آتورواستاتین (آتوکیم، بایوتور، آتوواست، لیپیمد، آتورواستاتین) | موارد مصرف و عوارض

قرص آتورواستاتین

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

فهرست مطالب

قرص آتورواستاتین (Atorvastatin) یک داروی مهم در درمان اختلالات مرتبط با کلسترول است که به طور گسترده برای کاهش سطح کلسترول خون و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی-عروقی استفاده می‌شود. قرص چربی سوز آتورواستاتین از خانواده استاتین‌ها به شمار می‌آید که به وسیله کاهش تولید کلسترول در کبد و افزایش تخلیص کلسترول از خون، اثر مثبتی بر روی سلامت قلب و عروق دارد. با توجه به اهمیت جهانی مشکلات مرتبط با کلسترول و بیماری‌های قلبی، مصرف این دارو به‌عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی در پیشگیری و درمان این بیماری‌ها مورد توجه قرار گرفته است. در اینجا به بررسی اثرات، موارد مصرف، عوارض جانبی و مسائل مرتبط با مصرف قرص آتورواستاتین خواهد پرداخت تا به خواننده کمک کند تصمیمات بهتری در خصوص استفاده از این دارو بگیرد.

این دارو توسط پزشک عمومی و پزشک متخصص تجویز می شود.

 

قرص آتورواستاتین چیست؟

لیپوکم ۴۰ برای چیست؟ قرص آتورواستاتین به عنوان یکی از داروهای گروه استاتین‌ها، با مسدود کردن آنزیم‌های تولید شده توسط کبد، سطح کلسترول خون را به سطح طبیعی و سالم کاهش می‌دهد. ارتفاع سطح کلسترول خون می‌تواند باعث ایجاد پلاک‌هایی در دیواره‌های سرخرگ‌ها شود که منجر به سخت شدن آن‌ها و تصلب شرایین می‌شود. این موضوع می‌تواند به عللی نظیر دردهای قلبی، حملات قلبی، سکته مغزی و لخته‌های خون منجر شود که در نهایت مشکلات دیگری در بدن به وجود می‌آورد.

از طرفی، با کاهش کلسترول خون و رسیدن به شرایط نرمال، خطر مشکلات قلبی مرتبط نیز کاهش می‌یابد. به علاوه، ترکیبی از استاتین‌ها مانند قرص آتورواستاتین و تغییرات در سبک زندگی، مانند رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، بهترین رویکرد برای پیشگیری از مشکلات قلبی است. همچنین، قرص آتورواستاتین ۲۰ می‌تواند سطح کلسترول LDL شما را حدود ۳۰٪ تا ۵۰٪ کاهش دهد و دارای دوزهای مختلف ۱۰، ۲۰، ۴۰ و ۸۰ میلی‌گرم است که می‌تواند براساس وضعیت بیمار و شدت مشکلاتش تجویز شود.

 

قرص آتورواستاتین

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی، پرستاری و زیبایی در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

قرص آتورواستاتین آریا ۲۰ برای چیست؟

قرص اتورواستاتين ٢٠ برای چیست؟ در درمان زیادی چربی خون، قرص آتورواستاتین 20 به‌ عنوان داروی کمکی، همراه با رژیم غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو منجر به کاهش غلظت تام کلسترول، کلسترول LDL، آپولیپوپروتئین B و تری‌گلیسرید در بیماران مبتلا به افزایش چربی خون می‌شود.

قرص لیپوفیکس برای چیست؟

قرص لیپوفیکس 20 برای چیست؟ لیپوفیکس یک قرص خوراکی است که از آتورواستاتین تشکیل شده قرص لیپوفیکس برای کاهش سطح کلسترول و تری‌گلیسیرید (چربی) خون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو جلوگیری از تولید چربی‌های ناسالم در بدن انجام می‌دهد و در نتیجه، خطر بروز مشکلات قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی و عروقی (وضعیتی که باعث کم شدن اکسیژن رسانی به مغز می‌شود) را کاهش می‌دهد.

