آمیودارون (کردابیت، کوردارون، سداکورن، آمیوفارم)

آمیودارون

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

فهرست مطالب

آمیودارون (Amiodarone) یک داروی ضدآریتمی است که برای درمان بسیاری از نوازش‌های قلبی، از جمله تاکی‌کاردی فوق بطنی (VT) و فیبریلاسیون دهلیزی (VF)، استفاده می‌شود. این دارو، علاوه بر درمان نوازش‌های قلبی، از جمله درمان‌های مؤثر برای ولف‌پارکینسون-وایت (W-P-W) و برخی سایر آریتمی‌هاست. آمیودارون با تأثیر گسترده‌ای که بر روی قلب دارد، از طریق مکانیسم‌های مختلف، از جمله مهار کننده کانال سدیم، مهار کننده بتا آدرنرژیک، طولانی کننده رپولاریزاسیون، و مهار کننده کانال پتاسیم، به عنوان یک داروی طولانی‌کننده رپولاریزاسیون، تأثیر مثبتی روی سلامت قلبی دارد. مزیت این دارو این است که بیماران می‌توانند با سرویس تزریق آمپول آمیودارون در منزل از آرین طب، به راحتی نوبت رزرو کنند و پرستاری را برای اعزام به منزل خود ترتیب دهند.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

آمیودارون چیست؟

این دارو یک داروی ضد آریتمی است که برای درمان برخی نوع‌های نابسامانی‌های ریتم قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آمیودارون به عنوان یک ضدآریتمیک اصلاح‌شونده شناخته می‌شود که از طریق عملکرد متعددی بر روی پتاسیم، سدیم، و کلسیم، ریتم قلب را تنظیم می‌کند.

استفاده از آمیودارون معمولاً برای درمان و کنترل نوع خاصی از آریتمی‌های قلبی که باعث اختلال در ضربان قلب می‌شوند، انجام می‌شود. این مشکلات می‌توانند شامل فیبریلاسیون ورزشی (AF) و تاکی‌کاردی‌های ورزشی (VT) باشند.

همچنین، آمیودارون ممکن است برای کاهش خطر رویدادهای واریکوسلر قلبی یا حفظ ریتم قلبی بعد از عمل جراحی قلبی استفاده شود. این دارو معمولاً توسط پزشکان تجویز می‌شود و باید تحت نظر مستمر پزشک قرار بگیرید زیرا داروهای ضدآریتمی می‌توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند و نیاز به نظارت دارویی دارند.

 

آمیودارون

 

مکانیسم اثر آمیودارون

آمیودارون با اثر مستقیم بر بافت‌ها، بدون تأثیر بارز بر پتانسیل غشاء، طول مدت پتانسیل عمل و دوره تحریک‌ناپذیری را در تمام بافت‌های قلب طولانی می‌کند. همچنین در بیماران مبتلا به سندرم W-P-W، تحریک‌پذیری بافت مسیر فرعی را طولانی کرده و سرعت هدایت را در این بافت‌ها کند می‌کند.

 

فارماکوکینتیک آمیودارون

جذب آمیودارون از طریق خوراکی کند و متغیر است. حدود 20-25 درصد از مقدار خوراکی جذب می‌شود. سرعت دستیابی به غلظت پلاسمایی یکنواخت و درمانی دارو، کند و دفع دارو طولانی است. پیوند دارو با پروتئین بسیار زیاد است. متابولیسم این دارو کبدی است و نیمه عمر آن در مرحله ابتدایی، 2.5-5 روز و در مرحله انتهایی 26-107 روز است. اثر دارو 2-3 روز تا 2-3 ماه پس از شروع مصرف آغاز می‌شود و حداکثر غلظت پلاسمایی نیز 3-7 ساعت پس از مصرف حاصل می‌شود. طول مدت اثر متغیر (از چند هفته تا چند ماه) است. این دارو از طریق صفرا دفع می‌شود.

 

آمپول آمیودارون

آمپول آمیودارون، یک نوع داروی ضد آریتمی است که عمدتاً برای درمان اختلالات ضربان قلبی مانند تاکی‌کاردی بطنی (VT) و فیبریلاسیون بطنی (VF) استفاده می‌شود. این دارو از طریق آمپول برای تزریق وریدی در دسترس است.

