پروپرانولول (پرانول، پروپراتد، همانوکس)

پروپرانولول

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

فهرست مطالب

پروپرانولول (Propranolol) یک داروی بتابلاکر بوده و به عنوان یکی از داروهای اساسی در درمان مشکلات قلبی و عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو از خانواده بتابلاکرهاست که عمدتاً بر روی گیرنده‌های بتا در سلول‌های قلب و عروق عمل می‌کند و به این ترتیب می‌تواند عملکرد قلبی و عروقی را تنظیم کند. پروپرانولول درمان و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌های قلبی، از جمله آنژین صدری، آریتمی قلبی، فشار خون بالا، وضعیت‌های قلبی مانند کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک و پیشگیری از سکته قلبی را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، پروپرانولول در درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله درمان میگرن و برخی اختلالات اضطرابی. این دارو ممکن است به صورت قرص یا آمپول ارائه شود و مصرف آن نیاز به توصیه و نظارت پزشکی دارد.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

پروپرانولول چیست؟

پروپرانولول یک داروی مسدود‌کننده گیرنده‌های بتا است که بر روی عملکرد قلب و عروق خونی تأثیر می‌گذارد. با اتصال به گیرنده‌های بتا در سلول‌های قلبی و عروقی، پروپرانولول با مسدود کردن آن‌ها، فرمان کاهش فعالیت قلبی را به اعصاب قلب منتقل می‌کند. در پاسخ به این پیام عصبی، ضربان قلب منظم می‌شود و این می‌تواند به کاهش فشار خون در عروق خونی و پیشگیری از ضربان نامنظم قلبی کمک کند.

این دارو می‌تواند به کاهش دردهای قفسه سینه در آنژین صدری و پیشگیری از حملات قلبی کمک کند، زیرا با کاهش مصرف انرژی توسط قلب، علائم آنژین را کاهش می‌دهد. هرچند داروهای جدیدتری از این گروه تولید شده‌اند، اما پروپرانولول همچنان جزء داروهای پرمصرف محسوب می‌شود.

همچنین، این دارو می‌تواند در کم شدن علائم فیزیکی ناشی از استرس مثل تپش قلب و لرزش بدن تاثیر گذار باشد و در بیماران مبتلا به پرکاری غده تیروئید نیز تجویز شود. همچنین، به عنوان یک داروی رایج در پیشگیری از سردرد‌های میگرنی کنترل شده مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند در کاهش تعداد حملات میگرنی مؤثر باشد.

 

Propranolol

 

آمپول پروپرانولول 

آمپول پروپرانولول در چندین شرایط مانند آنژین صدری مزمن، آریتمی قلبی، کنترل فشار خون، و درمان کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، این دارو در پیشگیری از انفارکتوس مجدد میوکارد، درمان فئوکروموسیتوم، و پیشگیری از سردردهای عروقی نیز مفید است.

 

تزریق آمپول پروپرانولول در منزل

آمپول پروپرانولول یک نوع دارو است که حاوی ماده موثره پروپرانولول است. این دارو به عنوان یک بتابلاکر (بازدارنده گیرنده‌های بتا) عمل می‌کند و برای کنترل حالاتی مانند فشار خون بالا، آریتمی قلبی (نظیر تاکی‌کاردی و فیبریلاسیون دهلیزی)، آنژین صدری (دردهای قلبی ناشی از کاهش جریان خون به قلب) و اختلالات قلبی وعروقی دیگر استفاده می‌شود. این دارو معمولاً به صورت تزریق وریدی به عنوان یک اقدام فوری در شرایط اورژانسی تجویز می‌شود تا علایم ناگهانی و خطرناکی نظیر آریتمی قلبی و فشار خون بالا کنترل شود.

می‌توانید برای تزریق آمپول پروپرانولول در منزل از آرین طب نوبت رزرو کنید تا یک پرستار ماهر و مجرب برای شما اعزام شود. این کار بسیار مفید است زیرا به شما امکان می‌دهد تا در محیط آرام و راحت خودتان، بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان یا مراکز درمانی، دارو را تزریق کنید. این خدمات پرستاری خصوصی معمولاً به صورت 24 ساعته ارائه می‌شوند و از طریق تماس با شماره تماس مرکز آرین طب قابل دسترسی هستند.