نحوه عملکرد آتورواستاتین و موارد مصرف

قرص atorvastatin یکی از دارو های کاهنده غلظت میزان کلسترول در خون می باشد و کاهنده چربی در خون می باشد که از دسته دارویی استاتین است. از موارد مصرف آن می توان برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در بیماران دیابتی و چاق و درمان کمکی در کنار رژیم غذایی برای کنترل چربی خون و کلسترول است. کار این دارو مهار کردن آنزیم سازنده کلسترول است این دارو همچنین در افرادی که چاق نیستند ولی استعداد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند باعث کاهش ریسک بیماری می شود.

معمولاً این دارو به یک بار در روز تجویز می شود و باید در زمان مشخصی از روز مصرف شود این دارو با غدا تداخل ایجاد نمی کند.، می توان آن را بعد از غذا یا قبل از غذا مصرف کرد. این دارو باید به صورت طولانی مدت مصرف شود و آزمایشات باید به صورت منظم و دوره ای انجام شود تا میزان کلسترول پایش شود.

این دارو هیچگونه اثر در لاغری ندارد چرا که دارو بر روی کلسترول در خون اثر می گذارد  بر ذخایر چربی در بدن اثری ندارد.

دوز درمانی هر فرد با توجه به علائم بالینی و آزمایشات توسط پزشک معالج تعیین می شود و البته تنها کسی که صلاحیت بالینی تجویز دارو برای افراد مختلف را دارد پزشک می باشد و نباید مصرف دارو ها به صورت خود سرانه و بدون تجویز پزشک معالج صورت بگیرد .

 

آتورواستاتین و ریزش مو

در بعضی موارد، استفاده از قرص لیپوفیکس 20 امکان دارد منجر به ریزش مو شود، که این عارضه به عنوان یکی از عوارض جانبی نادر این دارو گزارش شده است. اگر نگرانی یا علائم ریزش مو را تجربه می‌کنید، باید این مسئله را به دکتر خود گزارش دهید.

لازم به ذکر است که ریزش مو ممکن است از عوامل دیگر نیز ناشی شود، مثل استرس، تغذیه نامناسب و مشکلات دیگر سلامتی. پزشک شما می‌تواند ارزیابی کند که آیا ریزش مو به دلیل داروهای مصرفی شما است یا به دلایل دیگر ایجاد شده است.

همچنین، اگر ریزش مو شما ناشی از استفاده آتورواستاتین آریا ۱۰ باشد و این موضوع برای شما مزاحمت‌آور است، دکتر شما امکان دارد روش‌های مدیریت ریزش مو را با شما بررسی کند یا تصمیم به تغییر در نوع دارو بگیرد.

به هرحال، همواره مهم است که هرگونه تغییر در استفاده داروها یا عوارض جانبی ممکن با آن‌ها را با دکتر خود مطرح کنید تا ایشان بتوانند راهنمایی لازم را ارائه دهند.

 

عوارض جانبی آتورواستاتین و منع مصرف

عوارض atorvastatin در زنان

عوارض آتورواستاتین شبیه مردان بوده و شامل موارد زیر است:

از عوارض این دارو را می توان به سوء هاضمه و درد شکمی و باد گلو و نفخ و درد دست و پا و درد عضلات و استخوان ها و اسپاسم عضلانی و تاری دید و وزوز گوش اشاره کرد.

گرفتگی عضلات یکی از عوارض این دارو است عوارض دیگری مانند اسهال و یبوست ممکن است در اثر مصرف رخ دهد. سوء هاضمه و احساس تهوع ناشی از این دارو با مصرف غذا های سبک و کم چربی یا کم ادویه برطرف می شود. در صورت بروز هر گونه حساسیت و واکنش نسبت به دارو به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت ایجاد یبوست، رژیم غذایی نرم و با فیبر بالا و در صورت ایجاد اسهال نیز از مایعات فراوان استفاده کرده تا آب از دست رفته بدن جبران شود.

قطع ناگهانی قرص لیپیتور خطرناک است موجب غیر فعال شدن آنزیم می شود و به صورت ناگهانی موجب افزایش میزان کلسترول می شود. مصرف این دارو به صورت طولانی مدت است و نباید بدون صلاح دید پزشک قطع شود.

لیستی از دارو هایی که مصرف می کنید را به پزشک معالج خود اطلاع دهید چرا که مصرف همزمان این دارو با برخی از دارو ها ممکن باعث ایجاد تداخل شود.