 

تزریق آمپول آمیودارون در منزل

آمپول آمیودارون به صورت تزریقی استفاده می‌شود تا از آریتمی فوق بطنی گهگیر که به سایر داروها پاسخ نمی‌دهد، به ویژه در شرایطی که همراه با سندرم ولف پارکینسون-وایت (W-P-W)، شامل فیبریلاسیون دهلیزی، فلوتر دهلیزی، تاکی‌کاردی دهلیزی ناشی از اختلالات ریتمی و تاکی‌کاردی فوق بطنی، استفاده شود و عوارض آن را تسکین دهد.

با استفاده از خدمات مرکز آرین طب، می‌توانید برای تزریق آمپول آمیودارون از طریق تماس نوبت رزرو کنید و پرستاری را برای اعزام به منزل خود ترتیب دهید. این سرویس امکان را فراهم می‌کند که به سادگی و راحتی اقدام به تزریق آمیودارون در خانه نمایید، بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان. این روش باعث می‌شود که بیماران تحت مراقبت و درمان خود در محیط آرامش‌بخش خود باشند و از راحتی بیشتری برخوردار شوند.

 

در صورت مصرف آمیودارون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

 • پس از شروع مصرف آمیودارون، تاثیرات دارو را بر روی روند بهبودی خود با پزشک متخصص خود بررسی کنید.
 • بخاطر علائم خاصی که مصرف این دارو ممکن است در شما ایجاد کند، بهتر است کارت مصرف این دارو همراه با جزئیات آن را همیشه و همه جا همراه خود داشته باشید.
 • سرگیجه و خواب آلودگی می‌تواند از علائم مصرف این دارو باشد، تا زمانی که از نحوه تاثیر این دارو بر بدن خود و علائم آن مطمئن نشدید از رانندگی و یا استفاده از ماشین‌آلات صنعتی اجتناب کنید. همچنین، از برخاستن و تغییر وضعیت ناگهانی خودداری کنید، این مورد بویژه در سالمندان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همچنین، از نوشیدن مشروبات الکلی در طی زمان مصرف این دارو جدا خودداری کنید.
 • این دارو ممکن است حساسیت شما به خورشید را افزایش دهد، بنابراین تا حد امکان در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از لوسیون‌های ضد آفتاب استفاده کنید. همچنین، از آفتاب گرفتن به هر دو روش طبیعی و مصنوعی جدا پرهیز کنید.
 • قبل و در حین مصرف دارو باید تحت نظر چشم پزشک قرار بگیرید. در صورت بروز هرگونه اختلالات بینایی مانند تار شدن و یا حساسیت به نور، آن را به پزشک متخصص خود اطلاع دهید. همچنین، در صورت خشکی چشم‌ها از قطره‌های مخصوص چشم استفاده کنید.
 • قبل از عمل جراحی، پزشک خود را از مصرف این دارو آگاه کنید.

 

نحوه عملکرد آمیودارون و موارد مصرف آمیودارون

آمیودارون یک داروی مفید ضد آریتمی است که سال ها شناخته شده است و دارای اثر مفید و انتخابی در درمان آریتمی های قلبی دارد . این دارو در درمان تاکی کاردی بطنی ( VT ) یا فیبریلاسیون بطنی ( VF ) استفاده می‌ شود.

آمیودارون اثرات گسترده ای بر روی قلب دارد و ممکن است از طریق چهار مکانیزم ( مهار کننده کانال سدیم / مهار کننده بتا آدرنرژیک / طولانی کننده رپولاریزاسیون / مهار کننده کانال پتاسیم ) که مکانیزم اصلی آن از دسته دارو های طولانی کننده رپولاریزاسیون می باشد .

آمیودارون اثر قوی در مهار خودکاری غیر طبیعی قلب به وجود می آورد . نظم سینوسی و هدایت دهلیزی بطنی با این دارو کند شده و در نتیجه فاصله Q-T و زمان کمپلکس QRS افزایش می یابد.

اثر مهاری آمیودارون بر روی گیرنده بتا آدرنرژیک و همچنین کانال کلسیم منجر به مصرف این دارو در آنژین صدری قفسه سینه شده است.

جذب خوراکی دارو آهسته و ضعیف و فراهمی زیستی آن ۴۵ درصد است ؛ نیمه عمر دارو حدود ۱۳ تا ۱۰۳ روز است و ماکزیموم غلظت پلاسمایی دارو بعد از ۵ تا ۶ ساعت از فرم خوراکی به دست می آید.

