خدمات پزشکی در منزل

مشاوره

برای دریافت مشاوره  با کارشناسان مرکز مشاوره و ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل آرین طب تماس حاصل فرمایید

شماره تماس: 09120446308

خدمات پزشکی در منزل برای آن دسته از افرادی انجام می شود که به هر دلیلی می خواهند در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنند همه ما انسان ها در طول زندگی خود دچار مشکلات سلامتی می شویم و به خدمات پزشکی و درمانی احتیاج پیدا میکنیم.حتی علی رغم توجه فرد به سلامتی خود ورعایت رژیم غذایی و سبک زندگی سالم، فرد دچار بیماری و ناتوانی به دلایل مختلف می شود

Loading...

خدمات پزشکی در منزل

برخی از علل بیماری و ناتوانی به شرح زیر می باشد: 

 1. تصادف:تصادفات ممکن است باعث ایجاد شکستگی های مختلف که فرد به پزشک متخصص اورتوپد باید مراجعه کند و یا در تصادفات شدید فرد به خدمات مراقبت های ویژه نیاز دارد و یا احتیاج به خدمات عکسبرداری و رادیولوژی و ام ار ای (MRI ) پیدا می کند.

  رادیولوژی مچموعه ای از روش های تصویر برداری از قسمت های داخلی بدن می باشد. در رادیولوژی از اشعه ایکس با دوز پایین، امواج صوتی و یا میدان مغناطیسی برای تصویربرداری استفاده می‌شود.با تصویر برداری تشخیصی می توان به برخی بیماری ها پی برد.

  بیماری هایی که با تصویربرداری قابل تشخیص هستند شامل:

  کم خونی،بیماری آلزایمر و زوال عقل،آپاندیسیت،لخته شدن خون و بیماری شریان محیطی (PAD)،آرتروز و پوکی استخوان،تومورهای مغزی،ذات الریه و بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD)،انواع مختلفی از سرطان‌ها،سیروز کبدی، بیماری کبد چرب و فیبروز کبدی،سنگ کلیه و مثانه،بیماری کرون،سکته،نارسایی کلیه،کیست کلیه

  به دلیل شلوغی بیمارستان ها و مراکز درمانی می توان از عکسبرداری و رادیولوژی در منزل استفاده کرد و یا حتی در صورت احتیاج فرد به خدمات ویژه از خدمات مراقبت های ویژه در منزل،با هزینه ای کم تر از بیمارستان ها و توجه بیش تر و خدمات کامل تر به بیمار استفاده نمود.

  خدمات مراقبت های ویژه شامل کلیه خدماتی است که در ICU ، CCU ارائه می شود.این خدمات شامل ساکشن ترشحات،مانیتورینگ قلبی،پایش مداوم بیمار،اکسیژن تراپی و خدمات پرستاری ویژه می شود.

 2. داشتن سابقه خانوادگی بیماری: بیماری هایی مانند دیابت و فشارخون در برخی افراد به دلیل سابقه خانوادگی بیماری در آنها است و باید کنترل شود تا به مراحل خطرناک بیماری نرسد.از خطرات بیماری فشارخون ،خطر سکته قلبی یا انفارکتوس میوکارد (MI ) و از خطرات بیماری دیابت خطر زخم پای دیابتی است که از جدی ترین مشکلات سلامتی است زیرا در صورت عدم رعایت بهداشت و پانسمان اصولی زخم پیشرفت کرده و حتی باعث آمپوته کردن اندام(قطع اندام) می شود.
 3. کهولت سن:باعث تحلیل استخوان ها و عضلات وافزایش بیماری های زمینه ای و تضعیف سیستم ایمنی بدن وقرار گرفتن در معرض بیشتر بیماری ها می شود که احتیاج این افراد به مراکز درمانی خدمات پزشکی بیش تر می شود ولی به دلیل عدم تحمل افراد مسن به علت کهولت سن و ناتوانی های حرکتی در آن ها بهتر است این خدمات پزشکی در منزل برای ان ها انجام شود.مانند فیزیوتراپی در منزل و ازمایش خون آنلاین و ویزیت پزشک متخصص و چکاپ های ماهیانه و….