این دارو به یک بار در روز تجویز می شود این دارو باید در زمان مشخص کرد روز مصرف شود. این دارو با غدا تداخل ایجاد نمی کند. در صورت فراموشی یک نوبت از دو برابر کردن دوز برای نوبت بعد خوداری کنید.

حساسیت به دارو در بیمار کبدی فعال مثل سیروز کبدی، شیردهی، بارداری، بیماران با سابقه بیماری کبدی است. این دارو در طی شیردهی به نوزاد باید قطع شود، چرا که برای آنان ضرر دارد.

بدون مشورت با پزشک داروی دیگری نباید مصرف کرد.

 

قرص آتورواستاتین

 

عوارض قطع ناگهانی قرص آتورواستاتین

در صورتی که بیمار، مبتلا به چربی خون بالا بوده و با قرص آتورواستاتین چربی او کنترول می شود با قطع ناگهانی فرص اتورواستاتین (رزوواستاتین، سیمواستاتین) احتمال افزایش چربی های خون و بالا رفتن ریسک لخته شدن خون و بیمارهای قلب عروقی وجود دارد.

این دارو در زنان باردار به هیچ وجه نباید مصرف شود چرا که باعث آسیب جنین می شود.

استفاده از آب گریپ‌ فروت باعث کاهش غلظت سرمی و اثرات دارو شود و برای جلوگیری از این امر از مصرف هم قرص اتورواستاتين و حجم زیادی از آب گریپ فروت خودداری کنید.

دارو هایی مانند آزیترومایسین و آمیودارون و جم‌ فیبروزیل باعث کاهش اثرات آن می شود.

بیماران زن در مدت زمانی که از این دارو مصرف می کنند باید از بارداری جلوگیری کنند و در صورت بارداری به پززشک خود اطلاع دهید.

لیستی از دارو هایی که مصرف می کنید را به پزشک معالج خود اطلاع دهید چرا که مصرف همزمان این دارو با برخی از دارو ها ممکن باعث ایجاد تداخل شود.

دارو هایی مانند آمیودارون و آسوناپرویر و آزیترومایسین و کلاریترومایسین و کلشی سین و کتوکونازول باعث افزایش اثرات آتورواستاتین می شوند.

دارو هایی مانند بکساروتن و دابرافنیب و انزالوتامید و فوس فنی‌ توئین و فنی‌ توئین و ساریلومب باعث کاهش اثرات آتورواستاتین می شوند.

آتورواستاتین باعث افزایش اثرات دارو هایی مانند سایمتیدین و دیگوکسین و کتوکونازول و وراپامیل و میدازولام و اسپیرونولاکتون می شود.

آتورواستاتین باعث کاهش اثرات دارو هایی مانند دابیگاتران اتکسیلات و لانتانیم می شود.

 

اشکال دارویی آتورواستاتین

این دارو به صورت قرص هایی 10 و 20 و 40 و 80 میلی گرم است که پزشک با توجه به شرایط بیمار و صلاح دید خود آن را تجویز می کند.

از جمله نام های تجاری مطرح آن می توان به آتوسترول و آتوواست و لیپیمد و لیپوفیکس اشاره کرد.

دوز درمانی هر فرد با توجه به علائم بالینی و آزمایشات توسط پزشک معالج تعیین می شود و با از مصرف بی دلیل و بدون تجویز هر دارویی خودداری کرد و تنها کسی که صلاحیت بالینی تجویز دارو را دارد پزشک می باشد.

از دارو های همدسته آتورواستاتین می توان به فلوواستاتین و لوواستاتين و پیتاواستاتین و سيمواستاتين و روزوواستاتین اشاره کرد.

 

قرص آتورواستاتین ۴۰ برای کرونا

همه‌گیری جهانی کرونا چالشی بزرگ برای سلامت عمومی بشریت است. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که استاتین‌ها با کم شدن خطر مرگ ناشی از بیماری کووید-19 مرتبط هستند.