حداکثر دوز آن در روز ۲.۲ گرم در روز می باشد و مصرف بیش از حد آن باعث بروز مسموسیت می شود ؛ علائم مسومیت با این دارو می توان به ضعف ، ضربان قلب بسیار کند ( برادی کاردی شدید ) ، غش کردن و سرگیجه ی شدید اشاره کرد .

از آنجا که زمانی حدود چند ماه لازم است تا اثر کامل دارو ظاهر شود آن را به صورت دوز بارگیری به میزان ۸۰۰  تا ۱۶۰۰ میلی گرم در هر روز به مدت یک تا سه هفته در بیمارستان همراه با تهیه‌ ی ECG ( نوار قلب ) به کار می برند ، دوز نگهدارنده دارو ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم در هر روز می باشد.

آمیودارون بیشتر در درمان فیبریلاسیون بطنی عود کننده و بی‌ نظمی ورود مجدد مصرف می‌ شود. درمان با این دارو باید در بیمارستان و همزمان با تهیه‌ی ECG ( نوار قلب ) شروع می شود.

دوز و میزان تجویز این دارو برای هر فرد متفاوت می باشد و پزشک با توجه به آزمایشات و علائم بالینی آنرا تجویز می کند. از قطع ناگهانی این دارو و یا تجویز آن برای دیگران که دارای علائم شبیه شما هستند خودداری کنید.

 

آمیودارون

 

مقدار مصرف آمیودارون

مصرف خوراکی:

بزرگسالان:

در آریتمی بطنی، مقدار حمله‌ای ۱.۶ – ۰.۸ گرم در روز به مدت ۲ تا ۳ هفته یا تا دستیابی به پاسخ درمانی اولیه یا بروز عوارض جانبی مصرف می‌شود. مقدار نگهدارنده تقریباً ۴۰۰ میلی گرم در روز است که می‌توان آن را بر اساس نیاز افزایش یا کاهش داد. در درمان تاکی کاردی فوق بطنی، مقدار حمله‌ای ۶۰۰ – ۸۰۰ میلی گرم در روز به مدت یک هفته تا زمان دستیابی به پاسخ درمانی اولیه یا بروز عوارض جانبی مصرف می‌شود. مقدار نگهدارنده تقریباً ۲۰۰ – ۴۰۰ میلی گرم در روز است.

کودکان:

به عنوان ضد آریتمی بطنی و در درمان آریتمی فوق بطنی، مقدار حمله‌ای ۱۰ میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن در روز برای ۱۰ روز تا دستیابی به پاسخ درمانی اولیه یا بروز عوارض جانبی مصرف می‌شود. مقدار نگهدارنده ۲.۵ میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن در روز است.

مصرف تزریقی:

از طریق ورید، مقدار ۵ میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن در طول ۲۰ – ۱۲۰ دقیقه همراه با پیگیری الکتروکاردیوگرام مصرف می‌شود. بیشینه مقدار مصرف ۱.۵ گرم در روز است.

توجه: فقط در موارد اضطراری شدید، از طریق تزریق آهسته وریدی، مقدار ۱۵۰ – ۳۰۰ میلی گرم در ۱۰ – ۲۰ میلی لیتر محلول گلوکز ۵ درصد در طول حداقل ۳ دقیقه همراه با پیگیری الکتروکاردیوگرام (معمولاً در بخش مراقبت‌های ویژه) مصرف می‌شود. مقدار مصرف بعدی نباید زودتر از ۱۵ دقیقه باشد.

مصرف در سالمندان:

آمیودارون در سالخوردگان باید با احتیاط مصرف شود، زیرا این بیماران ممکن است دچار آتاکسی ‏شوند.

مصرف در کودکان:

در کودکانی که آمیودارون را همزمان با دیگوکسین مصرف می‌کنند، ممکن است اثرات تداخل دارویی ‏به طور حاد بروز کند. در کودکان ممکن است زمان شروع اثر دارو سریع‌تر و طول مدت اثر کوتاه‌تر از بزرگسالان ‏باشد.

 

مصرف دارو برای بچه ها و اطفال: غیرمجاز

مصرف دارو برای افراد بالای 60 سال:

با توجه به احتمال افزایش عوارض، بهتر است از میزان دوز مصرفی کاسته شود.

تذکر 1:

استفاده طولانی‌مدت از این دارو ممکن است موجب عوارضی در چشم‌ها، ریه‌ها، غده تیروئید و کبد گردد.

