متخصص طب ورزشی در منزل

متخصص طب ورزشی در منزل

متخصص طب ورزشی در منزل

طب ورزشی یکی از شاخه های علم پزشکی می باشد که بر شکل آمادگی جسمی، پیشگیری و درمان صدمات ورزشی و تمرینات ورزشی متمرکز است. وظیفه متخصص طب ورزشی در منزل کمک به مردم است تا بتوانند ورزش را با آسودگی خیال و بدون صدمات فیزیکی انجام دهند.

متخصص پزشکی ورزشی

متخصص طب ورزشی با دامنه ی گسترده ای از مشکلات و شرایط فیزیکی، صدمات شدید مثل شکستگی و در رفتگی استخوان ها، کشیدگی تاندون و… رو به رو می گردد و همچنین صدمات خطرناکی همچون تاندونیت، بیماری دژنراتیو و سندرم اورترینینگ را تحت درمان قرار می دهد.

طب پزشکی ترکیب شده از دانش هایی مثل: پزشکی عمومی، فیزیولوژی ورزشی، ارتوپد، تغذیه و نیز حتی روانشناسی ورزشی می باشد. کادر طب ورزشی نیز اغلب شامل: متخصصین پزشکی و غیر پزشکی مثل جراح، روانشناس شاخه ورزشی، مربی ورزش و تمرین دهنده شخصی، فیزیوتراپیست و متخصص تغذیه می باشد.

انواع متخصصان پزشکی ورزشی

متخصص پزشکی ورزشی بر طب، درمان و عملکرد ورزشی تمرکز دارد. این پزشک به صورت مستقیم با ورزشکاران در ارتباط می باشد و به آن ها یاری می رساند تا عمل کرد ورزشی خویش را بهتر سازند. اما به این معنا نیست که این متخصص قطعا باید پزشک باشد. این لقب می تواند به کلیه کسانی که به طور تخصصی از راه های پزشکی و علمی به بهتر شدن عملکرد جسمی و سلامتی ورزش کاران کمک میکنند داده شود. مانند: درمان گران فیزیکی که به ورزش کاران و سایر افراد یاری می رسانند تا جراحات و صدمات وارد شده به آن ها بهبود یابد. مربی های ورزشی با اعتبار که برنامه ریزی های توان بخشی را جهت یاری ورزش کاران جهت پیش گیری از پیدایش تروما و صدمات گوناگون در حال ورزش ارایه می نمایند. متخصص تغذیه که با کنترل وزن و تغذیه به بهبود فیزیکی یا پیشرفت وضعیت جسمی ورزش کاران و سایر اشخاص یاری می کند.

متخصصین پزشکی ورزشی و فیزیکی

متخصصین طب ورزشی پزشکانی هستند که در شناسایی و درمان صدمات ورزشی و یا فعالیت های ورزشی که با مریضی هایی خاص در ارتباط هستند می پردازند. خیلی از این متخصصان به صورت فردی با ورزش کاران همکاری می کنند و بعضی دیگر از آنان در مطب شخصی خود مراجعه کنندگان و بیماران گوناگون در حیطه تخصصی خویش را ویزیت می نمایند. اغلب متخصصان پزشکی ورزشی با وضعیتی غیر طبیعی و صدمات مرتبط با بافت های عضلانی و اسکلتی بیمار ها رو به رو می شوند. عده ای دیگر از این پزشکان در واقع جراح و متخصص ارتوپد می باشند که قصد کردند که به درمان گری صدمات ناشی از ورزش بپردازند. جدا از عضله ها، اسکلت و جراحت های متداول در ورزش، یک متخصص پزشکی ورزشی به بعضی دیگر از شرایط مرتبط با ورزش کاران نیز می پردازد مثل: صدمات مغزی و بقیه صدمات سر، بیماری های شدید و حا مثل دیابت و فشار خون و آسم، مشکلات تغذیه و … ، کارهای مرتبط با ریکاوری ورزش کاران مجروح یا بیمار. عده ای از این متخصصان طب ورزشی در مجموعه آرین طب حضور دارند که در صورتی که ورزشکار و یا سالمند مصدوم و آسیب دیده امکان مراجعه به مطب و غیره را نداشته باشد، متخصص طب ورزشی به منزل بیمار آمده و روال درمانی را در خانه انجام می دهد.

روانشناسی ورزشی

این رشته خاص نیز شاخه ای از روانشناسی می باشد که به احتیاجات عاطفی و ذهنی ورزشکاران و علاقه مندان ورزش متمرکز شده است. هر روزه به تعداد طرفداران روانشناس ورزشی در بین ورزشکاران بیشتر می شود. چون در هم آمیخته شدن زندگی ورزشی و شخصی ، برای ورزش کاران موجب مشکلاتی شده است که معمولا با کمک این روانشناسان بر طرف می گردد. اکثر تیم های ورزشی حرفه ای معمولا روانشناس ورزشی برای تیم استخدام می کنند تا به بهبود وضعیت روحی و روانی اعضای تیم کمک کند. این روانشناس می تواند در مسابقات ورزشی، استرس های بازیکنان را به صورت فردی کاهش دهد تا بازیکنان بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

متخصص طب ورزشی در منزل تهران
  • طب ورزشی قیطریه
  • متخصص طب ورزشی زعفرانیه
  • متخصص‌طب ورزشی کامرانیه
  • متخصص طب ورزشی فرمانیه
  • طب ورزشی الهیه
  • متخصص طب ورزشی جردن
  • متخصص‌طب ورزشی پاسداران
سخن پایانی:

رشته طب ورزشی دائما در حال پیشرفت و رشد می باشد و متخصصان طب ورزشی در مجموعه آرین طب برای همکاری با ورزشکاران همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهند. با حضور اینگونه متخصصان، مردم و ورزش کارانی که به طور منظم فعالیت های ورزشی انجام می دهند با آسودگی خاطر می توانند به پیشگیری و درمان صدمات متعدد خویش بپردازند.

دنبال کردن آرین طب در رسانه ها:

شبکه شرق

 

رزرو نوبت متخصص طب ورزشی در منزل:

Loading...

آبسه دندان
مشکل آبسه دندان (tooth abscess)، یکی از مسائلی است که می‌تواند به‌صورت ناگهانی و ناخواسته بدون احتساب سن پیش بیاید.
کمردرد
کمردرد- پیشگیری، علل و راه های درمان عوامل مختلفی باعث ایجاد کمردرد می شوند. براساس مطالعات علمی صورت گرفته کمردرد
تبخال لب
تبخال لب (Cold sores)، یک مشکل پوستی شایع است که توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می‌شود. این ویروس باعث ایجاد
تبخال تناسلی
در دنیایی پر از اطلاعات، آگاهی از مسائل بهداشتی مهمی مانند تبخال تناسلی (Genital herpes) بسیار اساسی است. این بیماری
کمبود ویتامین کا
ویتامین کا، یکی از مهم‌ترین ویتامین‌هایی است که بدن ما برای حفظ سلامتی نیازمند آن است. اگرچه کمبود آن در
عفونت دندان
همه ما به دندان‌های سالم و زیبا علاقه‌مندیم، اما گاهی اوقات عفونت دندان (Tooth infection) می‌تواند این آرزو را به