 

‎پیش از مصرف پروپرانولول

قبل از شروع مصرف این دارو، به موارد زیر توجه کنید و با پزشک خود مشورت کنید:

 • اگر باردار هستید، شیرده هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • در صورت داشتن هرگونه اختلال در عملکرد کبد یا کلیه، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • سوابق یا مبتلا به فشار خون، اختلالات عروقی، آسم، اختلالات تنفسی، دیابت، پسوریازیس، بیماری عضلانی یا میاستنی گراویس را به دکتر خود اطلاع دهید.
 • در صورت داشتن سوابق افت ضربان قلب یا بلوک قلبی، یا درد‌های قلبی مکرر، حتماً پزشک خود را مطلع کنید.
 • قبل از شروع مصرف این دارو، لیست کلیه داروها و مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید را به پزشک یا داروسازتان ارائه دهید، زیرا ممکن است با برخی از داروها (مخصوصاً داروهایی که بر روی گیرنده‌های بتا اثر می‌گذارند) تداخل داشته باشد و نیاز به تنظیم مقدار یا نوع دارو داشته باشد.
 • در صورت داشتن حساسیت به این دارو یا هر داروی دیگر، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بیماران مبتلا به آسم یا تنگی نفس باید در مصرف این دارو بسیار دقت کنند، زیرا ممکن است بسیار خطرناک باشد.

 

نحوه عملکرد پروپرانولول و موارد مصرف

این دارو از مهار کننده های بتا آدرنرژیک می باشد و کاربرد بالینی آن در فشار خون بالا ( هیپر تانسیون ) ، آنژین صدری ، آریتمی ( بی نظمی قلبی ) و میگرن می باشد .

زمانی که این دارو به گیرنده در قلب متصل می شود باعث کاهش ضربان و ریت قلب شده و این عمل منجر به کاهش فشار خون می شود و در نتیجه آن آنژین صدری برطرف شده و درد قلبی برطرف می گردد.

در صورتی که مصرف این دارو به صورت خوراکی باشد شروع اثر آن 1 الی 2 ساعت می باشد و طول مدت اثر این دارو 6 ساعت می باشد.

پروپرانولول از راه گوارشی به خوبی جذب می شود در کبد متابولیزه شده و از طریق ادرار دفع می شود، این دارو از جفت عبور کرده و در شیر ترشح می شود و در نتیجه از مصرف آن در طی سه ماه اول خودداری شود و ممکن است باعث به دنیا آمدن نوزاد با وزن کم و اختلالات دیگر در طی زایمان شود.

این دارو برای درمان در آنژین صدری، آریتمی، تومورهای اولیه و احساسی، فشار خون بالا ( هیپر تانسیون ) ، تنگی هایپرتروفی آئورت، سردرد میگرنی و پیشگیری از سکته قلبی ( MI ) استفاده می شود.

یکی از کاربرد های آن در درمان فشارخون بالا ( هیپرتانسیون ) می باشد ؛ مصرف پروپرانولول در این عارضه به صورت خوراکی می باشد و در بزرگسالان و افراد سالمند ابتدا 40 میلی گرم دو بار در روز و دوز نگهدارنده این دارو 120 تا 160 میلی گرم در روز می باشد ؛ البته دوز درمانی هر فرد با توجه به علائم بالینی و آزمایشات توسط پزشک معالج تعیین می شود و با از مصرف بی دلیل و بدون تجویز هر دارویی خودداری کرد و تنها کسی که صلاحیت بالینی تجویز دارو را دارد پزشک می باشد .

حداکثر مقدار مجاز مصرف این دارو در طی یک روز میزان 640 میلی گرم می باشد ، مصرف بیش از حد این مقدار باعث بروز علائم مسمومیت می شود.

یکی دیگر از کاربرد های آن در آریتمی ها می باشد ؛ مصرف آن در درمان آریتمی ها به صورت وریدی ( IV ) می باشد ، مقدار دوز وریدی آن در افراد بزرگسال و سالمند 1 تا 3 میلی گرم است و تکرار هر 5 دقیقه و حداکثر تا میزان 5 میلی گرم می باشد .

مصرف تزریقی این دارو باید در با نظارت پزشک و در مرکز درمانی مناسب تزریق گردد ، زیرا احتمال بروز شوک آنافیلاکسی ناشی از حساسیت دارو ، اختلال قلبی در بیمار وجود دارد در صورت بروز این عوارض دارو باید سریع قطع شده و به پزشک معالج اطلاع داده و اقدامات لازم صورت گیرد .