استاتین‌ها برای میلیون‌ها نفر در بریتانیا به منظور کاهش سطح کلسترول بد خون تجویز می‌شوند. این داروها همچنین می‌توانند با کاهش التهاب و لخته شدن خون، دو عاملی که هر دو می‌توانند با عوارض شدید کووید-19 مرتبط باشند، همراه باشند. در این مطالعه جدید، دانشمندان نزدیک به یک میلیون نفر از افراد 45 سال یا بالاتر را بین مارس و نوامبر 2020 بررسی کردند، با تجزیه و تحلیل داده‌های ثبت‌شده مرگ و سوابق نسخه‌ها.

پس از بررسی، متوجه شدند که مصرف استاتین‌ها باعث حدود 12 درصد کاهش خطر مرگ شده است. محققان تأکید می‌کنند که این اثر علت و معلولی را ثابت نمی‌کند و برای اثبات آن که استفاده استاتین‌ها ممکن است خطر مرگ و میر ناشی از کووید-19 را کم کند، نیاز به آزمایشات تصادفی بیشتر است. در حال حاضر، قرص اتورواستاتین ۴۰ برای درمان کووید-19 استفاده می‌شود، اما این اطمینان مفید است که اگر استاتین استفاده می‌کنید، در صورت ابتلا به کووید-19 وضعیت شما بدتر نمی‌شود و حتی ممکن است کمک کننده باشد.

 

مصرف آتورواستاتین در بارداری

مصرف این دارو در خانم های باردار اکید ممنوع است. آتورواستاتین جزء گروه X طبقه بندی می شود و ممکن است باعث مرگ یا نقص عضو جنین شود. اين دارو در موارد بيماري فعال كبد و حساسيت مفرط به آن و زنان باردار و شيرده نبايد مصرف شود.

برای استفاده از خدمات ما نظیر پزشک عمومی و پزشک متخصص و پرستار در منزل به سایت آرین طب مراجعه کنید.

 

مصرف آتورواستاتین در شیردهی

شواهد کافی درباره عوارض مصرف قرص آتورواستاتین در دوران شیردهی موجود نیست. بنابراین، قبل از شیردهی حتماً با دکتر قلب مشورت کنید تا در صورت لزوم، برنامه درمانی شما تغییر یابد.

لیپوفیکس و لاغری

انتظار لاغر شدن از قرص لیپوفیکس ۱۰ و سایر داروهای هم خانواده لیپوفیکس، کاملاً غلط است. وظیفه لیپوفیکس کاهش کلسترول خون است و بر ذخایر چربی تاثیری ندارد. حتی اگر مصرف لیپوفیکس با ورزش همراه نشود، ممکن است کلسترول را از جریان خون به ذخایر چربی هدایت کند.

 

قرص اتورواستاتین ازتیمایب

دارویی که ترکیبی از دو داروی کاهنده چربی خون است، در مواردی همچون هایپرکلسترومی، دیس لیپیدمیا، Homozygous familial hypercholesterolemia و افرادی که نیاز به درمان همزمان با دو داروی ازتیمایب و آتورواستاتین دارند، تجویز می‌شود. این دارو به صورت قرص خوراکی تولید می‌شود که حاوی ۱۰ میلی‌گرم ازتیمایب بوده و مقدار آتورواستاتین موجود در آن می‌تواند ۱۰، ۲۰، ۴۰ و یا ۸۰ میلی‌گرم باشد.

 

قیمت قرص آتورواستاتین

خرید آتورواستاتین و قیمت قرص آتورواستاتین ۱۰ تا حدود زیادی به نوع شرکت تولید کننده و خارجی و ایرانی بودن دارو وابسته است. مثلاً، خرید قرص آتورواستاتین خارجی و ایرانی متفاوت است و قیمت قرص آتورواستاتین ۱۰ سبحان بستگی به شرکت وارد کننده دارد. خرید قرص آتورواستاتین در ایران، این دارو با کیفیت و قیمت مناسبی تولید می‌شود و شرکت‌های داروسازی ایرانی همواره تلاش می‌کنند تا با تولید داروهای ایرانی با کیفیت و قابل رقابت با انواع خارجی، از قیمت قرص آتورواستاتین ۴۰ سبحان دارو کاسته و این داروها را در دسترس جمعیت بگذارند. به همین دلیل، قیمت قرص لیپوفیکس ۲۰ و ۱۰ ایرانی معمولاً پایین‌تر از نمونه‌های خارجی است و بیشتر افراد از این نوع ایرانی در کشورمان استفاده می‌کنند.

