طب سوزنی در منزل

مزایای پرستاری در منزل

طب سوزنی در منزل

سوزن درمانی یا همان طب سوزنی روشی بر گرفته از طب چینی است که سال ها برای درمان بیماری از آن بهره می گرفتند. کم کم این علم در کشور ما نیز رایج شد و حتی امروزه متخصص طب سوزنی در منزل شما می آید تا سوزن درمانی را در خانه و محل کار شما برایتان انجام دهد. متخصصان سوزن درمانی عقیده دارند که مسدود شدن مسیر حرکت انرژی موجب بیماری افراد می گردد. در سوزن درمانی تلاش می شود که این مسیر های مسدود باز گردد تا تعادل انرزی به حالت قبل خود دراید. چنانچه به هر دلیلی قادر به خروج از منزل نیستید توصیه می شود از خدمات متخصص طب سوزنی در منزل استفاده کنید.

دلیل استفاده از طب سوزنی در منزل

سوزن درمانی در محیطی آشنا و آرام، در مسیر درمان بسیار موثر خواهد بود. این روش در منزل به استراحت مطلق و نیمه مطلق نیاز دارد که از 7 الی 30 روز متغیر است. متخصص طب سوزنی از توانایی و قدرت بدن استفاده نموده و مجاری انرژی را سوزن می زند که در نهایت ، بدن به بازسازی خویش می پردازد. در طی این زمان چنانچه بیمار حتی برای دقیقه ای به طور ایستاده روی پاهایش فشار بیاورد، خون و اکسیژن رسانی در بدن با مشکل رو به رو شده و نتایج درمان غیر قابل قبول می باشد. بدین ترتیب جهت اخذ نتیجه دلخواه، الزامی است که بیمار در خانه خویش تحت درمان قرار بگیرد تا مانع از هر حرکت اضافه گردد. با در نظر گرفتن اینکه فرد بیمار در کنار خانواده خویش دارای روحیه بهتر و بالاتری می باشد، در نتیجه درمانش در منزل و نزد خانواده اش، نتیجه مطلوب تر و بهتر خواهد بود.

روال طب سوزنی در منزل

نخست متخصص طب سوزنی در خانه از بیمار در مورد درد و مشکلات فیزیکی سوال می پرسد. بعد اغلب زبان بیمار را مشاهده و بررسی کرده و در قسمت های مرتبط به اندام های حیاتی فشار وارد می کند تا عامل مشکل را پیدا کند. در مرحله دوم سوزن های ریز استریل شده ی یک بار مصرف را در نقاط خاصی از بدن بیمار قرار می دهند. در این حین متخصص طب سوزنی نبض بیمار را چک نموده و حس می کند که چطور انرژی با تحرک انگشتان دستش در نقاط خاص بدن جریان پیدا می کند. چنانچه این جریان انرژی در نقطه ای متعادل نباشد معمولا اطراف سوزن قرمز می شود. متخصص این سوزن را چند لحظه به همان شکل نگه می دارد و بیمار بایستی طی آن به آرامش رسیده تا سوزن انرژی را متعادل باز سازی کند. بعد از این، حال سوزنها یکی پس از دیگری برداشته شده و بیمار قادر است روتین روزانه خویش را طبق برنامه ادامه دهد. پیشنهاد می شود که بیمار با نوشیدن آب زیاد به روال سم زدایی بدن خویش کمک کند.

چند جلسه طب سوزنی در منزل لازم است؟

اغلب متخصص طب سوزنی می گویند که تعداد جلسات و همچنین مدت زمان و … ، بستگی به وضع بیمار دارد. زیرا پیشگویی نوع واکنش بدن بیمار به طب سوزنی امکان پذیر نیست. برخی بیماران پاسخ دهنده های قوی  این طب هستند و تنها در چند جلسه سوزن درمانی در منزل از درد و مشکل خود رها می شوند.

چرا مجموعه آرین طب؟

متخصصان مجموعه آرین طب ایجاد حس آسایش و راحتی برای بیماران و درمان و سلامتی آنان را به بهترین نحو را مهم ترین هدف خود قرار داده اند و همواره در تلاش اند پیش از هر چیز آسایش و راحتی و اطمینان را برای بیماران به ارمغان بیاورند. متخصصان مجموعه آرین طب با تمامی تجهیزات مورد نیاز در منزل و محل کار بیمار در حداقل زمان ممکن حضور پیدا کرده و کلیه خدمات طب سوزنی را در محل مورد نظر شما عزیزان ارائه میدهند.

سخن پایانی:

کلیه طریق درمانی که توسط پزشکان جهت بهبودی و تکامل دوره درمان به مراجعین توصیه می گردد، اغلب ریشه در سنت و فرهنگ مربوط به همان کشور دارد.سوزن درمانی نخستین بار از کشور چین به حوزه درمانی ورود کرد و مردمان این کشور نخستین کسانی بودند که جهت درمان بیماریها به استعمال سوزن و در اصل به سوزن درمانی گرایش پیدا کردند. به مرور زمان این طب به سایر کشور ها در سراسر دنیا نیز ورود کرد و امروزه خدمات سوزن درمانی در منزل و محل کار بیمار نیز انجام می گیرد.

رزرو نوبت ویزیت متخصص طب سوزنی در منزل:

بارگذاری...