کاردرمانی در منزل و محل کار + [هزینه‌ها]

کاردرمانی در منزل

برای رزرو نوبت کاردرمانی در منزل و محل کار + [هزینه‌ها] با شماره زیر تماس بگیرید.

کاردرمانی در منزل و محل کار + [هزینه‌ها]

در جوامع مدرن امروزی، دسترسی سریع و آسان به خدمات اولویت مردم است. این روند، باعث شده که ارائه خدمات و سرویس‌ها در محل، برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌های رفت‌وآمد، به شیوه‌ای پراهمیت‌تر تبدیل شود. کاردرمانی در منزل (Occupational therapy at home) به‌ عنوان یکی از خدمات بسیار ارزشمند برجسته شده است. حضور محدودیت‌ها و عواملی مانند ترافیک شهری یا مشغله‌های روزمره، باعث می‌شود که برخی افراد ترجیح دهند خدمات کاردرمانی را در محیط آرام و به‌دوراز هرگونه تنش، در خانه‌شان دریافت کنند. در ادامه مقاله همراه باشید تا بیشتر با کاربردهای و مزایای کاردرمانی در منزل آشنا شوید.

 

کاردرمانی در منزل: ارائه خدمات توان‌بخشی و درمانی در محیط خانه

کاردرمانی در منزل به معنای ارائه خدمات توان‌بخشی و درمانی توسط کاردرمان در محیط خانه فرد است. این به معنای ارائه تمرینات و فعالیت‌های توان‌بخشی، آموزش تکنیک‌ها و روش‌های مرتبط با بهبود وضعیت فرد، تنظیم محیط خانه برای افزایش استقلال و انجام بهتر فعالیت‌های روزمره و ارائه راهکارهایی برای مدیریت بهتر اختلالات و مشکلات مرتبط با اجرای فعالیت‌های روزانه است.

در این روند، کار درمانگر با بررسی وضعیت و نیازهای فرد، برنامه‌ای شخصی‌سازی شده را تدوین می‌کند که شامل تمرینات فیزیکی، توان‌بخشی و آموزش مهارت‌های موردنیاز برای انجام فعالیت‌های روزانه می‌شود. این برنامه همچنین شامل تنظیمات محیطی است که باعث افزایش استقلال فرد و کاهش مشکلات مرتبط با محیط خانه مانند انجام تغییرات در طراحی داخلی خانه، استفاده از وسایل کمکی و ایجاد راهکارهایی برای مدیریت بهتر وقت و انرژی در طول روز می‌شود. این نوع خدمات کاردرمانی معمولاً به‌صورت یک همکاری میان کار درمان و فرد یا خانواده ارائه می‌شود و به فرد کمک می‌کند تا در محیط زندگی خود به طور مستقل‌تر و کارآمدتر عمل کند و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد.

 

خلاصه این مقاله را می‌توانید داخل فایل صوتی زیر گوش کنید:

 

کار درمانی چیست؟

کاردرمانی یا آکوپِیشنال تراپی که به آن ارگوتراپی هم گفته می‌شود، یک‌رشته توان‌بخشی است که به درمان اختلالات جسمی، ذهنی و روانی می‌پردازد. این روش با بهره‌گیری از فعالیت‌های روزمره انسان، هدفمند از به بهبود کیفیت زندگی فرد کمک می‌کند. از جمله فعالیت‌هایی که در این روش مورداستفاده قرار می‌گیرد می‌توان به آموزش، بازی، کار، تفریح و فعالیت‌های روزانه اشاره کرد. اگر هریک از این عوامل باعث محدودیت یا اختلال در زندگی فرد شود، کاردرمانی به‌عنوان یک راهکار توان‌بخشی وارد عرصه می‌شود.

کاردرمانی آکوپشنال یکی از شاخه‌های علوم پزشکی و اعضای تیم توان‌بخشی است که در جهت مستقل شدن و بازتوانی بیمار، مداخلات درمانی را برنامه‌ریزی می‌کند. متخصصان کاردرمانی با استفاده از فعالیت‌ها و تمرینات هدفمند، مشکلات ذهنی و جسمی بیماران را در جهت دستیابی به توانمندی‌های قبل از ابتلا به بیماری و حداکثر استقلال مدیریت و درمان می‌کنند.