در صورت که باردار یا شیرده و یا دچار نارسایی کلیوی و کبدی و یا مبتلا به آسم هستید به پزشک معالج خود اطلاع دهید .

لیستی از دارو هایی که مصرف می کنید را به پزشک معالج خود اطلاع دهید چرا که مصرف همزمان این دارو با برخی از دارو ها ممکن باعث ایجاد تداخل شود.

دوز و میزان تجویز این دارو برای هر فرد متفاوت می باشد و پزشک با توجه به آزمایشات و علائم بالینی آنرا تجویز می کند . از قطع ناگهانی این دارو و یا تجویز آن برای دیگران که دارای علائم شبیه شما هستند خودداری کنید.

 

پروپرانولول

 

‎نحوه مصرف صحیح قرص پروپرانولول

 • مقدار مصرف دقیق دارو را پزشک بر اساس سن و وضعیت شما مشخص می‌کند. بنابراین از استفاده از دارو به تعداد بیشتر یا بیش از حد تجویز شده خودداری کنید.
 • قرص پروپرانولول ممکن است به شما در ۲، ۳ یا ۴ نوبت در روز تجویز شود. اما نوع کپسول این دارو دارای اثرات طولانی‌تر می‌باشد و معمولاً یک بار در روز تجویز می‌شود.
 • کپسول را به‌طور کامل همراه با یک لیوان آب بخورید و از جویدن یا باز کردن آن پرهیز کنید.
 • قرص و کپسول‌های پروپرانولول با دزهای مختلف تولید می‌شوند؛ معمولاً قرص‌های ۱۰، ۲۰، و ۴۰ میلی‌گرمی رایج هستند. بنابراین، هر بار که دارو را تهیه می‌کنید، مقدار دارویی را بر روی بسته دارو چک کنید.
 • سعی کنید دارو را در زمان مشخصی از روز به صورت منظم مصرف کنید تا از فراموشی نوبت مصرف جلوگیری شود و اثربخشی دارو بهتر باشد.
 • اگر یک نوبت از دارو را فراموش کردید، هر چه سریعتر پس از یادآوری آن را مصرف کنید، مگر اینکه زمان نزدیکی به نوبت بعدی باشد؛ در این صورت بهتر است دوز بعدی را در زمان معمول مصرف کنید و نوبتی که فراموش شده است را رها کنید، و از مصرف دو برابر در یک نوبت خودداری کنید.

 

 

مصرف پروپرانولول در بارداری

 • استفاده از پروپرانولول در دوران بارداری تنها زمانی مناسب است که فواید آن برتر از خطرات احتمالی باشد.
 • برای ارزیابی وضعیت فردی و تعیین اقدامات مناسب، مهم است با یک متخصص مشورت کنید.

مصرف پروپرانولول در شیردهی

 • پروپرانولول در دوران شیردهی به مقادیر کمی دفع می‌شود.
 • به طور کلی، استفاده از پروپرانولول در دوران شیردهی به عنوان بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود، اما مهم است که قبل از استفاده، با یک متخصص مشورت کنید تا در مورد خطرات و مزایای احتمالی این دارو در این دوره صحبت کنید.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

عوارض جانبی و مسمومیت پروپرانولول

عوارض جانبی آن شامل کاهش عملکرد جنسی ، خواب‌ آلودگی ، سخت به خواب رفتن ، خستگی و ضعف غیر ارادی می باشد ؛ از دیگر عوارض می توان به برادی کاردی ( کاهش میزان ضربان قلب ) ، افسردگی ، احساس سرما در بدن ، یبوست ، اضطراب ، تهوع و استفراغ اشاره کرد .

تغییر چشایی ، خشکی چشم ، کهیر و بی حسی از عوارض نادر مصرف این دارو می باشد .

موارد منع مصرف پروپرانولول شامل حساسیت به این دارو ، آسم برونشیال ، برادی کاردی ( کاهش میزان ضربان قلب ) ، شوک کاردیوژنیک ، COPD ( بیماری انسدادی مزمن ریه)، سندروم سینوس بیمار ( اختلال در عملکرد گره سینوسی ) و بلوک قلبی می باشد .

