پزشک متخصص اورولوژی در منزل

 پزشک متخصص اورولوژی در منزل

در نظر داشته باشید که یکی از شاخه های علوم پزشکی که غالبا از طریق جراحی نمودن و رفع مشکلات مربوط به سیستم دفع ادرار در بانوان و مردان به کار گرفته می شود اورولوژی است. در واقع هرگاه در اندام های تولید مثل مردان و سیستم دفع ادرار مشکلی به وجود آید وی می تواند به پزشک متخصص اورولوژی در منزل مراجعه نماید.

بطور کلی این شاخه از علوم پزشکی در بانوان هیچگونه دخالتی در رابطه با دستگاه تولید مثل زنانه نداشته و بیشتر مربوط به دستگاه تولید مثل مردان می باشد. در نظر بگیرید که یکی از شاخه های علوم پزشکی اورولوژی است که شخصی که در این حوزه تخصص و دانش کافی به دست آورده است تحت عنوان پزشک متخصص اورولوژی و یا اورولوژیست نامیده می شود.

پزشک متخصص اورولوژی چه کسی است؟

به طور معمول فردی که به عنوان پزشک متخصص ارولوژی در مراکز مختلف مشغول به فعالیت می شود بعد از اینکه از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شد بایستی تقریباً پنج سال را به عنوان دوره رشته اورولوژی سپری کند تا بتواند عنوان اورولوژیست را از آن خود سازد. در واقع چنین فردی پس از گذراندن این ۵ سال قادر به دریافت دوره های فوق تخصص است که این پروسه نیز حدود یک الی سه سال به طول می انجامد که می تواند فوق تخصص خود را در سایر زیر شاخه های اورولوژی سپری نماید.

به طور معمول یک اورولوژیست عموما با اندام هایی همچون مجاری ادرار، کلیه ها، پروستات، آلت تناسلی، حالب هاف مثانه، اپی دیدیم، بیضه ها، کیسه های منی، و غدد آدرنال سرکار دارد.

در نظر داشته باشید که سیستم مربوط به دستگاه تولید مثل و دفع ادرار تا حد زیادی با یکدیگر مرتبط بوده و هرگاه در یکی از این سیستم ها اختلال ایجاد گردد تا حد زیادی می‌تواند سایر سیستم‌های مربوط به تولید مثل و آلت تناسلی را با مشکل مواجه کند، لذا در صورت بروز کوچکترین مشکل در این نواحی بایستی حتماً به سراغ پزشک متخصص ارولوژی بروید. اگر جزو افرادی هستید که شرایط لازم جهت مراجعه به مطب پزشک متخصص ارولوژی در شهر را ندارید و یا نمی توانید شلوغی های موجود در درمانگاه و یا بیمارستان را تحمل کنید بهتر است به سراغ پزشک متخصص ارولوژی در منزل بروید که این مورد از سوی مرکز آرین طب برای شما مهیا می گردد.

نحوه جراحی در اورولوژی

از یاد نبرید که در رشته ارولوژی غالباً در صورت نیاز بایستی از عمل جراحی نیز استفاده نمود. هر یک از این جراحی ها می تواند مربوط به مشکلاتی که در زمان مادرزادی مربوط به دستگاه ادراری است یا جراحی سنگ کلیه، سرطان پروستات و غیره باشد اما برخی از بیماری ها به جراحی نیاز نداشته و با تجویز داروهایی از سوی پزشک متخصص اورولوژی قابل درمان خواهد بود، به عنوان مثال می توان سرطان پروستات که به صورت خوش‌خیم است با استفاده از داروهایی که پزشک متخصص ارولوژی به شخص بیمار تجویز می کند از بین برود.

به طور معمول در شاخه ارولوژی به عنوان یکی از شاخه های علوم پزشکی به طور قابل توجهی جراحی صورت می گیرد و در برخی از مواقع مشاهده شده است که در زمان جراحی می توان از تکنولوژی های پیشرفته ای توسط پزشک متخصص اورولوژی بهره مند شد. هر یک از این جراحی ها ممکن است به شکل باز صورت بگیرد که در چنین جراحی بخشی از بدن با استفاده از تیغ جراحی شکافته می شود و به شکل بسته از طریق به کار گرفتن دستگاهی تحت عنوان لاپاروسکوپ صورت می گیرد. به طور معمول چنین دستگاهی را پزشک از یک سوراخ بسیار کوچک به بدن بیمار وارد نموده و غالباً جراحی با استفاده از این دستگاه انجام خواهد شد. به خاطر داشته باشید افرادی که نیازمند جراحی باز و یا لاپاراسکوپی هستند در دوره درمان و موفقیتی که در آن ممکن است صورت بگیرد تفاوت زیادی وجود ندارد. تنها تفاوتی که بین این دو نوع جراحی وجود دارد این است که بیمارانی که لاپاراسکوپی را انجام می دهند در مقایسه با بیمارانی که عمل باز انجام داده اند زودتر از مرکز درمانی مرخص می شوند به همین خاطر ممکن است برخی از پزشکان برای بیمار خود عمل لاپاراسکوپی را با توجه به شرایط جسمانی برگزیند.

سخن پایانی

در نظر داشته باشید که در هر سنی که قرار داشته باشید می توانید جهت اطمینان از سلامت اندام تولید مثل خود و دستگاه دفع ادرار به سراغ پزشک متخصص ارولوژی بروید، اما همواره بیشترین افرادی که به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه می کنند افرادی هستند که در ۵۰ سالگی قرار دارند چرا که بیشترین مشکلات ممکن است بعد از این سن برای افراد به وجود آید. در صورتی که شما جزو افرادی هستید که نمی توانید به مراکز درمانی که نیازمند طی کردن مسیر های دور با تردد فراوان است مراجعه کنید می توانید از خدمات پزشک متخصص ارولوژی در منزل در مجموعه آرین طب بهره مند گردید. این مجموعه در هر ساعتی از شبانه روز قادر است تا بر اساس نیاز شما پزشک متخصصی را عازم به محل کند و در این زمینه نیز به لحاظ مالی و همچنین صرف زمان صرفه جویی خواهد شد.

رزرو نوبت ویزیت پزشک متخصص اورولوژی در منزل:

بارگذاری...