سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل در دنیای امروز از خدمات درمانی و سلامت به روز می باشد. تصویربرداری های حرفه ای پزشکی و از جمله سونوگرافی باعث شده است تا مردم بدون نگرانی از بیماری های متفاوت، زندگی بهتر و عمر طولانی تری داشته باشند. با این وجود عدم دسترسی به مراکز پزشکی و درمانی به دلایلی همچون دور بودن این مراکز و یا شرایط خاص بیمار باعث شده است تا نیاز به دریافت خدمات سونوگرافی در منزل بسیار مورد اهمیت قرار گیرد. با این وجود در این مقاله با شما همراه هستیم تا ضمن معرفی کامل سونوگرافی، در مورد خدمات سونوگرافی در منزل تهران با شما صحبت کرده و در خصوص شرایطی که باعث می شود این خدمات مورد نیاز واقع شود اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی که امروزه در بخش تشخیص پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد شامل تجهیزات تصویر برداری با استفاده از امواج صوتی است. فرکانس بالای این امواج باعث می شود که پزشک یا اپراتور سونوگرافی بتواند از اندام ها و ساختارهای بدن انسان تصویر برداری کرده و بر اساس اطلاعات و داده های به دست آمده تشخیص پزشکی دقیق بدهد.

متخصصان برای چه بخش هایی از بدن سونوگرافی را لازم می دانند؟

سونوگرافی به عنوان یک روش تصویر برداری از قسمت های مختلف بدن شامل رگ های خونی، کبد، کلیه ها، قلب و اعضای دیگر بدن به شمار می رود. این روش تصویر برداری به این دلیل که خطر بسیار کمی برای جنین انسان دارد، برای معاینه جنین نیز مورد استفاده قرار گرفته و باعث می شود که بانوان باردار آخرین اطلاعات و تشخیصات پزشکی را در مورد جنین بدانند.

سونوگرافی یک عمل بدون خطر و درد بوده و امواج صوتی باعث بروز آسیب به بدن انسان نمی شوند. از این روی به جای اشعه ایکس و خطراتی که برای بدن انسان ایجاد می کند، پزشکان سونوگرافی را تجویز می کنند. معمولا همه انسان ها در طول دوره زندگی خود از خدمات سونوگرافی استفاده خواهند کرد.

انواع سونوگرافی

1-سونوگرافی شکم:رایج ترین نوع سونوگرافی می باشدو جهت بررسی ارگان ها و اندام هایی که داخل شکم وجود دارند ( از نظر سلامت آنها ، حرکت اندام ها و جریان خون در رگ ها و همچنین برای تشخیص اختلالات خونی و انجام بیوپسی ) از ان استفاده می شود.

از این سونوگرافی جهت بررسی موارد زیر به کار می رود:

 • تشخیص ناهنجاری در عضلات ، مانند توده در بافت های نرم و پارگی عضلات
 • وجود جسم خارجی در حفره شکمی
 • خونریزی در بافت یا اندام ها
 • وجود عفونت یا مایعات دیگر
 • وجود انواع خوش خیم یا بدخیم تومورها در بافت نرم
 • بررسی مجاری ادراری
 • بررسی عملکرد کبد مشکلات مربوط به آن ( کیست ، کبد چرب و آبسه های کبدی)

بررسی مشکلات مربوط به کلیه

2-سونوگرافی لگن: سونوگرافی اجزا لگنی

اجزا لگنی در زنان شامل رحم و تخمدان ازطریق واژینال بررسی می شودو اجزا لگنی در مردان شامل بررسی پروستات از طریق رکتال انجام می شود که نسبت به سونوگرافی از روی شکم دقت بالاتری دارد.

این سونوگرافی در موارد زیر کاربرد دارد:

 • بررسی و تشخیص مشکلات مربوط به پروستات و بیضه در مردان
 • بررسی و تشخیص مشکلات مربوط به رحم و تخمدان در زنان

3- سونوگرافی آئورت: آئورت شریانی است که از میان شکم عبور کرده و نیمه پایینی بدن را خونرسانی می کند . آنوریسم ، نقطه ای برجسته در رگ آئورت شکمی است که از طریق سونوگرافی قابل تشخیص و بررسی ست .

 این سونوگرافی برای  مردان بین سن 65 تا 75 توصیه می شود که سیگار میکشند و یا قبلا سیگاری بوده اند.

