پزشک عمومی در منزل

پزشک متخصص در منزل

پزشک عمومی در منزل که بیماری های شایع پزشکی را درمان می کند و معاینات و آزمایشات معمولی پزشکی را برای تشخیص بیماری تجویز خواهد کرد. در صورت نیاز به درمان فوری یا تخصصی، بیماران را به سایر متخصصان پزشکی یا پزشکان ارجاع می دهد.این پزشکان می توانند افراد با رده سنی مختلف (از نوزادان تا افراد سالمند)را ویزیت کنند.به صورتی می توان گفت در پروسه بیماری معمولا اولین پزشکی که فرد را ویزیت می کند،پزشک عمومی است.

هم چنین از وظایف پزشک عمومی درمان  بیماری های حاد و مزمن را و ارائه خدمات پیشگیری و آموزش سلامت به بیماران است.

از دیگر وظایف پزشک عمومی، ارزیابی با معاینه فیزیکی و بررسی سابقه پزشکی بیمار است. ممکن است سایر آزمایشات تشخیصی توسط پزشک درخواست شود و یاگزینه های درمانی را تجویز کند و یا بیمار را به یک متخصص ارجاع دهند.

پزشک عمومی در منزل

از جدیدترین روش های درمانی ویزیت پزشک عمومی در منزل می باشد که به دلایل بسیار زیادی از جمله،کرونا، ترافیک،الودگی هوا و سایر شرایط فرد بیمار مانع رفتن به مطب پزشک عمومی شود که انتخاب مفید در این شرایط ویزیت پزشک در منزل می باشد که خدمتی دیگر از گروه درمانی آرین طب می باشد. برای آگاهی بیشتر درباره ویزیت پزشک در منزل تهران، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

خدمات در منزلی که پزشک عمومی ارائه می نماید چیست؟
 • ارزیابی وضعیت سلامتی افراد(، انجام غربالگری معمول برای پیشگیری از  به بیماری ها-بررسی و ارزیابی عملکرد بدن در شرایطی مانند سرطان،افسردگی،فشارخون بالا،کلسترول بالا،عوامل خطرساز بیماری های قلبی،عوامل خطر دیابت و…)
 • مشاوره و توصیه های پزشکی
 • تشخیص اولیه بیماری افراد
 • انجام آزمایش و تجویز دارو
 • درمان  شرایط حاد (کوتاه مدت):( تب،میگرن،حملات آسم،عفونت ادراری،زخم های جزیی،سرماخوردگی،انفلوانزا،گرفتگی عضلات و…)
 • انجام دادن درمان های اورژانسی.
 • بررسی کردن روند و درمان بیماری.
 • ارجاع دادن بیمار به پزشک متخصص.

ویزیت پزشک در منزل تهران

ویزیت پزشک عمومی می تواند از 15دقیقه الی 45 دقیقه طول بکشد. در زمان ویزیت پزشک،سلامت فرد و سابقه خانوادگی بیمار وسابقه دارویی بیمار ارزیابی می شود.ممکن است ازمایشاتی جهت تشخیص بیماری تجویز شود ویا داروهایی جهت کنترل و درمان نسخه می شود.در صورت نیاز اموزش های لازم جهت شیوه صحیح زندگی و لایف استایل سالم داده می شود و یا در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده می شود.

در درمان چه بیماری های پزشک عمومی می تواند کمک کند؟

بسیاری از بیماری ها وجود دارند که پزشک عمومی می تواند در تشخیص دادن و درمان نمودن  بیماری ها به افراد کمک کند و یا در صورت لزوم به پزشک متخصص ارجاع بدهد که برخی از این بیماری ها شامل: کم خونی ،فشار خون، آسم، دیابت، مشکلات قلبی و عروقی، کلیوی، تنفس، عصبی اشاره نمود.

 • بررسی کردن مشکلات غلظت خون، کم خونی یا رقیق بودن خون در افراد.
 • بیماری های نظیر هیپوفیز و بیماری تیرویید.
 • تشنج کردن افراد
 • سکته ی مغزی در افراد .
 • بیماری های که به کلیه و کبد مربوط می شوند.
 • بیماری که به دستگاه تنفسی مربوط است که شامل: ذات الریه، آسم، فیبروز ریه می باشد.
 • برای ویزیت نمودن افرادی که به حملات قلبی دچار شده اند.
در چه شرایطی افراد به پزشک در منزل نیاز دارند؟

در بسیاری از شرایط که بیمار امکان رفتن به مطب یا بیمارستان ندارد، می تواند از ویزیت پزشک عمومی در داخل منزل خود بهره مند شوند که پزشک عمومی در منزل فقط مختص گروه خاصی نمی باشد و اکثر افراد می توانند از این خدمت استفاده نمایند، افرادی که بیرون رفتن برای آنان میسر نمی باشد و یا برای آنان خطرناک است می توانند از خدمت ویزیت پزشک در منزل آرین طب استفاده نمایند.

