از بهترین و سریع ترین خدمات پرستاری در منزل با کم ترین هزینه بهره مند می شود. شما می توانید از خدمات پرستار در منزل تهران برای این کار استفاده کنید.

 • تزریق عضلانی (IM) یک روش تزریقی برای رساندن دارو به عمق عضلات و جذب سریع آن توسط خون هست که از شایع ترین روش های تزریقی است و همه ما در طول زندگی این روش تزریقی را تجربه کرده ایم.(تزریق واکسن در سنین مختلف)این روش تزریقی زمانی که دارو جذب گوارشی ندارد و یا پس از جذب به مقدار زیاد در کبد تخریب می شود از این روش استفاده می شود.شایع ترین محل تزریق عضلانی ناحیه پشت سرینی (دورسوگلوتئال) بر روی ماهیچه‌های ضخیم باسن است.
 • تزریق زیرجلدی (SC) یا زیر پوستی از روش های تزریقی شایع به ویژه در بیماران دیابتی که احتیاج به تزریق انسولین دارند،است.در این روش دارو به لایه بافتی میان پوست و عضله تزریق می شود و زمانی از این روش استفاده می شود که دارو آهسته تر از تزریق وریدی جذب شود و گاهی حتی جذب دارو در این روش تزریقی 24ساعت طول می کشد.داروهایی که از این طریق تزریق  می شوند شامل داروهایی هستند که می توانند در حجم های کم تجویز شوند. رایج ترین محل های تزریق عبارت هست از: شکم(در سطح ناف یا زیر آن، حدود دو اینچ از ناف فاصله دارد-4انگشت)،بازو: پشت یا کنار بازو،ران: جلوی ران

در بیمارات دیابتی پس از ویزیت پزشک متخصص داخلی و تجویز انسولین برای بیمار، تزریق زیرجلدی انسولین انجام می شود که لازمه این تزریق کنترل قند خون و تزریق انسولین با توجه به میزان قند خون است.

پرستاران مجرب تیم آرین طب با کنترل قندخون بیمار ورعایت پروتکل انسولین طبق دستور پزشک می توانند به شما در تزریق انسولین در منزل کمک کنند و آموزش های لازم جهت بیماری را به شما بدهند. شما می توانید همین الان از خدمات پرستار در منزل تهران تیم آرین طب بهرمند شوید.

  • تزریق داخل جلدی (ID) یا داخل پوستی برای تشخیص واکنش های آلرژیک به داروها به ویژه در تزریق اولین دوز آنتی بیوتیک ها انجام می شود تا در صورت بروز واکنش های آلرژیک انتی بیوتیک دیگری جایگزین شود.پرستار در منزل

   خدمات پرستار در منزل – تعویض پانسمان:

   از اصولی ترین و مهم ترین خدمات پرستاری در منزل می توان به تعویض پانسمان اشاره کرد.تعویض پانسمان باید در شرایطی استریل و اصولی و با توجه به بافت زخم،وسعت زخم،محل زخم انجام شود.در صورت عدم رعایت اصول استریل تعویض پانسمان،فرد دچار عفونت شده وباعث گسترش زخم و کند شدن روند درمان می شود.

   امروزه استفاده از روش های قدیمی پانسمان مانند ضماد گذاشتن روی زخم و بستن ان با یک پارچه منسوخ شده و از روش های جدید پانسمان زخم استفاده میشود.

   پانسمان زخم نوین پانسمان های تخصصی هستند که در درمان زخم بستر یا همان زخم فشاری کاربرد دارند که از مهم ترین دلایل استفاده آن ها میتوان به کاهش درد،استریل بودن،کاهش ترشحات زخم،تعوبض راحت،نچسبیدن به زخم و تنوع در پانسمان ها و کاهش ریسک عفونت و..اشاره کرد

   افرادی که دچار زخم به ویژه زخم پای دیابتی و زخم فشاری(زخم بستر)هستند ، رفتن به مراکز درمانی برای تعویض پانسمان زخم برای آن ها دشوار است و چون تعویض پانسمان احتیاج به تخصص دارد،خود فرد امکان تعویض پانسمان خود را ندارد در نتیجه تعویض پانسمان در منزل پیشنهاد می شود.