 

قرص آتورواستاتین

 

تداخلات دارویی آتورواستاتین

تداخل دارویی به شرح زیر هستند:

 • سوبسترای CYP3A4
 • سوبسترای BCRP
 • سوبسترای OATP1B1
 • سوبسترای OATP1B3
 • سوبسترای P-gp
 • مهارکننده CYP3A4 (ضعیف)
 • مهارکننده P-gp (ضعیف)
 • حساس به pH معده (تداخل با داروهایی که pH معده را تغییر می دهند، بررسی شود.)
 • تشدید رابدومیلوزیز

تداخلات رده X (پرهیز): فرآورده‌های ترکیبی ضدویروس هپاتیت سی، کانیواپتان، سیکلوسپورین (سیستمیک)، فوزیدیک اسید (سیستمیک)، جم‌فیبروزیل، گلکاپرویر و پیبرنتاسویر، ایدلالیسیب، پوساکونازول، مخمر برنج قرمز، تیپراناویر

کاهش اثرات داروها توسط آتورواستاتین: دابیگاتران اتکسیلات، لانتانیم

کاهش اثرات آتورواستاتین توسط داروها: بکساروتن (سیستمیک)، القاکننده‌های CYP3A4 (متوسط و قوی)، دابرافنیب، دفراسیروکس، افاویرنز، انزالوتامید، اردافتینیب، اتراویرین، فوس فنی‌توئین، ایوزیدنیب، میتوتان، فنی‌توئین، مشتقات ریفامایسین، ساریلومب، سیلتوکسیمب، علف چای، توسیلیزومب

افزایش اثرات داروها توسط آتورواستاتین: آلیسکایرن، سایمتیدین، داپتومایسین، دیگوکسین، دیلتیازم، کتوکونازول (سیستمیک)، لومیتاپید، میدازولام، رپاگلینید، اسپیرونولاکتون، تالازوپاریب، ترابکتدین، وراپامیل

افزایش اثرات آتورواستاتین توسط داروها: آسیپیموکس، آمیودارون، فرآورده‌های ترکیبی ضدویروس هپاتیت، اپرپیتانت، آسوناپرویر، آزیترومایسین (سیستمیک)، بزافیبرات، سیپروفیبرات، کلاریترومایسین، کلوفازیمین، کوبیسیستات، کلشی سین، کانیواپتان، سیکلوسپورین (سیستمیک)، مهارکننده‌های CYP3A4 (متوسط و قوی)، سیپروترون، داکلاتاسویر، دانازول، دیلتیازم، دروندارون، دوولیسیب، الباسویر، الترومبوپگ، اردافتینیب، اریترومایسین (سیستمیک)، فنوفیبرات و مشتقات آن، فلوکونازول، فوس اپرپیتانت، فوس نوتپیتانت، فوزیدیک اسید (سیستمیک)، جم‌فیبروزیل، گلکاپرویر و پیبرنتاسویر، آب گریپ‌فروت، گرازوپرویر، ایدلالیسیب، ایسترادفیلین، ایتراکونازول، کتوکونازول (سیستمیک)، لاروترکتینیب، لدیپاسویر، لترموویر، لومیتاپید، میفپریستون، نوتپیتانت، نیاسین، نیاسین آمید، پالبوسیکلیب، پوساکونازول، مهارکننده‌های پروتئاز، کینین، رالتگراویر، رانولازین، مخمر برنج قرمز، روپاتادین، سیمپرویر، استریپنتول، تلیترومایسین، تری‌فلونامید، تیکاگرلور، تیپراناویر، تولواپتان، ولپاتازویر، وراپامیل، وریکونازول، وکسیلاپرویر

تداخل با غذا: مصرف آب گریپ‌فروت ممکن است غلظت سرمی آتورواستاتین را کاهش دهد. راهکار: از مصرف هم‌زمان مقدار زیاد آب گریپ‌فروت با آتورواستاتین خودداری شود.