تذکر 2:

رانندگان و افرادی که کارهای مخاطره‌آمیز انجام می‌دهند، باید هنگام مصرف این دارو، از فعالیت‌های مربوطه دست بکشند یا قبلاً از اثرات و عوارض این دارو آگاهی داشته باشند، زیرا دارو می‌تواند موجب اختلال در بینایی گردد.

افرادی که می‌خواهند درمان را با این دارو شروع نمایند، بهتر است قبل از مصرف دارو، با استفاده از اشعه ایکس از قفسه سینه خود عکس برداری نمایند. همچنین قبل از مصرف دارو باید آزمایشات خون انجام بگیرد. هر شش ماه یکبار پس از مصرف دارو، کارکرد کبد و غده تیروئید باید کنترل شود. آزمایشات منظم از چشم نیز ضروری است.

 

عوارض جانبی آمیودارون و مسمومیت

وقوع عوارض با این دارو متداول می باشد و اغلب بعد از یک سال از مصرف در خیلی از اندام ها تظاهر پیدا می کند و چندین مورد مرگ هم دیده شده است.

حدود ۷۵ درصد از بیماران بعد از یک تا دو سال از مصرف دچار عوارض شده اند به طوری که ۲۵ تا ۳۳ درصد آنها مجبور به ترک دارو شده اند.

عوارض این دارو شامل موارد زیر است:

فیبروز ریوی ( آسیب بافت ریوی ) ( ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران ) و احتمالا مرگ ناشی از آن آسیب کبدی ، تشدید آریتمی ، رسوبات ریز در قرنیه ، تغییر رنگ پوست به خاکستری و حساسیت پوست به نور ، هیپو تیروئیدیسم ( کاهش عملکرد غده تیروئید از طریق مهار تبدیل T4 به T3 در ۵ درصد بیماران ) و هایپر تیروئیدیسم ( افزایش عملکرد غده تیروئید بروز در دو درصد بیماران ) و عوارض گوارشی ( مانند تهوع و استفراغ ) و تاری دید و هاله روشن اطراف منبع نور و حرکات غیرارادی بدن و کسالت و سر گیجه

عوارض قلبی دارو شامل نارسایی احتقانی قلب ( CHF ) در افراد مستعد بلوک گره دهلیزی بطنی ( AV node ) و برادی کاردی ( کاهش ضربان قلب ) می باشد.

این دارو باعث لرزش در سیستم عضلانی و عصبی بدن می شود .

مصرف این دارو باید حتی زمانی که احساس بهبودی کرده اید ، ادامه داشته باشد و دارو را نباید با نظر شخصی خود قطع کنید و فقط در صورت صلاحیت دید پزشک و چک آزمایشات دوره ای توسط ایشان امکان پذیر است.

از مصرف دارو های که تاریخ انقضا آن تمام شده پزهیز کنید و آن ها را دور انداخته.

این دارو ممکن است باعث آفتاب سوختگی پوست شود برای جلوگیری از این عارضه از کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

منع مصرف آمیودارون

اين دارو در انسداد دهليزي – بطني درجه 2 يا 3 كه از قبل وجود داشته است ( بدون ضربان‌ ساز مصنوعي یا پیس میکر )، حملات برادي كاردي كه منجر به سنكوپ مي‌شود ( مگر اين كه از ضربان ساز مصنوعي براي كنترل آن استفاده نشود ) و عيب عملكرد گره سينوسي دهلیزی SA ( مگر اين كه توسط ضربان‌ ساز مصنوعي كنترل نشود ) و در موارد حساسيت شديد به دارو نبايد مصرف شود .

در صورت بارداری و شیردهی حتما به پزشک خود را مطلع کنید.

در صورتی که باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتی اگر درمان با آمیودارون را متوقف کنید، به پزشک خود اطلاع دهید به دلیل اینکه آمیودارون می‌تواند ماه‌ ها پس از قطع درمان در بدن شما بماند.

 

آمیودارون

 

مصرف آمیودارون در بارداری

اگر آمیودارون را در دوران بارداری مصرف کنید، ممکن است به بارداری شما آسیب برساند. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتی اگر درمان با آمیودارون را متوقف کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو ممکن است ماه‌ها پس از قطع درمان در بدن شما باقی بماند.

مصرف آمیودارون در شیردهی

هنگام مصرف آمیودارون، شیردهی توصیه نمی‌شود، زیرا این دارو ممکن است از طریق شیر مادر به کودک منتقل شده و در او اثرات جدی ایجاد کند. بهتر است با پزشک خود در مورد بهترین روش تغذیه کودک صحبت کنید.