زمانی که شما سالم هستید، انجام کارهای روزانه مانند پوشیدن لباس، برداشتن ظرف‌ها، غذاخوردن و بیدارشدن بسیار ساده است. اما اگر دچار یک آسیب جدی مانند سکته مغزی داشته شدید و قسمتی از بدنتان آسیب‌دیده باشد، نیاز به خدمات کاردرمانی در منزل دارید تا دوباره توانایی انجام این فعالیت‌ها را بازیابی کنید.

 

آرین طب

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

کاردرمانی چگونه انجام می‌شود؟

کاردرمانی به‌عنوان یک فرایند تخصصی در بهبود و بهبود کیفیت زندگی فرد نقش مهمی ایفا می‌کند. در این فرایند، کار درمانگر با ارزیابی دقیقی از نیازها و مشکلات فرد، فعالیت‌هایی را طراحی می‌کند که به دنبال ارتقا مهارت‌ها، افزایش اعتمادبه‌نفس و افزایش کیفیت زندگی فرد است.

از ابزارهای مهم کاردرمانی، فعالیت‌های هدفمند است که باتوجه‌به نیازها و علایق فرد، طراحی می‌شود. بدین ترتیب، فرد به‌عنوان شرکت‌کننده در فعالیت، با انجام آن ارتباط عمیقی برقرار می‌کند و از طریق آن، به هدف‌های درمانی خود نزدیک‌تر می‌شود.

برای مثال، برای کودکان با مشکلات فلج مغزی، کار درمانگران از تکنیک‌های خاصی در قالب بازی استفاده می‌کنند تا مهارت‌های رشدی آنان را بهبود بخشند. این فعالیت‌ها نه‌تنها به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرند، بلکه اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس آن‌ها را نیز تقویت می‌کنند.

به‌طورکلی، نقش کاردرمانی در بهبود کیفیت زندگی افراد، به‌ویژه کودکان، بسیار مهم است. از طریق فعالیت‌های هدفمند و بازی‌های سازنده، این فرآیند به شکلی موثر در رشد و توسعه فردی و اجتماعی افراد مشارکت دارد.

 

کاردرمانی در منزل

 

کاردرمانگر کیست وچه وظایفی دارد؟

کار درمانگران، یا به‌عبارت‌دیگر OT ، تخصصی هستند که به همراه بیماران کار می‌کنند تا به روزمرگی خود بازگردند. آن‌ها در بررسی وضعیت بیمار در مواقع مختلف، همراهی در انجام کارهای روزانه مانند لباس پوشیدن یا آشپزی و همچنین تسهیل در استفاده از فناوری‌ها و حتی رانندگی، نقش دارند. این حوزه تخصصی شامل دوره‌های متنوعی است از جمله بیماری‌های داخلی، مشاوره و توان‌بخشی حرفه‌ای که دانشجویان این رشته در آن‌ها مهارت‌های لازم را آموزش می‌بینند.

کار درمانگر نقش بسیار حیاتی در بهبود وضعیت بیماران دارد. او با مشاهده بیمار، مصاحبه با او و جمع‌آوری جزئیات سوابق پزشکی، وضعیت و نیازهای آن فرد را به‌دقت ارزیابی می‌کند. بر اساس این اطلاعات، یک برنامه درمانی شخصی‌سازی شده را ارائه می‌دهد که شامل تمرینات فیزیکی، درمان‌های تکنولوژیکی و استفاده از وسایل کمکی مناسب می‌شود. این برنامه‌ها به بیماران کمک می‌کنند تا بهبود یابند، قدرت بدنی خود را افزایش دهند و به زندگی روزمره خود ادامه دهند. علاوه بر این، کار درمانگر به خانواده و بیماران نیز آموزش می‌دهد تا بتوانند بهترین مراقبت را ارائه دهند، از وسایل کمکی صحیح استفاده کنند و محیط زندگی بیماران را برای زندگی مستقل و آسان‌تر آماده کنند.