هشدار ها آتورواستاتین

در موارد زیر، مصرف قرص آتورواستاتین آریا 40 باید با احتیاط فراوان انجام شود: اختلالات اندوکرین، الکترولیت یا متابولیت شدید، کاهش فشار خون، عفونت حاد و شدید، حملات غیر قابل کنترل تشنجی، جراحی عمده و ضربه.

انجام آزمون عملکرد کبد (قبل از شروع درمان، در هفته‌های ششم و دوازدهم درمان و سپس در فواصل منظم هر 6 ماه) و تعیین غلظت چربی سرم ضروری است.

در طول مدت مصرف، بیماران زن باید از باردار شدن خودداری نمایند.

 

دارو های هم گروه آتورواستاتین

 • پیتاواستاتین
 • روسوواستاتین
 • لووستاتین
 • سیمواستاتین
 • فلوواستاتین
 • پراواستاتین

 

اسامی تجاری موجود در ایران

 • قرص لیپیتور 10 میلی گرم
 • قرص لیپیکات 40 میلی گرم
 • قرص لیپیکات 20 میلی گرم
 • قرص لیپاستین 10 میلی گرم
 • قرص لیپاستین 20 میلی گرم
 • قرص لیپیسید 20 میلی گرم
 • قرص لیپیسید 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین مهبان دارو 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین مهبان دارو 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین مهبان دارو 40 میلی گرم
 • قرص لیپیمد 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین دانا 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین دانا 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین دانا 40 میلی گرم
 • قرص آتوسترول 10 میلی گرم
 • قرص آتوسترول 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-آریا 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-ندا 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-ندا 20 میلی گرم
 • قرص لیپیکات 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سجاد دارو 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سجاد دارو 20 میلی گرم
 • قرص آتوربان 10 میلی گرم
 • قرص آتوربان 20 میلی گرم
 • قرص آتوربان 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین روزدارو 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین جالینوس 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین جالینوس 10 میلی گرم
 • قرص آتوکیم 40 میلی گرم
 • قرص لیپوفیکس 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سبحان 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سبحان 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سجاد دارو 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سبز پویان 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین رازک 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین داروپخش 10 میلی گرم
 • قرص آتورکسین (آتروکسین) 10 میلی گرم
 • قرص لیپوتین 20 میلی گرم
 • قرص آتورکسین (آتروکسین) 20 میلی گرم
 • قرص آتورکسین (آتروکسین) 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین زاگروس دارو 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-ندا 10 میلی گرم
 • قرص تیداتور 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-امین 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین پورسینا 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین رازک 10 میلی گرم
 • قرص لیپوفیکس 20 میلی گرم
 • قرص بایوتور 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین دی پی 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین روز 20 میلی گرم
 • قرص آتوواست 40 میلی گرم
 • قرص اتورواستاتین شهردارو 20 میلی گرم
 • قرص تیداتور 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-خوارزمی 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین دی پی 40 میلی گرم
 • قرص آتوواست 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین روزدارو 10 میلی گرم
 • قرص لیپیمد 10 میلی گرم
 • قرص ام دی-آتورواستاتین 40 میلی گرم
 • قرص آتوواست 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-اکسیر 20 میلی گرم
 • قرص ام دی-آتورواستاتین 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-اکسیر 40 میلی گرم
 • قرص آتوسترول 40 میلی گرم
 • قرص لیپوفیکس 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-آریا 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین لقمان 20 میلی گرم
 • قرص تیداتور 10 میلی گرم
 • قرص لیپیمد 40 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-پی اس 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-اکسیر 10 میلی گرم
 • قرص ام دی-آتورواستاتین 20 میلی گرم
 • قرص اتورواستاتین رها 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سامی ساز 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سبحان 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-پی اس 20 میلی گرم
 • قرص آتوکیم 10 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین-آریا 40 میلی گرم
 • قرص آتوکیم 20 میلی گرم
 • قرص آتورواستاتین سامی ساز 10 میلی گرم

 