قطع ناگهانی پروپرانولول می تواند باعث تعریق ، تپش قلب ، سردرد و لرزش شود ؛ همچنین می تواند باعث تشدید نارسایی قلبی ، سکته قلبی ( MI ) و همچنین باعث بروز هیپو گلیسمی ( افت قند خون ) در بیماران با دیابت کنترل نشده شود .

پروپرانولول ممکن است BUN ( نیتروژن اوره خون ) و HDL ( لیپوپروتئین با چگالی بالا ) و ALP ( آلکالین فسفات ) و اوریک اسید و تری گلیسیرید و ALT ( آلانین آمینو ترانسفراز ) و AST ( آسپارتات آمینو ترانسفراز ) در سرم را افزایش دهد .

این دارو در بیماران دیابتی ، نارسایی کلیوی و کبدی ، بیماران دچار هیپر تیروئیدیسم ( پرکاری تیروئید ) ، بیماری میاستنی گراویس و بیماران دچار مشکلات روان پزشکی و افراد مسن و کسانی که دچار تنگی راه هوایی هستند و سابقه آنافیلاکسی ( واکنش حساسیتی ) شدید به آلرژن ها دارند ، باید احتیاط مصرف شود .

مصرف دوز های بالا ممکن است برادی کاردی شدید ( افت شدید در ضربان قلب ) ایجاد کند .

ضربان قلب از لحاظ کیفیت، نظم و برادی کاردی در افرادی که پروپرانولول مصرف می کنند، باید ارزیابی شود و همچنین ECG ( نوار قلب ) نیز باید چک شود.

شواهد نارسایی قلبی مانند تنگی نفس و سرفه شبانه و ادم محیطی و تورم رگ های گردن و برون ده ادراری باید ارزیابی شود؛ افزایش وزن، کاهش برون ده ادرار و خستگی و تغییرات رفتاری ممکن است نشانه نارسایی قلبی باشد، در صورت بروز این نشانه ها حتما به پزشک مراجعه کنید.

در صورتی که برای کنترل فشار خون از این دارو استفاده می کنید، باید یک رژیم غذایی سالم و مناسب برای کاهش فشار خون نیز استفاده کرده تا اثرات مطلوب حاصل شود و همچنین دریافت نمک در رژیم غذایی خود را محدود کنید .

مصرف همزمان این دارو با دیگوکسین ممکن است ریسک برادی کاردی ( کاهش ضربان قلب ) را افزایش دهد .

این دارو همچنین علائم هایپو گلایسمی ( مانند رنگ‌ پریدگی ، عرق سرد ، سرگیجه ، خواب‌ آلودگی و احساس ضعف یا گرسنگی ) را از بین برده و اثر انسولین و دارو های کاهنده قند خون مثل متفورمین را طولانی خواهد کرد .

کاهش زیاد در ضربان قلب به مقدار کمتر از 50 ضربه در دقیقه ، گیجی و سرگیجه را جدی بگیرید و به همراه شخصی دیگر به پزشک مراجعه کنید .

از مصرف داروی بدون نسخه مانند دارو های سرما خوردگی و هر داروی دیگری بدون مشورت با پزشک خودداری کنید .

از مصرف الکل خودداری کنید ، زیرا که مصرف همزمان این دارو با الکل باعث افت شدید در فشار خون ( هیپو تانسیون شدید ) می شود.

این دارو نباید به صورت ناگهانی قطع شود.

لیستی از دارو هایی که مصرف می کنید را به پزشک معالج خود اطلاع دهید چرا که مصرف همزمان این دارو با برخی از دارو ها ممکن باعث ایجاد تداخل شود.

پروپرانولول باعث افزایش اثرات دارو هایی مانند آمیفوستین، برومپریدول و گلیکوزید های قلبی (مانند دیگوکسین) می شود.

دارو هایی مانند آجمالین ، آمیودارون ، بنپریدول و رزرپین باعث افزایش اثرات پروپرانولول می شوند .

دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی NSAIDs ( مانند کتورولاک و ناپروکسن و ایبوپروفن ) ، یوهیمبین و برومپریدول باعث کاهش اثرات پروپرانولول می شوند .