 

نیازهای افراد به کاردرمانی

افرادی که با یکی یا ترکیبی از شرایط زیر روبرو هستند، به خدمات کاردرمانی نیاز دارند:

 • اختلالات پردازش حسی
 • آسیب‌های مغز یا نخاع
 • مشکلات یادگیری
 • اختلالات رشدی
 • آرتروز
 • اختلالات در سلامت روان یا مشکلات رفتاری
 • آسیب‌های ارتوپدی نظیر شکستگی استخوان، جراحی تاندونی و غیره
 • تأخیر در رشد جسمی یا ذهنی
 • شرایط بد پس از جراحی
 • سرطان
 • آسیب‌های شدید دست
 • فلج مغزی و سایر بیماری‌های مزمن

کار درمانگران باتوجه‌به نیازهای فردی هر کس، برنامه‌های کاردرمانی مناسب را طراحی و اجرا می‌کنند تا بهبود و پیشرفت را در زندگی آن‌ها ایجاد کنند.

 

انواع کاردرمانی در منزل

کاردرمانی جسمی در منزل:

کاردرمانی جسمی شامل تمرینات و فعالیت‌هایی است که به افراد کمک می‌کند تا حرکت و عملکرد بدنی خود را بهبود بخشند. این نوع کاردرمانی معمولاً برای افرادی که دارای اختلالات حرکتی، ارتوپدی، عصب‌شناختی و یا بعد از صدمات و آسیب‌های بدنی هستند، توصیه می‌شود. تمرینات کاردرمانی جسمی می‌تواند شامل تمرینات استقامتی، تمرینات انعطاف‌پذیری، تقویت عضلات و تمرینات تعادل باشد. این نوع کاردرمانی می‌تواند در محیط منزل توسط فیزیوتراپیست‌ها ارائه شود.

کاردرمانی ذهنی در منزل:

کاردرمانی ذهنی مربوط به تقویت و بهبود عملکرد ذهنی فرد است. این نوع کاردرمانی معمولاً برای افرادی که دارای مشکلاتی مانند کاهش تمرکز، اختلالات یادگیری، اختلالات حافظه و یا مشکلات درک و فراگیری هستند، توصیه می‌شود. تمرینات کاردرمانی ذهنی در منزل ممکن است شامل بازی‌ها، تمرینات حافظه، تمرینات تمرکز و تمرینات معنویت باشد.

کاردرمانی روانی در منزل:

کاردرمانی روانی مرتبط با بهبود و تغییر درونی و روانی فرد است. این نوع کاردرمانی معمولاً برای افرادی که با مشکلات روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات رفتاری و یا اضطراب محیطی روبرو هستند، توصیه می‌شود. تمرینات کاردرمانی روانی در منزل می‌تواند شامل تمرینات ذهنی، تمرینات تفکر سازنده، مدیتیشن و یا تمرینات تنفسی باشد.

کاردرمانی کودک در منزل:

کاردرمانی در منزل برای کودکان معمولاً شامل تمرینات و بازی‌هایی است که به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های مختلفی مانند توانایی‌های اجتماعی، حسی، حرکتی و یا ذهنی را بهبود بخشند. این نوع کاردرمانی معمولاً برای کودکانی که دارای اختلالات توسعه‌ای، اختلالات رفتاری، اضطراب و یا اختلالات یادگیری هستند، توصیه می‌شود. تمرینات کاردرمانی برای کودکان می‌تواند شامل بازی‌های تعاملی، تمرینات توان‌بخشی، تمرینات حسی و حرکتی و یا تمرینات تمرکز باشد.

کاردرمانی کودکان از جمله حوزه‌های حیاتی کاردرمانی است که تأثیر بسزایی در بهبود و رشد کودکان دارد. بسیاری از کودکان ممکن است از محیط کلینیکی و بیمارستانی وحشت داشته باشند و در مقابل تمرینات کاردرمانی در این محیط‌ها مقاومت نشان دهند؛ بنابراین، کاردرمانی در منزل برای این کودکان اهمیت زیادی دارد.

این نوع کاردرمانی به کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌های جسمی، حسی، شناختی و حرکتی خود را تقویت کرده و احساس موفقیت و اعتمادبه‌نفس داشته باشند. کار درمانگر باید با بررسی و ارزیابی مهارت‌های کودکان، برنامه‌ای منطبق با نیازهایشان تدارک دهد که به آن‌ها در بازی، عملکرد در مدرسه و فعالیت‌های روزمره کمک کند.

کودکان ممکن است به دلایل مختلفی مانند فلج مغزی (CP)، آسیب‌های بعد از زایمان، اوتیسم و غیره نیاز به کاردرمانی داشته باشند. انجام کاردرمانی در منزل به‌عنوان یک فضای خصوصی و امن برای کودکان، به بهبودی و پیشرفت سریع‌تر آن‌ها کمک می‌کند.