 

تداخلات دارویی آمیودارون

داروهایی که با آمیودارون تداخل دارند شامل: برومپریدول، سیتالوپرام، دمپریدون، اریترومایسین، جمی‌ فلوکساسین، وریکونازول، ایندیناویر و کانیواپتان

داروهایی‌که باعث کاهش عملکرد آمیودارون در بدن می شوند شامل: برومپریدول، انزالوتامید، فنی‌توئین، ریفامپین و دابرافنیب

داروهایی که باعث افزایش عملکرد آمیودارون در بدن می شوند شامل موارد زیر است:

بنپریدول، داروهای کاهش‌ دهنده فشارخون، فوس فنی‌توئین، لورمتازپام، گیاهان کاهش‌ دهنده‌ ی فشار خون، لیدوکائین و وریکونازول

آمیودارون باعث کاهش عملکرد برخی از دارو ها در بدن می شود که شامل کلوپیدوگرل، فرآورده‌ های تیروئید هستند.

آمیودارون باعث افزایش عملکرد برخی از دارو ها در بدن می شود که شامل: عوامل ضد جنون آتیپیکال ( الانزاپین و کوئتیاپین )، آتورواستاتین، آزیترومایسین، دارو های ایجاد کننده برادی‌ کاردی، دارو های کاهش دهنده فشارخون ( لوزارتان )، اس سیتالوپرام، هالوپریدول

تداخل با غذا: مصرف غذا سرعت و میزان جذب آمیودارون را افزایش می‌دهد. راهکار: آن را همیشه با یا همیشه بدون غذا مصرف کنید.

مصرف آب گریپ‌فروت فراهمی زیستی آمیودارون خوراکی را تا 50 درصد افزایش و تبدیل آمیودارون به N-DEA (متابولیت فعال آن) را کاهش می‌دهد؛ بنابراین تغییر در اثرات دارو ممکن است اتفاق بیفتد. راهکار: حین درمان با آمیودارون، از مصرف آب گریپ‌فروت پرهیز کنید.

 

هشدار ها آمیودارون

 • در درمان طولانی مدت، آزمون عملکرد کبد و تیروئید ضروری است؛ زیرا آمیودارون ممکن است باعث اختلال در عملکرد تیروئید شود. بنابراین، در طول مصرف آمیودارون، نیاز است که سه هورمون تیروکسین، تری‌ایودوتیرونین و هورمون محرک تیروتروپین اندازه‌گیری شوند.
 • در صورت بروز تنگی نفس یا پیشرفت آن و همچنین بروز سرفه در بیماران مصرف‌کننده آمیودارون، احتمال وجود پنومونی باید در نظر گرفته شود.
 • در موارد زیر باید با احتیاط فراوان مصرف شود: نارسایی احتقانی قلب، عیب کار کلیه، بیماران سالخورده، برادیکاردی شدید، و اختلالات هدایتی قلب (به ویژه مصرف مقادیر زیاد) و پورفیری.
 • به دلیل کند بودن شروع اثر دارو، مشکلات تنظیم مقدار مصرف و احتمال بروز عوارض جانبی شدید، درمان با این دارو باید در بیمارستان شروع شود و بیمار حداقل طی دوره مصرف، مقدار حمله‌ای دارو را در بیمارستان بستری باشد. مقدار مصرف دارو برای هر بیمار باید جداگانه و بر اساس نیازهای بیمار، پاسخ بالینی، وجود یا شدت مسمویت و در بعضی حالات بر اساس غلظت پلاسمایی آمیودارون تنظیم شود.
 • در طول درمان با این دارو، تعیین غلظت سرمی SGPT، SGOT، آلکالین فسفاتاز و ثبت نوار قلب ضروری است.

توصیه های دارویی آمیودارون

 • دوره درمان باید کامل شود، و مصرف دارو حتی در صورت احساس بهبودی باید طبق دستور پزشک ادامه یابد.
 • طی درمان با دارو و چند ماه پس از قطع مصرف آن، باید از تابش مستقیم خورشید به پوست جلوگیری شود.
 • در صورت بروز مسمومیت عصبی، حساسیت به نور، تهوع، استفراغ و التهاب اپی‌دیدم، توصیه می‌شود که مقدار مصرف کاهش یابد و در بعضی موارد، قطع مصرف دارو صورت گیرد.
 • در صورت فراموش شدن یک نوبت مصرف دارو، باید از مصرف آن خودداری نموده و اگر بیش از 2 یا 3 نوبت مصرف نشده، حتماً با پزشک مشورت شود. از دو برابر نمودن مقدار دارو باید اجتناب گردد.