پزشک عمومی در منزل

چه نوع آزمایشاتی را پزشک عمومی می تواند تجویز نماید؟

پزشک عمومی می تواند آزمایشات بسیار زیادی را برای درمان و تشخیص بیماری ها برای شما تجویز نماید و انجام دهد که آزمایش ها شامل: آزمایش کردن مدفوع، کشت ادرار، نوار قلب، فشار خون، FBSمی باشد و در صورتی که لازم باشد پزشک عمومی می تواند بیمار رابه پزشک متخصص ارجاع دهد و در صورت نیاز شما می توانید از خدمت آزمایشگاه در منزل گروه درمانی آرین طب استفاده نمایید.

در خدمت ازمایشگاه در منزل تیم ارین طب،پرستاران مجرب و حرفه و مسلط به رگ گیری از فرد نمونه گیری کرده و ان هارا به ازمایشگاه تحویل می دهد و سپس در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه ازمایش به دست فرد و پزشک معالج می رسد و در صورت نیاز اقدامات درمانی لازم اجرا می شود.

پزشک عمومی برای کودکان

ویزیت پزشک در منزل برای کودکان بسیار بهتر از مراکز درمانی می باشد چراکه اکثر کودکان از مراکز درمانی می ترسند و یا دیدن پزشک و بیمارستان باعث ترس و استرس و اضطراب در آنان می شود که می توانید ویزیت پزشک در منزل را برای فرزندان عزیزان فراهم کنید در این شرایط کودک در کنار سایر اعضای خانواده و در محیط خانه درمان خواهد شد و والدین نیز می توانند بهتر توصیه های پزشکی را بفهمند و انجام دهند.

پزشک عمومی برای سالمندان

از جمله افرادی که قادر نمی باشند به مراکز درمانی مراجعه کنند قشر سالمند می باشند که این عزیزان نمی توانند مسافت و ترافیک های سنگین را تحمل کنند در این صورت می توانند برای رفاه و آسایش بیشتر از ویزیت پزشک در منزل استفاده نمایند گاهی نیز ممکن است که به دلیل سن زیاد و مسن بودن قادر نباشند که به مطب یا کلینیک درمانی مراجعه نمایند و یکی دیگر از موانع برای سالمندان نبود همراه می باشد که این افراد را مطب پزشک همراهی کند در این چنین مواقعی می توانند پزشک را در منزل ملاقات کنند و شرایط فشار خون، تنفس، دیابت، بیماری های قلبی و .. را کنترل نمایند.

خدمات در منزل پزشک عمومی تهران
 • پزشک عمومی در منزل قیطریه
 • پزشک عمومی در منزل زعفرانیه
 • پزشک عمومی در منزل کامرانیه
 • پزشک عمومی در منزل فرمانیه
 • پزشک عمومی در منزل الهیه
 • پزشک عمومی در منزل جردن
 • پزشک عمومی در منزل پاسداران
 • پزشک عمومی در منزل شمال تهران
 • پزشک عمومی در منزل غرب تهران
تشخیص و درمان بیماری های واگیردار در خانه

از جمله بیماری ها که نباید از منزل خارج شد و باید در منزل تشخیص داده شوند بیماری های واگیر داری نظیر آنفولانزا، کرونا و… می باشد و جهت جلوگیری از همه گیری و  پیشگیری از ابتلا شدن سایر افراد به این بیماری ها بهتر است که از ویزیت پزشک  در منزل استفاده نماییدو از آرین طب کمک بگیرید.

تیم ارین طب علاوه بر پزشک عمومی، پزشکان حاذق و مجرب متخصص عفونی، متخصص داخلی، متخصص ارتوپد، متخصص ریه، متخصص قلب و عروق، متخصص رادیولوژی، متخصص پوست و زیایی، متخصص اطفال، متخصص مغز و اعصاب، روان پزشک در مجموعه خود دارد که در صورت ارجاع پزشک عمومی به پزشک متخصص می توان از ان ها کمک گرفت.

سخن پایانی

نتیجه می گیریم که در حال حاضر و امروزه خدمات درمانی بسیار پیشرفته و آسان و راحت شده است و دیگر نیازی نیست که مشکلات زیادی را برای ویزیت پزشک تحمل کنید بلکه می توانید با مراجعه به آرین طب انواع خدمات درمانی و پزشکی و… را در منزل دریافت نمایید.

 دنبال کردن آرین طب در رسانه ها:

دکتر عتیقی

 

رزرو ویزیت پزشک عمومی در منزل:

Loading...

پنومونی ( Pneumonia ) یک فرایند التهابی در ریه و فضا های آلوئولی در اثر عفونت است ؛ پنومونی باکتریایی
ناتوانی جنسی
ناتوانی جنسی: علل، علائم و راهکارهای درمانی ناتوانی جنسی (impotence) یک مسئله حساس و مهم در زندگی جنسی افراد است
کمبود آهن
کمبود آهن: علل، علائم، تشخیص و درمان کم خونی فقر آهن چیست؟ کم خونی فقر آهن (Iron deficiency) یک اختلال
زردی نوزاد
زردی نوزاد: علل، علائم، تشخیص و درمان زردی در نوزادان (Baby jaundice) شایع و معمولا بی ضرر است و باعث
اختلال نقص توجه بیش فعالی ( ADHD ) ، یک اختلال تکامل رشدی و عصبی می باشد که باعث عدم
سکته مغزی
سکته مغری ( CVA ) به معنای آسیب ناگهانی بافت مغز به علت از بین رفتن جریان خون و اکسیژن