 

کاردرمانی در منزل

 

در جلسات کار درمانی کودک در منزل، توجه به موارد زیر بسیار مهم است:
 • خواب کافی کودک: اطمینان حاصل کنید که کودک به مقدار کافی استراحت کرده و خوابیده باشد.
 • هماهنگی با غذا: فاصله زمانی بین غذاخوردن و جلسات کاردرمانی را با کار درمانگر هماهنگ کنید.
 • اطمینان از ایمنی محیط: وسایل تیز، خطرناک و پرسروصدا را از دسترس کودک خارج کنید.
 • تنظیم دما و نور محیط: اطمینان حاصل کنید که دمای محیط مناسب است و نور مناسبی برای انجام تمرینات کار درمانی فراهم است.

به‌این‌ترتیب، با ارائه خدمات کار درمانی در محیط منزل و باتوجه‌به نیازهای خاص هر کودک، می‌توان بهبودی بیشتر و سریع‌تری را در آن‌ها ایجاد کرد و از مزایای فضای آرام و امن خانه بهره‌مند شد.

کاردرمانی در منزل برای سالمندان:

کاردرمانی در منزل برای سالمندان شامل تمرینات و مراقبت‌هایی است که به سالمندان کمک می‌کند تا بهبود حالت جسمی و روحی خود را تجربه کنند و به استقلال بیشتری دست پیدا کنند. این نوع کاردرمانی معمولاً برای سالمندانی که دارای مشکلات حرکتی، آسیب‌های بدنی، مشکلات حافظه و یا مشکلات روانی هستند، توصیه می‌شود. تمرینات کاردرمانی برای سالمندان می‌تواند شامل تمرینات توان‌بخشی، تمرینات تعادل و استقامت، تمرینات حرکتی و یا تمرینات حافظه باشد.

 

کاردرمانی سکته مغزی در منزل: راهی مؤثر برای بهبود بیماران پس از سکته مغزی

دوره حیاتی اقدامات توان‌بخشی و کاردرمانی برای افراد مبتلا به سکته مغزی، به‌ویژه در ۶ماهه اول (باتوجه‌به برخی منابع حتی تا 12 ماه اول) پس از وقوع سکته است. این دوره بیشترین فرصت برای ریکاوری فرد را فراهم می‌کند و هر چه زودتر با آغاز اقدامات توانبخشی، به ویژه کاردرمانی، شروع شود، بیمار بیشترین پیشرفت را خواهد داشت و هزینه‌های درمانی کاهش خواهد یافت.

تمرینات تقویتی و کششی بر روی تاندون‌ها و عضلات، همراه با حفظ و افزایش دامنه حرکتی، برای افزایش استقلال بیماران و کاهش معلولیت از اصول اساسی کاردرمانی در منزل برای افرادی که به سکته مغزی مبتلا هستند، است.

کار درمانی در منزل ، با فراهم‌آوردن محیط آرام و آسوده، از خستگی بیمار جلوگیری می‌کند و بهبودی را تسریع می‌بخشد. همچنین، به دلیل وجود زخم‌های بستر در برخی بیماران و خطرات مرتبط با جابه‌جایی و انتقال به مراکز درمانی، کار درمانی در منزل این خطرات را کاهش داده و روند بهبودی را بهبود می‌بخشد.

به‌طورکلی، کار درمانی سکته مغزی در خانه به‌عنوان یک گزینه مناسب و مؤثر، به بیماران پس از سکته مغزی کمک می‌کند تا بهبودی بیشتر و سریع‌تری را تجربه کنند و از مزایای محیط آرام و آشنای خانه خود برخوردار شوند.