آمیودارون

در آخر…

آمیودارون یک داروی ضد آریتمی است که برای کنترل برخی نوع‌های نابسامانی‌های ریتم قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو ممکن است عوارض جانبی جدی داشته باشد، از جمله مشکلات تیروئیدی، مشکلات ریه، عوارض چشمی، مشکلات گوارشی، حساسیت به نور و افزایش خطر عوارض قلبی. بنابراین، استفاده از آمیودارون باید تحت نظر و راهنمایی پزشک باشد و نیاز به نظارت دائمی دارد.

سوالات متدال

آمیودارون برای چیه؟

آمیودارون یک داروی ضد آریتمی است که برای کنترل برخی نوع‌های نابسامانی‌های ریتم قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله:

 • فیبریلاسیون ورزشی (AF): ضربان قلب نامنظم و بسیار سریع.
 • تاکی‌کاردی‌های ورزشی (VT): ضربان قلب نامنظم و سریع.
 • حفظ ریتم قلبی بعد از عمل جراحی قلبی.

استفاده از آمیودارون باید تحت نظر پزشک باشد، زیرا ممکن است عوارض جانبی جدی داشته باشد و نیاز به نظارت دارویی دارد.

آمیودارون چه عوارضی دارد؟

این دارو ممکن است باعث عوارض جانبی شود مثل مشکلات تیروئیدی مانند هیپوتیروئیدی یا هیپرتیروئیدی، مشکلات ریه مانند التهاب ریه، عوارض چشمی نظیر آب‌سیاهی (پیگمانتاسیون ناحیه چشم)، مشکلات گوارشی شامل تهوع، استفراغ، یبوست یا اسهال، حساسیت به نور (فوتوسنزیتیویتی) و افزایش خطر عوارض قلبی. استفاده از آمیودارون باید تحت نظر پزشک باشد و نیاز به نظارت دارویی دارد.

 

اشکال دارویی آمیودارون

این دارو به سه شکل قرص ، آمپول و ویال موجود است.

قرص آمیودارون دارای دوز 100، 200، 400 میلی گرمی بوده، آمپول آمیودارون 50، 150 میلی گرمی است و ویال آمیودارون 30 میلی گرمی است.

 

اسامی تجاری موجود در ایران

 • آمپول آمیودارون هاملن 50 میلی گرم/میلی لیتر 3 میلی لیتر
 • آمپول آمیودارون بایو اینداستریا 50 میلی گرم/میلی لیتر 3 میلی لیتر
 • آمپول آمیودارون هیکما 50 میلی گرم/میلی لیتر 3 میلی لیتر
 • آمپول آمیودارون البرز دارو 150 میلی گرم/3 میلی لیتر
 • آمپول کردابیت 150 میلی گرم/3 میلی لیتر
 • آمپول کوردارون 150 میلی گرم/3 میلی لیتر
 • آمپول سداکورن 50 میلی گرم/میلی لیتر 3میلی لیتر
 • سرنگ آماده تزریق آمیودارون 50میلی گرم/میلی لیتر 3میلی لیتر
 • قرص آمیودارون امین 200 میلی گرم
 • قرص آمیوفارم 200 میلی گرم
 • قرص بهریتمین 200 میلی گرم

 

دارو های هم گروه آمیودارون

 • ایبوتیلاید فومارات
 • دروندارون
 • دوفتیلید

 

خدمات ما:

 

شما می‌توانید در آرین طب خدمات پزشکی و پرستاری در منزل دریافت کنید.

برخی از خدمات ما شامل ویزیت پزشک متخصص در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل، طب سوزنی در منزل، مشاوره روانشاسی و تغذیه در منزل است.

برای مشاهده همه سرویس های ما به صفحه خدمات مراجعه کنید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

برای رزرو خدمات پزشکی یا پرستاری در منزل فرم زیر را پر کنید:

Loading...