این دارو ممکن است با دیورتیک ها ( مانند هيدروكلروتيازيد و اسپیرونولاکتون و فورزماید ) و دیگر دارو های ضد فشار خون بالا باعث افزایش اثرات افتادن فشار خون (هیپوتانسیون) می شود.

از مصرف دارو های که تاریخ انقضا آن تمام شده پزهیز کنید و آن ها را دور انداخته.

 

پروپرانولول

 

خلاصه این مقاله را می‌توانید داخل فایل صوتی زیر گوش کنید:

 

هشدار ها پروپرانولول

مصرف این دارو در موارد زیر باید با احتیاط فراوان صورت گیرد: سابقه آلرژی، آسم نايژه‌اي، آمفيزيم یا برونشیت غیر آلرژیک، نارسیایی احتقانی قلب، دیابت، پرکاری تیروئید، افسردگی روانی یا سابقه ابتلا به آن.

مقدار مصرف این دارو در سالمندان باید بر اساس پاسخ بیمار تعیین شود. از یک طرف به علت کاهش حساسیت این بیماران به اثر دارو ممکن است افزایش مقدار مصرف لازم باشد و از طرف دیگر به علت کاهش توانایی متابولیسم و دفع دارو، کاهش مقدار مصرف ممکن است ضرورت یابد.

در بیماران مبتلا به عیب کار کبد، مقادیر مصرف این دارو باید کاهش یابد.

در صورت بروز افسردگی ناشی از این دارو، مصرف آن باید قطع شود.

اگر بعد از یک دوره درمان طولانی با این دارو قطع مصرف آن ضرورت پیدا کند، بايد مصرف اين دارو به تدريج و حداقل طی سه روز تا دو هفته قطع شود. در طول این مدت، بیمار باید از فعالیت‌های شدید بدنی پرهیز کند تا خطر بروز انفاركتوس ميوكارد یا آریتمی به حداقل برسد. اگر پس از قطع مصرف دارو، علایم قطع مصرف بروز کرد، باید مصرف دارو را به طور موقت مجدداً شروع نمود ولی به دنبال بهبود بیمار، آن را با احتیاط قطع کرد.

در طول مصرف این دارو، پیگیری عملکرد قلب، تعیین نبض، اندازه‌گیری فشار خون و ثبت نوار قلبی و اندازه‌گیری ضربان قلب ضروری است.

 

‎توصیه های لازم در خصوص مصرف قرص پروپرانولول

 • مدت مصرف پروپرانولول باید تحت نظر پزشک قرار بگیرد تا روند بهبودی و شرایط فرد بررسی شود.
 • درمان با پروپرانولول ممکن است مدت طولانی باشد، بنابراین باید دارو را تا زمانی که پزشک توصیه کرده است مصرف کرد. قطع ناگهانی این دارو ممکن است عوارضی داشته باشد، بنابراین لازم است قطع دارو زیر نظر پزشک و به تدریج صورت گیرد.
 • در صورت برنامه‌ریزی برای عمل جراحی یا درمان‌های دندان‌پزشکی، درمانگر باید در جریان مصرف پروپرانولول و دیگر داروهای مسدودکننده گیرنده‌های بتا قرار گیرد، زیرا این داروها ممکن است اثرات داروهای بیهوشی را افزایش دهند.
 • در صورت مصرف الکل همراه با پروپرانولول، باید با پزشک مشورت کرد، زیرا این ترکیب می‌تواند منجر به افت شدید فشار خون شود که برای سلامتی ضروری نیست.
 • اگر دیابت دارید، پروپرانولول ممکن است علائم افت قند خون را کاهش دهد، بنابراین لازم است قند خون خود را بیشتر کنترل کنید و با پزشک خود مشورت کنید.
 • هرگاه داروی جدیدی خریداری کنید، باید داروساز خود را در جریان مصرف پروپرانولول قرار دهید و مصرف همزمان با داروهای دیگر را با پزشک مشورت کنید.
 • همچنین باید به توصیه‌های پزشک در رابطه با تغذیه، ورزش، و سبک زندگی سالم توجه کرد.