قرص آتورواستاتین

در آخر…

استفاده از قرص آتورواستاتین به عنوان یک روش موثر در کاهش سطح کلسترول خون و پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی به شدت توصیه می‌شود. این دارو باعث تنظیم سطح کلسترول خون می‌شود و به‌طور کلی می‌تواند خطر بروز مشکلات قلبی را کاهش دهد. اما باید به‌یاد داشت که استفاده از قرص آتوسترول 20 ممکن است همراه با عوارض جانبی نظیر ریزش مو یا تداخل با دیگر داروها باشد. بنابراین استفاده از آن باید تحت نظارت و مشورت پزشکان انجام شود. به‌ طور کلی، استفاده از قرص آتورواستاتین ۲۰ رازک باید با دقت و به‌ طور شخصی‌سازی شده انجام شود، و لازم است که مزایا و معایب آن به‌درستی مورد بررسی قرار گیرد تا تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

سوالات متداول

قرص آتورواستاتین آریا ۲۰ برای چیست؟

آتورواستاتین آریا ۲۰ برای کاهش سطح کلسترول و چربی در خون به منظور پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قرص لیپوفیکس برای چیست؟

لیپوفیکس یک داروی کاهنده چربی خون است که برای کنترل سطح چربی‌های خونی مانند کلسترول و تری‌گلیسریدها استفاده می‌شود. این دارو به منظور پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با کاهش سطح چربی‌های خونی، خطر ابتلا به این بیماری‌ها کاهش می‌یابد و عملکرد قلب و عروق بهبود می‌یابد. قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف را به دقت رعایت کنید.

 

قرص لیپوفیکس 20 برای چیست؟

قرص لیپوفیکس یک نوع داروی کاهنده چربی خون است که برای کنترل سطح چربی‌های خونی مانند کلسترول و تری‌گلیسریدها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به منظور پیشگیری و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی، مانند آترواسکلروز و انواع دیگری از بیماری‌های قلبی، استفاده می‌شود. هدف از مصرف قرص لیپوفیکس 20، کاهش سطح چربی‌های خونی است تا احتمال ابتلا به این بیماری‌ها کاهش یابد و عملکرد قلب و عروق بهبود یابد. این دارو باید با دستور پزشک و طبق رژیم غذایی و ورزش منظم مصرف شود.

 

لیپوکم ۴۰ برای چیست؟

لیپوکم 40 یک داروی کاهنده چربی خون است که برای کنترل سطح چربی‌های خونی مانند کلسترول و تری‌گلیسریدها مصرف می‌شود، به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مانند آترواسکلروز و سکته قلبی.

 

قرص اتورواستاتين ٢٠ برای چیست؟

قرص آتورواستاتین ۲۰ یک داروی کاهنده چربی خون است که برای کنترل سطح چربی‌های خونی مانند کلسترول و تری‌گلیسریدها مصرف می‌شود. این دارو معمولاً به همراه رژیم غذایی مناسب و ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد و به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مانند آترواسکلروز و سکته قلبی تجویز می‌شود.

 

منابع سایت دارو شناسی ( https://www.drugs.com/atorvastatin.html ) و کتاب فارماکولوژی برای پرستاران

شما می‌توانید در آرین طب خدمات پزشکی و پرستاری در منزل دریافت کنید.

برخی از خدمات ما شامل ویزیت پزشک متخصص در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل، طب سوزنی در منزل، مشاوره روانشاسی و تغذیه در منزل است.

برای مشاهده همه سرویس های ما به صفحه خدمات مراجعه کنید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

برای رزرو خدمات پزشکی یا پرستاری در منزل فرم زیر را پر کنید:

Loading...

آخرین مقالات

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی سیاتیک در منزل یک روش موثر و کاربردی برای مدیریت درد سیاتیک است که به افراد امکان می‌دهد تمرینات و تکنیک‌های درمانی را در راحتی و آسایش خانه خود انجام دهند. درد سیاتیک، که به علت فشار یا تحریک عصب سیاتیک ایجاد می‌شود، می‌تواند تاثیرات منفی زیادی بر کیفیت

بیشتر بخوانید »
پانسمان زخم دیابتی در منزل

پانسمان زخم دیابتی در منزل

دیابت یکی از بیماری‌های مزمن شایع است که می‌تواند عوارض متعددی به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این عوارض، زخم‌های دیابتی است که به‌خصوص در ناحیه پا ایجاد می‌شود و نیاز به مراقبت ویژه دارد. زخم‌های دیابتی اگر به‌درستی مراقبت نشوند، می‌توانند منجر به عفونت‌های شدید و حتی قطع