آخرین مقالات

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل یک روش موثر و کاربردی برای مدیریت درد سیاتیک است که به افراد امکان می‌دهد تمرینات و تکنیک‌های درمانی را در راحتی و آسایش خانه خود انجام دهند. درد سیاتیک، که به علت فشار یا تحریک عصب سیاتیک ایجاد می‌شود، می‌تواند تاثیرات منفی زیادی بر کیفیت

بیشتر بخوانید »
پانسمان زخم دیابتی در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

دیابت یکی از بیماری‌های مزمن شایع است که می‌تواند عوارض متعددی به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این عوارض، زخم‌های دیابتی است که به‌خصوص در ناحیه پا ایجاد می‌شود و نیاز به مراقبت ویژه دارد. زخم‌های دیابتی اگر به‌درستی مراقبت نشوند، می‌توانند منجر به عفونت‌های شدید و حتی قطع

بیشتر بخوانید »
درمان زخم پای دیابتی در منزل

درمان زخم پای دیابتی در منزل

زخم پای دیابتی یکی از مشکلات جدی و پررنگ در افراد مبتلا به دیابت است که اغلب ناشی از مشکلات عصبی و عروقی در این افراد ایجاد می‌شود. افرادی که دیابت دارند، ممکن است به دلیل کاهش حساسیت نوروپاتی (عصبی) یا برطرف نبودن زخم‌های ریزپوستی به علت مسائل محیطی مانند

بیشتر بخوانید »
مراقبت از بیمار آی سی یو در منزل

مراقبت از بیمار آی سی یو (icu) در منزل

مراقبت از بیماران ICU (بخش مراقبت‌های ویژه) در منزل یک رویکرد و موثر در مدیریت سلامت بیمارانی است که به مراقبت‌های پیچیده و تخصصی نیاز دارند. با پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژی، امکان انتقال بخشی از مراقبت‌های ویژه به محیط خانه فراهم شده است. این نوع مراقبت، به بیماران اجازه می‌دهد

بیشتر بخوانید »
درمان میگرن در منزل

درمان میگرن در منزل

میگرن به عنوان یک بیماری نوروژنیک، اثرات گسترده‌ای بر زندگی روزمره افراد مبتلا دارد و یکی از شایع‌ترین عوامل محدود کننده در انجام فعالیت‌های روزانه آن‌ها است. این بیماری با درد حاد سر، معمولاً یک‌طرفه و پالساتیلی، به همراه علائمی مانند تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا همراه است

بیشتر بخوانید »
فیزیوتراپی بیمار سرطانی در منزل

فیزیوتراپی بیمار سرطانی در منزل

فیزیوتراپی یکی از اجزای حیاتی مراقبت‌های جامع برای بیماران مبتلا به سرطان است. این روش درمانی می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی و توانایی‌های عملکردی این بیماران کمک شایانی کند. در حالی که فیزیوتراپی به طور معمول در مراکز درمانی و کلینیک‌ها انجام می‌شود، فیزیوتراپی در منزل نیز گزینه‌ای موثر و

بیشتر بخوانید »

خدمات ما

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

وبلاگ‌های مشابه

وبلاگ‌های رندوم

شوک درمانی

شوک درمانی در منزل

شوک درمانی یا الکتروکنوالسیو تراپی (Electroconvulsive Therapy) یکی از روش‌های مهم و مؤثر در درمان برخی از اختلالات روانی شدید است که از اوایل قرن بیستم به کار گرفته شده است. این روش، به‌ویژه برای بیمارانی که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده‌اند، بسیار حیاتی است. با وجود پیشرفت‌های چشمگیر در

بیشتر بخوانید »
آرتریت روماتوئید

آرتریت روماتوئید

رماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید ، ( Rheumatoid Arthritis ) یک اختلال مهم در سیستم مفصلی است که تعداد زیادی از افراد جهان را تحت‌ تأثیر قرار می‌ دهد ؛ این بیماری التهابی مزمن ، به‌ خصوص مفاصل کوچک دستان و پا ها را متأثر سازد و تأثیرات عمیقی بر

بیشتر بخوانید »
آفت دهانی

آفت دهانی

آفت‌ دهانی، (Canker sores) یکی از مشکلات شایع در دهان و دندان است که می‌تواند بر روی کیفیت زندگی و راحتی افراد تأثیر گذار باشد. این آفت‌ها که به زبان علمی به نام اولسرهای دهانی شناخته می‌شوند، به صورت زخم‌های کوچک در دهان شکل می‌گیرند و می‌توانند باعث ایجاد درد، سوزش

بیشتر بخوانید »

دسته‌ها