از شرایط و نکات قابل رعایت این سونوگرافی،ناشتا بودن فرد از 8الی12 ساعت قبل است.

4- سونوگرافی داپلر:این سونوگرافی جهت بررسی حرکت خون در رگ های خونی است و به تشخیص وجود لخته و گرفتگی در رگ ها کمک می کند.این سونوگرافی بیشتر جهت بررسی جریان خون در رگ ها و شریان های اصلی مانند بازو ها ، پاها و گردن را استفاده می شود.

از کاربرد های سونوگرافی داپلر :

 • تشخیص مشکلاتی مانند لخته شدن خون در رگ ها ، انسداد درشریان های بدن ، نارسایی در وریدهای خونی ، بیماری های قلبی مادرزادی ،نقص در دریچه های قلب و تنگی در شریان کاروتید
 • اتساع در شریان های عروق شکم
 • بررسی جریان خون از مادر به جنین در دوران بارداری
 • بررسی جریان خون پس از درمان

انواع سونوگرافی داپلر:

داپلر رنگی،پاور داپلر، داپلر طیفی،داپلر دوبلکس، داپلر مداوم

5- سونوگرافی آنومالی:جهت بررسی رشد جنین  وکمک  به تشخیص زودهنگام ناهنجاری ها.این سونوگرافی نوعی اسکن سه بعدی است که در اواسط بارداری انجام‌شده و پزشک،سلامت کودک و رحم را بررسی می‌کند.

از موارد قابل بررسی در سونوگرافی انومالی:

 • تشخیص بارداری چند قلویی
 • بررسی سلامت کلیه‌های جنین
 • بررسی ستون فقرات از لحاظ طولی و هم مقطع عرضی
 • بررسی رشد دیواره شکمی
 • بررسی رشد دست‌ و پا
 • بررسی سندرم ادوارد و سندرم پاتوا (ناهنجاری کروموزومی)
 • بررسی مشکلات قلبی
محدودیت های مراجعه به مراکز سونوگرافی

مانند هر یک از خدمات پزشکی، مراکزی با تجهیز دستگاه های مخصوص سونوگرافی و در اختیار داشتن کادر مجرب نسبت به ارائه خدمات تصویر برداری به واسطه سونوگرافی اقدام می کنند. با این وجود نباید از یاد برد که مراجعه به این مراکز گاها با محدودیت هایی همراه است. برای مثال بانوان باردار ممکن است در برخی از دوره های بارداری نتوانند پله های متعدد را پشت سر بگذارند و یا به توصیه پزشک باید استراحت مطلق داشته باشند. در این صورت برای مراجعه به مراکز سونوگرافی باید چه کرد؟ خدمات سونوگرافی در منزل تهران و حتی خدمات پزشکی در منزل می تواند برای این دسته از بیماران بسیار مفید واقع شود.

با خدمات سونوگرافی در منزل بیشتر آشنا شوید

سونوگرافی در منزل می تواند راهکاری بسیار مناسب به خصوص برای بانوان باردار که دستور استراحت مطلق از پزشک خود دریافت کرده اند یا افراد مسن باشد. در هر صورت اگر بیماری نیاز به سونوگرافی داشته باشد و در عین حال نتواند برای دریافت خدمات سونوگرافی به مراکز ارائه دهنده این خدمت مراجعه نماید، می تواند از خدمات سونوگرافی در منزل استفاده کند. در نظر داشته باشید که خدمات سونوگرافی در منزل به صورت کاملا حرفه ای و تایید شده انجام شده و تفاوتی با دریافت خدمات در مراکز نخواهد داشت.

 

رزرو سونوگرافی در منزل:

Loading...

 

با پیشرفت علم، تجهیزات پرتابل و قابل حمل برای سونوگرافی نیز ساخته شده است و تمامی اشخاص در جامعه می توانند در صورت تمایل نسبت به ثبت سفارش خدمات سونوگرافی در منزل تهران اقدام نمایند. با این وجود امکان ارائه خدمات بر اساس نوبت های ارائه شده انجام خواهد شد. معمولا این خدمات به خصوص برای بانوان باردارد، بیماران کیسه صفرا، پرستات، طحال، مثانه و بیضه در منزل ارائه شده و بیمارانی که احساس درد شدیدی دارند می توانند نسبت به دریافت این خدمات اقدام کنند.