   کارشناسان زخم مجرب و حرفه ای تیم آرین طب با رعایت اصول بهداشتی و استریل و استفاده از پانسمان زخم نوین و بهترین پانسمان نسبت به محل و وسعت و نوع زخم،به شما جهت تعویض پانسمان زخم بستر (زخم فشاری) و زخم پای دیابتی در منزل به شما کمک می کند.

   حتی در صورت بروز عفونت نگران نباشید و سریعا با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید و ویزیت پزشک متخصص در منزل انجام شود و طبق دستور پزشک تزریق سرم و داروهای آنتی بیوتیک در منزل انجام شود و سریعا از گسترش عفونت جلوگیری  شود.

   پرستار در منزل

   خدمات پرستار در منزل -کنترل علائم حیاتی:

   فشارخون(BP)،تعداد ضربان قلب(PR)،تعداد تنفس(RR)،اشباع اکسیژن خون(Oxygen saturation یا به اختصارSaO2) از علائم حیاتی هر فردی است که در صورت بالاتر و پایین تر از حد نرمال بودن،باعث ایجاد اختلال می شوند.

   الف-فشارخون:میزان فشاری است که توسط خون در جریان در رگ ها به دیواره رگ ها وارد می شود.میزان نرمال و طبیعی آن 120الی90میلی متر جیوه برای فشار سیستولیک و 80الی60 میلی متر جیوه برای فشار دیاستولیک است.

   افزایش فشارخون بیش تر از محدوده طبیعی را فشارخون بالا یا هایپرتانسیون می گویند.از علائم آن می توان به  تاری دید،سردرد(به ویژه در پشت سر و در هنگام صبح)،و وزی گوش،تهوع،سبکی سر و..اشاره کرد. از عوارض و خطرات این بیماری سکته قلبی،بیماری های عروقی،سکته مغزی،نارسایی کلیه است.

   کاهش فشارخون کم تر از محدوده طبیعی را فشارخون پایین یا هیپوتانسیون می گویند.از علائم آن گیجی،افزایش ضربان قلب،تفس تند،درد قفسه سینه را می توان نام برد.ازعلل ایجاد آن تشنگی،از دست دادن خون،کم آبی،عفونت خون،تغذیه نادرست است.

   ب-تعداد ضربان قلب:میزان ضربان قلب نرمال60الی100 ضربه در دقیقه است .در صورتی که این میزان بیش تر از حد طبیعی(تپش قلب)و یا کم تر از حد طبعی باشد ویزیت پزشک متخصص قلب باید انجام شود و علت آن تشخیص داده شود و به درمان آن پرداخت.

   در صورت نیاز به ویزیت پزشک متخصص قلب در منزل و انجام اکوکاردیوگرافی در منزل می توان از تیم آرین طب استفاده کرد.

   ج-تعداد تنفس:تعداد تنفس طبیعی 12الی20 مرتبه در دقیقه است.تنفس بیش تر از محدوده طبیعی را تاکی پنه و کم تر از محدوده طبیعی را دیس پنه می گویند.

   د-اشباع اکسیژن خون:میزان اکسیژن در خون که محدوده طبیعی آن بالای 97 درصد است.اگر این میزان به زیر90درصد برسد باید سریعا اقدامات درمانی لازم انجام شود چرا که افت اکسیژن خون باعث می شود اکسیژنی که به اندام ها به ویژه اندام های حیاتی بدن مانند مغز و قلب می رسد،کاهش یابد و بدن دچار اختلال شود.