 

آرین طب

 

برای مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با کارشناسان آرین طب تماس بگیرید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸
آرین طب ارائه ارائه‌دهنده انواع خدمات پزشکی از جمله پزشک متخصص در منزل (قلب، ریه، داخلی و…) و انواع خدمات پرستاری و تزریقات در منزل

 

اهداف کاردرمانی سکته مغزی در خانه:

 • افزایش استقلال عملکردی: کار درمانگران سکته مغزی در منزل با همکاری با بیماران، به آن‌ها کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم برای انجام فعالیت‌های روزانه مانند پوشیدن لباس، حمام‌کردن، خوردن غذا و استفاده از توالت را بهبود بخشند. همچنین، آن‌ها به بیماران کمک می‌کنند تا محیط زندگی خود را برای دسترسی آسان‌تر به این فعالیت‌ها تنظیم و سازماندهی کنند.
 • تقویت مهارت‌های حرکتی: سکته مغزی می‌تواند بر قدرت، هماهنگی و احساس عضلانی اثر بگذارد. کار درمانگران ارائه تمرینات و فعالیت‌هایی را برای بهبود این مهارت‌های حرکتی فراهم می‌کنند و به بیماران امکان می‌دهند وظایف خود را با راحتی و ایمنی بیشتری انجام دهند.

با ایجاد برنامه‌های شخصی‌سازی شده و توجه به نیازهای خاص هر بیمار، کار درمانگران تلاش می‌کنند تا بهبودی بیشتر و سریع‌تری را برای بیماران پس از سکته مغزی در محیط آرام و آشنای منزل فراهم کنند.

تمرینات کاردرمانی سکته مغزی

تمرینات کاردرمانی برای بیماران سکته مغزی از جمله راه‌حل‌های مؤثری برای بهبود کیفیت زندگی و توانایی‌های روزمره آن‌ها محسوب می‌شود. این تمرینات متناسب با نیازهای ویژه هر بیمار و بر اساس وضعیت جسمی و شناختی او تعیین می‌شوند.

 • تمرینات تقویتی عضلانی: این تمرینات شامل تمریناتی مانند انجام تمرینات وزنه‌ای یا تمرینات مقاومتی هستند که به تقویت عضلات بیمار کمک می‌کنند. این اقدام باعث افزایش قدرت و تحمل عضلات، بهبود تعادل و کاهش خطر افتادن می‌شود.
 • تمرین های تعادل و هماهنگی: تمرینات متنوعی از جمله ایستادن با یک پا، راه‌رفتن روی خطوط مستقیم و تمرینات بیلیارد می‌توانند به بهبود تعادل و هماهنگی بدنی بیمار کمک کنند.
 • تمرینات تشویقی: این تمرینات شامل فعالیت‌هایی مانند حل مسائل و بازی‌های شناوری می‌شوند که به توانایی‌های شناختی بیمار کمک کرده و توجه و تمرکز او را بهبود می‌بخشند.
 • تمرین های حرکتی و انعطاف‌پذیری: این تمرینات شامل فعالیت‌هایی برای بهبود حرکتی بدن مانند انجام تمرینات کشش و تمرینات انعطاف‌پذیری می‌شود.
 • تمرینات شناختی و حافظه: این تمرینات شامل فعالیت‌هایی مانند حافظه‌آزمایی و حل مسائل شناختی است که به بهبود توانایی‌های ذهنی بیمار کمک می‌کند.

تمرینات باید به طور دقیق و باتوجه‌به نیازها و محدودیت‌های هر بیمار تنظیم شده و تحت‌نظر کار درمانگر متخصص انجام شوند تا به نحوه ایمن و مؤثر بهبودی بیماران ارائه شود.

 

کاردرمانی در منزل

کاردرمانی برای اختلال یادگیری

باتوجه‌به آمارها، 4 تا 12 درصد از دانش‌آموزان با اختلال یادگیری مواجه هستند که این نسبت قابل توجهی را نشان می‌دهد. یک نکته مهم این است که ممکن است نقص حسی در بعضی از کودکان باعث بروز اختلالات یادگیری شود، بنابراین ارزیابی توسط کاردرمانگر انجام شده و در صورت تایید مشکل، مداخلات کاردرمانی مخصوص باید انجام شود. برای درک ضرورت انجام کاردرمانی در منزل برای کودکان مبتلا به اختلال یادگیری، بهتر است با شاخه‌های مختلف این مشکل آشنا شویم.

اختلال یادگیری به چهار دسته تشخیصی اختلال بیان نوشتاری، اختلال ریاضی، اختلال خواندن و اختلال یادگیری نامعین تقسیم می‌شود که هر یک از این اختلالات دارای علائم ویژه‌ای هستند. بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، کار درمانگر برنامه درمانی را طراحی و اجرا می‌کند.