چرا سونوگرافی در منزل توصیه می شود؟

معمولا پزشکانی که پروسه درمانی را برای بیماران خود آغاز می کنند، شرایط وی را سنجیده و برای تشخیص بهتر نیاز به دریافت نتایج سونوگرافی دارند. این کار برای پیشرفت روند درمان به درستی مورد نیاز بوده و در عین حال ممکن است که بیمار به دلیل درد یا دستور پزشک توان خروج از منزل را نداشته باشد. در این صورت پزشکان دریافت خدمات سونوگرافی در منزل را توصیه می کنند.

از سوی دیگر ترافیک شدید شهری تهران باعث می شود که طاقت بیماران کاهش پیدا کرده و قرار گرفتن در محیط های آلوده باعث تشدید بیماری آن ها می شود. برای مثال شخصی که برای گرفتگی عروق نیاز به دریافت خدمات سونوگرافی دارد، نمی تواند در محیط با هوای آلوده تنفس کند و بهتر است در منزل خود نیز از دستگاه تصفیه هوا استفاده داشته باشد. در این صورت شما می توانید با دریافت خدمات سونوگرافی در منزل در کوتاه ترین زمان بهترین نتیجه را دریافت کرده و هیچ خطر تشدید بیماری شما را تهدید نخواهد کرد.

بیماران مسن علاوه بر بیماری های زمینه ای که برای تشخیص روند درمانی نیاز به دریافت خدمات سونوگرافی دارند نیاز به مراقبت از بدن بیشتری داشته و در صورت وجود بیماری های دردناک مفاصل یا استخوان توان چندانی برای مراجعه و انتظار در مراکز سونوگرافی را ندارند. در این صورت نیز دریافت خدمات سونوگرافی در منزل می تواند انتخابی بسیار مناسب به شمار رود.

سونوگرافی در منزل تهران
 • سونوگرافی در منزل قیطریه
 • سونوگرافی در منزل زعفرانیه
 • سونوگرافی در منزل کامرانیه
 • سونوگرافی در منزل فرمانیه
 • سونوگرافی در منزل الهیه
 • سونوگرافی در منزل جردن
 • سونوگرافی در منزل پاسداران
 • سونوگرافی در منزل شمال تهران
 • سونوگرافی در منزل غرب تهران
جمع بندی

پیشرفت علم باعث شده است تا علاوه بر درمان، روند تشخیص بیماری ها نیز با دگرگونی های بسیار زیادی همراه باشد. استفاده از امواج فراصوت برای تصویر برداری سونوگرافی یکی از خدماتی است که امروزه به واسطه پیشرفت در علم پزشکی در دسترس انسان است. با این وجود نباید از یاد برد که دریافت این خدمات به خصوص برای بیمارانی که به دلیلی قادر به حضور در مراکز سونوگرافی نیستند محدودیت هایی را ایجاد می کند. به واسطه همین مسئله پیشنهاد می شود که برای دریافت خدمات سونوگرافی در منزل با کارشناسان ما در تماس باشید. این امکان در تهران در دسترس بوده و شما قادر خواهید بود در کوتاه ترین زمان به بهترین نتایج دست پیدا کنید. این خدمات با هزینه ای مناسب در دسترس تمامی کسانی است که به دلیل دستور پزشکی یا ناتوانی جسمی قادر به حضور در مراکز سونوگرافی نیستند.

دنبال کردن آرین طب در رسانه ها:

مجله قرمز

 

رزرو سونوگرافی در منزل:

Loading...

پنومونی ( Pneumonia ) یک فرایند التهابی در ریه و فضا های آلوئولی در اثر عفونت است ؛ پنومونی باکتریایی
دلیریوم یا روان آشفتگی ( Delirium ) بیماری که باعث اختلال در اعمال شناختی و عدم هوشیاری می شود .
پنوموتوراکس ( pneumothorax ) به معنای حضور هوای آزاد در داخل فضای پلور ( جنب ) می گویند . پلور
مننژیت ( Meningitis ) یا عفونت و التهاب ناحیه مننژ که پرده های محافظتی مغز است یکی از خطرناک ترین
کبد چرب: علل، علائم، تشخیص و درمان کبد (Fatty Liver) یکی از اعضای حیاتی بدن است که در پردازش مواد
رفلاکس معده
رفلاکس معده: علائم، عوامل خطر، و راه‌های مدیریت این اختلال گوارشی رفلاکس‌معده (stomach reflex) یکی از اختلالات گوارشی رایج است