در آخر…

پروپرانولول برای درمان موارد مختلفی مانند آنژین صدری مزمن، آریتمی قلبی، کنترل فشار خون، کاهش خطر انفارکتوس مجدد میوکارد، و در برخی موارد افسردگی استفاده می‌شود. به‌طور کلی، پروپرانولول اثرات مفیدی بر روی سیستم قلبی-عروقی دارد و در کنترل بسیاری از اختلالات قلبی و عروقی موثر است. این دارو با کاهش فعالیت قلبی، کنترل فشار خون، و کاهش احتمال حملات قلبی و آریتمی‌های قلبی، به بهبود وضعیت بیماران کمک می‌کند. به همین دلیل، پروپرانولول یکی از داروهای مهم در درمان اختلالات قلبی است که توسط پزشکان به صورت گسترده تجویز می‌شود.

 

سوالات متداول

پروپرانولول بعد از مصرف چقدر در بدن می‌ماند؟

اثرات درمانی پروپرانولول تا حدود ۸ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف آن در بدن باقی می‌ماند و حدود ۱ یا ۲ روز پس از آخرین مصرف، به طور کامل از بدن خارج می‌شود. نیمه عمر این دارو تقریباً ۳ تا ۶ ساعت است.

 

خطر مصرف پروپرانولول چیست؟

اگر با مشکلاتی مانند درد در قفسه سینه یا نامنظمی در ضربان قلب روبرو شدید، بهتر است فوراً با پزشک مشورت کنید زیرا پروپرانولول ممکن است در برخی از موارد باعث نارسایی قلبی شود.

 

پروپرانولول

 

اشکال دارو پروپرانولول

 • قرص های خوراکی شامل فرمولاسیون های فوری و طولانی‌مدت هستند.
 • محلول خوراکی، به صورت فرم مایع برای مصرف دهانی طراحی شده است.
 • تزریق داخل وریدی (IV) معمولاً در محیط بیمارستانی و برای شرایط حاد استفاده می‌شود.

 

اسامی تجاری موجود در ایران

 • قرص پرانول 10 میلی گرم (پروپرانولول)
 • قرص پرانول 20 میلی گرم
 • قرص پرانول 40 میلی گرم
 • قرص پروپراتد 10 میلی گرم
 • قرص پروپراتد 20 میلی گرم
 • قرص پروپراتد 40 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول روز دارو 10 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول روز دارو 20 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول روز دارو 40 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول-حکیم 10 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول-حکیم 20 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول-حکیم 40 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول ام دی 10 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول ام دی 40 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول-عبیدی 10 میلی گرم
 • قرص پروپرانولول-عبیدی 20 میلی گرم
 • آمپول پروپرانولول دبلیو زد اف 1 میلی گرم بر میلی لیتر
 • آمپول پرانول 1 میلی گرم (پروپرانولول)
 • آمپول پروپرانولول البرزدارو 1 میلی گرم/میلی لیتر
 • آمپول پروپرانولول دوسیتون 1 میلی گرم/میلی لیتر
 • آمپول پروپرانولول آنی درمان 10 میلی گرم-اینپرال
 • آمپول پروپرانولول آنی درمان 20 میلی گرم-اینپرال
 • آمپول پروپرانولول آنی درمان 40 میلی گرم-اینپرال
 • شربت پروپرانولول کیدامین 4.28 میلی گرم/1 میلی لیتر 120 میلی لیتر
 • شربت همانوکس 4.28 میلی گرم/1 میلی لیتر 120 میلی لیتر
 • قرص پروپرانولول رازک 10 میلی گرم
 • قرص روز-پروپرانولول 80 میلی گرم

 

دارو های هم گروه پروپرانولول

 • کارودیلول
 • پیندولول
 • بتاکسولول-سیستمیک
 • آسبوتولول
 • نادولول
 • متوپرولول
 • نبیولول
 • اسمولول
 • لابتالول
 • آتنولول
 • بیزوپرولول
 • بیزوپرولول+هیدروکلروتیازید
 • سوتالول

 

خدمات ما:

 

شما می‌توانید در آرین طب خدمات پزشکی و پرستاری در منزل دریافت کنید.

برخی از خدمات ما شامل ویزیت پزشک متخصص در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل، طب سوزنی در منزل، مشاوره روانشاسی و تغذیه در منزل است.

برای مشاهده همه سرویس های ما به صفحه خدمات مراجعه کنید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

برای رزرو خدمات پزشکی یا پرستاری در منزل فرم زیر را پر کنید:

Loading...