در کاردرمانی برای اختلال یادگیری، مداخلات مختلفی اعم از تمرینات یادگیری و تقویت مهارت‌های آموزشی، استفاده از روش‌های آموزشی مناسب، تنظیم محیط یادگیری مناسب و توجه به نیازهای خاص و فردی کودک انجام می‌شود. انجام این مداخلات در محیط منزل باتوجه‌به شرایط و نیازهای خاص کودک، می‌تواند بهبودی و پیشرفت آن‌ها را تسریع بخشد و به افزایش اعتمادبه‌نفس و موفقیت آن‌ها کمک کند.

 

تجربه کاردرمانی در منزل با آرین طب

آرین طب با ارائه خدمات کاردرمانی در منزل، به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی، در آسایش‌ خانه خود از خدمات کاردرمانی بهره‌مند شوید. برای رزرو نوبت کاردرمانی در خانه و دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

تعیین تعداد جلسات کاردرمانی در منزل

با هماهنگی با درمانگر یا مسئول فنی کلینیک کاردرمانی، والدین می‌توانند تعداد و زمان جلسات کاردرمانی در منزل را تعیین کنند. این تعینات بر اساس نیازهای فردی و مالی، توانایی‌ها و زمان خانواده و همچنین توصیه‌های تخصصی کار درمانگر صورت می‌گیرد. بدین ترتیب، تعداد و زمان جلسات کاردرمانی در خانه تهران به‌صورت سفارشی و منطبق با وضعیت و نیازهای هر خانواده تعیین می‌شود.

 

مزایای کاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل به تسریع در فرایند درمان کمک می‌کند، زیرا این روش امکان ارائه خدمات درمانی با تمرکز بر نیازهای خاص و شخصی بیمار را فراهم می‌کند. افزایش آسایش و راحتی بیماران و خانواده آن‌ها از جمله مزایای مهم کاردرمانی در خانه است، زیرا بیماران در محیط آشنا و راحت‌تر، در کنار خانواده خود، احساس آرامش و اطمینان بیشتری می‌کنند. علاوه بر این، انجام کاردرمانی در خانه موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود، زیرا بیماران نیازی به سفرهای مکرر به مراکز درمانی ندارند و هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل و هزینه‌های اضافی را کاهش می‌دهند. همچنین، این روش کمک می‌کند که بیماران کمتر به اطرافیان خود وابسته شوند، زیرا به‌صورت مستقیم در محیط خودشان و با کمک درمانگر، نیازهای خود را برطرف می‌کنند.

کاردرمانی در منزل با آرین طب، علاوه بر مزایای مذکور، این امکان را فراهم می‌کند که بیماران با استفاده از خدمات کاردرمانی در محیط آرام و آشنای خانه خود، از بهبود سریع‌تر و کاهش وابستگی به اطرافیان بهره‌مند شوند. جهت رزرو نوبت کاردرمانی در منزل با آرین طب، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

هزینه کاردرمانی در خانه

تعرفه کاردرمانی در منزل تهران بستگی به نوع بیماری و زمان موردنیاز برای هر جلسه دارد. در آرین طب، همواره سعی شده است که با حفظ کیفیت خدمات، هزینه‌ها را در حد معقولی نگه داریم تا تمامی بیماران بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند. برای استعلام هزینه کاردرمانی، با شماره‌های آرین طب تماس بگیرید.

 

کاردرمانی در منزل

در آخر…

باتوجه‌به مطالب مطرح شده، کاردرمانی در منزل می‌تواند یک گزینه مؤثر برای بهبود و راحتی بیماران باشد. این روش، باعث تسریع درمان، افزایش آسایش و راحتی بیمار و خانواده‌اش، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و کاهش وابستگی به اطرافیان می‌شود. بااین‌حال، باید معایبی نیز در نظر گرفته شود که ممکن است پروسه درمان را با چالش‌هایی همراه کنند. بهترین راه‌حل این است که ابتدا چند جلسه کاردرمانی را در منزل انجام داده و سپس بر اساس ارزیابی و تشخیص‌کار درمانگر، تصمیمی در مورد ادامه‌ پروسه درمان به‌صورت حضوری بگیرید. این روش به شما کمک می‌کند تا بهترین تجربه را از کاردرمانی برای خود و عزیزانتان داشته باشید.