   برای اندازه گیری اشباع اکسیژن خون میتوان از دستگاه پالس اکسی متر(دستگاهی است که روی انگشتان قرار میگیرد و بدون درد میزان اکسیژن خون را نشان می دهد.) و ازمایش گاز خون شریانی(ABG) که در بیمارستان ها انجام می شود و علاوه بر اکسیژن خون،میزان کربن دی اکسید خون و PH  خون را نشان می دهد.

   در صورت کاهش اکسیژن خون و طبق دستور پزشک باید به بیمار اکسیژن کافی رساند و این از طریق کپسول اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز صورت می گیرد.این دستگاه ها  به علت گران بودن و استفاده در کوتاه مدت مقرون به صرفه نیست و به همین علت بهترین راهکار اجاره کردن آن ها است که شرکت آرین طب با اجاره تجهیزات پزشکی شبانه روزی در منزل به شما در این مورد کمک خواهد کرد.

   مراقبت های ویژه:

   خدمات مراقبت های ویژه شامل تمامی خدماتی می شود که در ICU  و CCU  بیمارستان ها برای بیمارانی با شرایط ویژه(بیماران با کاهش سطح هوشیاری،بیماران با ترشحات بالا که احتیاج به ساکشن مداوم ترشحات دارند،بیماران با ناتوانایی های حرکتی و…) انجام می شود.از خدمات مراقبت های ویژه می توان ساکسش ترشحات(روشی جهت تمیز کردن ترشحات با استفاده از فشار منفی و یک سایز مناسب از کاتتر)،مانیتورینگ بیمار(وصل کردن لید به قفسه سینه بیمار و کنترل ریتم و تعداد ضربان قلب،اکسیژن بیمار)،مانیتورینگ بیمار،پایش مداوم بیمار و ریتم ضربان قلب وی ،اکسیژن تراپی بیمار و…را نام برد.

   در بیمارستان ها به دلیل عدم وجود تخت کافی برای بیماران با شرایط ویژه و هزینه های بسیار بالای بیمارستان های خصوصی بسیاری از بیماران که احتیاج به این خدمات دارند،نمی توانند از آن بهره ببرند.به همین علت شرکت آرین طب با هزینه ای کم تر از بیمارستان و با پرستاران مجرب و ویژه کار و با اجاره تجهیزات پزشکی در منزل و ویزیت پزشک متخصص(پزشک متخصص داخلی،پزشک متخصص مغز و اعصاب ، پزشک متخصص قلب و..) خدمات ICU  در منزل و خدمات مراقبت های ویژه در منزل ارائه می دهد.

   مراقبت از سالمندان:

   سالمندی و کهولت سن پدیده ای است که برای همه اتفاق می افتد. در بیش تر مواقع فرد سالمند دچار ناتوانی های حرکتی شده و قادر به انجام کارهای شخصی خود نیست و یا دچار آلزایمر و زوال عقل می شود که فرد را از انجام کارهای روزمره خود باز می دارد. از این رو افراد سالمند احتیاج به مراقبت و نگهداری دارند. فردی که از سالمندان مراقبت می کند باید قابل اطمینان و مهربان و دلسوز و صبور باشد و قادر به کمک به سالمند در کارهای روزمره و رعایت بهداشت وی باشد. هم چنین سالمندان وقتی به آن ها توجه و محبت می شود و با آن ها با احترام برخورد می شود، ازاحساس خوبی بهره مند می شوند و دچار افسردگی نمی شوند.اگر شاغل هستید و قادر به نگهداری از سالمندان خود نیستید، می توانید از خدمات پرستاری تهران شرکت آرین طب استفاده کنید و با خیالی آسوده از پرستاران سالمند شرکت برای نگهداری سالمند خود استفاده کنید. چرا که سالمندان در منزل خود احساس راحتی بیش تری نموده و در محیط امن خانه خود بهترین خدمات را دریافت می کند.