آخرین مقالات

ویزیت پزشک در منزل امیرآباد

ویزیت پزشک در منزل امیرآباد، یکی از خدمات پزشکی است که با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و بهبود دسترسی به خدمات درمانی برای ساکنان این منطقه ارائه می‌شود. این خدمت، امکانات لازم برای معاینه و درمان بیماران را در محیط آرام و راحت خانه فراهم می‌کند، به طوری که نیازی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل جردن

ویزیت پزشک در منزل جردن

ویزیت پزشک در منزل جردن به بیماران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به خروج از خانه و تحمل مشکلاتی نظیر ترافیک، صف‌های طولانی و محیط‌های پرازدحام بیمارستان‌ها، از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند. این نوع خدمات پزشکی شامل مشاوره‌های تخصصی، ویزیت عمومی، معاینات فیزیکی، تجویز دارو و پیگیری‌های درمانی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل ظفر

ویزیت پزشک در منزل ظفر

در دنیای پرشتاب امروز، خدمات پزشکی نیز به منظور راحتی بیشتر بیماران و افزایش دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، تغییرات چشمگیری داشته‌اند. یکی از این تغییرات قابل توجه، ارائه خدمات ویزیت پزشک در منزل است. ویزیت پزشک در منزل ظفر یکی از این خدمات است که توسط برخی از مراکز درمانی

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل لویزان

ویزیت پزشک در منزل لویزان

ویزیت پزشک در منزل لویزان، شامل حضور متخصصان مجرب و حرفه‌ای از رشته‌های مختلف پزشکی مانند داخلی، ارتوپدی، پوست، جراحی عمومی و گوش و حلق و بینی است که با تجهیزات لازم به خانه بیمار می‌آیند. این خدمات برای افرادی که به علت بیماری‌های مزمن، مشکلات حرکتی، سن بالا یا

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل اقدسیه

ویزیت پزشک در منزل اقدسیه

ویزیت پزشک در منزل در اقدسیه برای افرادی که به دلایل مختلف نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند، اما قادر به مراجعه به مطب یا بیمارستان نیستند، یک گزینه بسیار مناسب و راحت است. این خدمات به ویژه برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی، مشکلات حرکتی یا نیاز به مراقبت‌های

بیشتر بخوانید »
ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه

ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه

ویزیت پزشک در منزل زعفرانیه، به عنوان یکی از خدمات پزشکی مدرن و ضروری، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این خدمت به بیماران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به ترک خانه و مواجهه با مشکلاتی نظیر ترافیک، آلودگی هوا و انتظار طولانی در مطب‌ها، از خدمات تخصصی پزشکی

بیشتر بخوانید »

خدمات ما

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

وبلاگ‌های مشابه

وبلاگ‌های رندوم

کمبود آهن

کمبود آهن

کمبود آهن یکی از شایع‌ترین مشکلات تغذیه‌ای است که می‌تواند به شکل‌های مختلفی بر سلامت افراد تأثیر بگذارد. آهن نقش مهمی در تولید هموگلوبین، پروتئینی که اکسیژن را در خون حمل می‌کند، دارد. وقتی بدن آهن کافی دریافت نمی‌کند، تولید هموگلوبین کاهش می‌یابد و این منجر به کم‌خونی فقر آهن

بیشتر بخوانید »
نیفدیپین

نیفدیپین (آدالات ال، پرل زانیفد)

قرص نیفدیپین(Nifedipine tablets) یک داروی مؤثر برای کاهش فشارخون بالا و کنترل آن است. این دارو باعث گشادی عروق و عروق کرونری می‌شود که باعث کاهش فشارخون می‌شود و بهبود عملکرد قلبی عروقی را ایجاد می‌کند. قرص نیفدیپین به‌عنوان یک داروی آنتی آنژین و همچنین دارویی برای کنترل فشارخون بالا استفاده

بیشتر بخوانید »
واکسن هپاتیت B

واکسن هپاتیت B

واکسن هپاتیت (Hepatitis vaccine) یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های علمی در زمینه پیشگیری از بیماری‌های عفونی است. این واکسن برای محافظت از افراد در برابر ویروس هپاتیت B طراحی شده است؛ ویروسی که می‌تواند عفونت‌های شدیدی در کبد ایجاد کرده و منجر به مشکلات جدی مانند سیروز و سرطان کبد شود.

بیشتر بخوانید »

دسته‌ها