 

سؤالات متداول

آیا کاردرمانی در منزل انجام می شود؟

پاسخ:

بله کاردرمانی در منزل می‌تواند انجام شود. این روش درمانی برای افرادی که به دلایل مختلفی نمی‌توانند به محیط کلینیک یا بیمارستان مراجعه کنند، مناسب است. کاردرمانی در خانه توسط تیم‌های متخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود که به طور مستقیم به منزل شما می‌آیند و خدمات درمانی را در آنجا ارائه می‌دهند.

 

چگونه نوبت کاردرمانی در منزل بگیریم؟

پاسخ:

برای دریافت نوبت کاردرمانی در منزل، می‌توانید به شرکت‌ها یا مراکزی که خدمات کاردرمانی در منزل مانند آرین طب، تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید. اغلب این شرکت‌ها فرم‌های آنلاین یا شماره تماس‌هایی را برای رزرو نوبت ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید از طریق پزشک خود، مشاوره بگیرید و نوبت کاردرمانی در منزل را تنظیم کنید.

 

هزینه کاردرمانی در منزل چقدر است؟

پاسخ:

تعرفه کاردرمانی در منزل ممکن است متغیر باشد و بستگی به نوع خدمات و میزان نیاز شما داشته باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر، می‌توانید با یک پزشک یا تأمین‌کننده خدمات بهداشتی مشورت کنید.

 

تفاوت کاردرمانی و فیزیوتراپی چیست؟

پاسخ:

فیزیوتراپی و کاردرمانی هر دو از رشته‌های توان‌بخشی هستند، اما اهداف و روش‌های درمانی آن‌ها متفاوت است. فیزیوتراپی بیشتر بر روی افزایش دامنه حرکتی مفاصل، بهبود قدرت عضلانی، افزایش هماهنگی و دقت عضلات و کاهش درد تمرکز دارد. از طرف دیگر، کاردرمانی بیشتر بر روی مهارت‌های زندگی روزمره از جمله مهارت‌های حرکتی ظریف انگشتان، مهارت‌های ادراکی – حرکتی و مهارت‌های بینایی – ادراکی تمرکز دارد.

 

کاردرمانی برای چی خوبه؟

پاسخ:

کاردرمانی یک فرایند تحت‌نظر یک متخصص روان‌شناس یا مشاور است که با استفاده از متدها و تکنیک‌های مختلف، افراد را در بهبود مشکلات روانی و روابطشان کمک می‌کند. این فرایند شامل مکالمه، تحلیل، ارزیابی و توسعه روش‌های مؤثر برای مواجهه با مشکلات است. افراد در کار درمانی می‌توانند در مورد احساسات، تجربیات، الگوهای رفتاری و ارزش‌های خود بیشتر بدانند و به‌دست‌آوردن راه‌حل‌های بهتر برای مسائلی که با آن‌ها روبرو هستند، کمک بیشتری دریافت کنند.

 

شما می‌توانید در آرین طب خدمات پزشکی و پرستاری در منزل دریافت کنید.

برخی از خدمات ما شامل ویزیت پزشک متخصص در منزل، سونوگرافی در منزل، رادیولوژی در منزل، طب سوزنی در منزل، مشاوره روانشاسی و تغذیه در منزل است.

برای مشاهده همه سرویس های ما به صفحه خدمات مراجعه کنید.

رزرو نوبت و هماهنگی: ۰۹۱۲۰۴۴۶۳۰۸

 

برای رزرو خدمات پزشکی یا پرستاری در منزل فرم زیر را پر کنید:

Loading...

مقالات مرتبط

قرص لینزولید

لینزولید (اکساتنت، لینزولید، لینووکس، ماکسولید، اکسیزولاید)

لینزولید یک آنتی‌بیوتیک وسیع‌الطیف است که از راه مصنوعی تولید می‌شود و به‌عنوان یک راه‌حل درمانی برای باکتری‌های مقاوم به دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید »
التهاب معده

التهاب معده

مشکلات معده و دستگاه گوارش امروزه بسیار رایج است و تأثیرگذاری آن بر افراد از تمام رده‌های سنی قابل‌مشاهده است. یکی از اصلی‌ترین بیماری‌های معده،

بیشتر بخوانید »

این مطلب را به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

درمان نقرس

درمان نقرس در منزل

نقرس یکی از بیماری‌های مفصلی است که می‌تواند به شدت زندگی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار دهد و سبب آزار و اذیت شود. بیماری‌های

بیشتر بخوانید »