بیشتر بخوانید »
درمان زخم پای دیابتی در منزل

درمان زخم پای دیابتی در منزل

زخم پای دیابتی یکی از مشکلات جدی و پررنگ در افراد مبتلا به دیابت است که اغلب ناشی از مشکلات عصبی و عروقی در این افراد ایجاد می‌شود. افرادی که دیابت دارند، ممکن است به دلیل کاهش حساسیت نوروپاتی (عصبی) یا برطرف نبودن زخم‌های ریزپوستی به علت مسائل محیطی مانند

بیشتر بخوانید »
مراقبت از بیمار آی سی یو در منزل

مراقبت از بیمار آی سی یو (icu) در منزل

مراقبت از بیماران ICU (بخش مراقبت‌های ویژه) در منزل یک رویکرد و موثر در مدیریت سلامت بیمارانی است که به مراقبت‌های پیچیده و تخصصی نیاز دارند. با پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژی، امکان انتقال بخشی از مراقبت‌های ویژه به محیط خانه فراهم شده است. این نوع مراقبت، به بیماران اجازه می‌دهد

بیشتر بخوانید »
درمان میگرن در منزل

درمان میگرن در منزل

میگرن به عنوان یک بیماری نوروژنیک، اثرات گسترده‌ای بر زندگی روزمره افراد مبتلا دارد و یکی از شایع‌ترین عوامل محدود کننده در انجام فعالیت‌های روزانه آن‌ها است. این بیماری با درد حاد سر، معمولاً یک‌طرفه و پالساتیلی، به همراه علائمی مانند تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا همراه است

بیشتر بخوانید »
فیزیوتراپی بیمار سرطانی در منزل

فیزیوتراپی بیمار سرطانی در منزل

فیزیوتراپی یکی از اجزای حیاتی مراقبت‌های جامع برای بیماران مبتلا به سرطان است. این روش درمانی می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی و توانایی‌های عملکردی این بیماران کمک شایانی کند. در حالی که فیزیوتراپی به طور معمول در مراکز درمانی و کلینیک‌ها انجام می‌شود، فیزیوتراپی در منزل نیز گزینه‌ای موثر و

بیشتر بخوانید »

خدمات ما

برای رزرو نوبت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب با شماره زیر تماس بگیرید.

وبلاگ‌های مشابه

وبلاگ‌های رندوم

ازتیمیب

ازتیمیب (ازتیمایب، ازترول، ازتکس، زیتروبایول)

ازتیمیب، (ezetimibe) یک داروی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کاهش کلسترول در افرادی که با افزایش میزان کلسترول در خون مواجه هستند، تجویز می‌شود. این دارو از طریق کاهش جذب کلسترول از روده‌ها توسط بدن، به کاهش مقدار کلسترول موجود عمل می‌نماید. افراز کلسترول می‌تواند باعث ایجاد

بیشتر بخوانید »
عفونت رحم

عفونت رحم

عفونت رحم (ratio of uterus) یا آندومتریت، یک وضعیت جدی است که نشان‌دهنده التهاب پوشش داخلی رحم است و در صورت عدم درمان، می‌تواند به مشکلات جدی در بهداشت زنان منجر شود. در این مقاله، به بررسی علائم، دلایل ابتلا، روند تشخیص و روش‌های درمان پزشکی و اقدامات خانگی آشنا

بیشتر بخوانید »
اسفرزه

اسفرزه (موسیلیوم، هرباسیل، گوناب، پسیلیوم، موسیلاکس، پسیلیوم)

اسفرزه(Asfarzah) یا پسیلیوم، یکی از گیاهان دارویی معتبر و مؤثر است که از دیرباز در طب سنتی به کار گرفته می‌شود. این گیاه در اشکال مختلفی از جمله پودر، گرانول، کپسول و حتی به‌صورت مایع در دسترس است، همچنین دارای خواص بهداشتی و درمانی فراوانی است که می‌تواند به بهبود سلامتی

بیشتر بخوانید »

دسته‌ها