   خدمات پرستار در منزل محله های تهران:

   • پرستار در منزل جردن
   • پرستار در منزل زعفرانیه
   • پرستار در منزل کامرانیه
   • پرستار در منزل فرمانیه
   • پرستار در منزل شمال تهران
   • پرستار در منزل شیان
   • پرستار در منزل قیطریه
   • پرستار در منزل هروی
   • پرستار در منزل آجودانیه
   • پرستار در منزل پاسداران
   • پرستار در منزل الهیه
   • پرستار در منزل غرب تهران

 

 

مراقبت از کودک:

کودکان، وابسته به والدین خود و دیگران جهت رفع گرسنگی، تشنگی و تعویض لباس و… هستند و همچنین به توجه، احساس امنیت و دوست داشته شدن نیاز دارند. اما گاهی پدر و مادر شاغل هستند و برخلاف میل باطنی برای محبت و توجه به کودک زمان کافی را ندارند. همچنین گاهی اوقات شرایط به مهد بردن کودک (عدم اعتماد به مهدها و پرسنل ان ها، کودک مهد را تحمل نمی کند و علاقه ای به رفتن ندارد، عدم داشتن وسیله نقلیه جهت بردن کودک به مهد و…) وجود ندارد. در این زمان بهتر است پرستاری مجرب و مهربان و باسابقه از کودک در منزل نگهداری کند.

نگهداری کودک در منزل باعث راحتی و آرامش کودک  به دلیل حضور در جایی که برای او بسیار آشنا است، می شود.هم چنین کودک با پرستار خود اشنا می شود و می تواند با او بازی کند و حتی در صورت اشنایی پرستار با زبان انگلیسی، زبان یاد بگیرد.

از ویژگی های پرستار کودک خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسئول و قابل اعتماد، صبور، مهربان، خلاق و بازیگوش، فعال و سالم، قابل اعتماد، با تجربه، با اعتماد به نفس

به صورت کلی شرکت آرین طب با ارائه انواع خدمات پزشکی و پرستاری در منزل اعم از خدمات نام برده شده و اضافه بر آن ها فیزیوتراپی در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل و ازمایش خون در منزل و…. به شما جهت ارتقا سلامتی و درمان بیماری ها کمک می کند.

پرستار کودک در منزل

دنبال کردن آرین طب در رسانه ها:

دکتر چک

رزرو خدمات پرستاری در منزل:

Loading...

ویزیت سالمند در منزل
ویزیت سالمندان در منزل یک خدمت حیاتی است که برای افرادی که ناتوان در مراجعه به مطب‌ها و کلینیک‌ها هستند،
سرم اینترالیپید
سرم اینترالیپید(Intralipid serum)، یک ماده مهم و جالب در علم پزشکی است. این ماده که شامل چربی‌ها، کلسترول و لیپوپروتئین‌ها
آمپول ویتامین ب ۱۲
ویتامین B12 یک ماده مغذی حیاتی است که برای حفظ سلامتی بدن بسیار اساسی است. کمبود این ویتامین می‌تواند منجر
سرم قندی
سرم دکستروز یکی از انواع سرم‌های قندی است که حاوی دکستروز، یک نوع قند، است. دکستروز منبعی از کالری و
تزریق کورتون در منزل
تزریق کورتون یک روش درمانی مؤثر و گزینه‌ای کارآمد است که برای کاهش التهاب‌ها استفاده می‌شود. بااین‌حال، استفاده نادرست یا
سرم شستشو
با استفاده از سرم شستشو(Wash serum) یا محلول شستشو حاوی 9% کلرید سدیم، می‌توانید به بهداشت و تمیزی حفره‌های بدن،

مقالات مرتبط

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

درمان نقرس

درمان نقرس در منزل

نقرس یکی از بیماری‌های مفصلی است که می‌تواند به شدت زندگی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار دهد و سبب آزار و اذیت شود. بیماری‌های

بیشتر بخوانید »