خدمات پزشکی در منزل برای افراد سالمند به دلیل کهولت سن و عدم تحمل شلوغی مراکز درمانی و در صف نوبت ها ماندن،افراد باردار به دلیل عدم توانایی برای رفتن به مراکز درمانی به دلیل سنگینی و تحمل وزن نوزاد خود و افراد با مشکلات و ناتوانایی های حرکتی و…بیشترین محاسن را دارد.

یکی از مزیت های منحصر به فردی که استفاده دارد علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها بلکه احساس راحتی بیشتری را به وجود می آورد. زمانی که فرد بیماری در خانواده وجود داشته باشد دغدغه های متفاوتی مثل منتظر ماندن در صف های طولانی بیمارستان ها یا مراکز درمانی به وجود می آید اما با استفاده از خدمات پزشکی در منزل کافیست تا رسیدن پزشک متخصص به منزل بیمار به استراحت بپردازد و به راحتی خدماتی را که قرار است در بیمارستانها و مراکز درمانی دریافت کند در محیط راحت و آرامش بخش خانواده در اختیار داشته باشد.

افراد سالمند با توجه به این که بیشتر در معرض خطر بیماری های فشارخون و دیابت و بیماری های کلیوی و مشکلات قلبی و بیماری های تنفسی هستند میتوانند از خدمات پزشکی در منزل استفاده کنند.به عنوان مثال:


پزشک متخصص قلب فرد را ویزیت کرده و درصورت نیاز به نوارقلب از پرستاران مجرب تیم آرین طب میتوان استفاده کرد .نوار قلب در منزل برای بیمار گرفته شود و در صورت صلاح دید پزشک متخصص ، اکوکاردیوگرافی در منزل انجام شود.

اکوکاردیوگرافی یا به اصطلاح اکوی قلب برای شناسایی عملکردماهیچه و دریچه های  قلب استفاده می شود.همچنین برای تشخیص مشکلات مربوط به دریچه های قلب،ارزیابی بیماری های مادرزادی قلب، اندازه گیری سرعت جریان خون در نواحی مختلف داخل قلب و…استفاده می شود.


پزشک متخصص ریه و آسم فرد بیمار را ویزیت کرده و درمان های الزامی برای ایشان شروع می شود و حتی در صورت نیاز به کپسول و دستگاه  اکسیژن میتوان ان ها را اجاره کرد و از اجاره تجهیزات پزشکی در منزل شرکت ارین طب بهره مند شد و به صورت شبانه روزی دستگاه های موردنیاز را تهیه کرد.

دستگاه های پزشکی قابل اجاره از شرکت ارین طب شامل کپسول اکسیژن،دستگاه اکسیژن ساز،دستگاه ساکشن،تخت بیمارستانی،پایه سرم،پمپ انفوزیون (پرفیوزر)و…می باشد.

خدمات پزشکی در منزل

پزشک متخصص داخلی و عفونی بیمار را ویزیت کرده و در صورت نیاز و وجود مشکل و بیماری خاص به پزشک متخصص مربوطه ارجاع داده میشود.

بیماران دیابتی با توجه به بیماری خود میتوانند از ویزیت پزشک متخصص در منزل استفاده کنند و در صورت صلاح دید پزشک برای تزریق انسولین از پرستاران مجرب ارین طب استفاده کنند.برخی از بیماران دیابتی به زخم پای دیابتی دچار می شوند و این نوع از زخم ها از جدی ترین مشکلات بیماری و سلامتی هستند چراکه در صورت عدم پانسمان اصولی آن و عدم رسیدگی و توجه به زخم باعث عفونت و ایجاد مشکل جدید می شود. برای تعویض پانسمان زخم پای دیابتی باید از کارشناسان زخم مجرب و حرفه ای که اصول بهداشتی و استریل را رعایت کرده و به نحوه صحیح تعویض پانسمان تسلط دارند،استفاده کرد.

افراد باردار میتوانند ویزیت پزشک متخصص زنان و زایمان در منزل را داشته و چکاپ های ماهیانه خود را با مرکز ارین طب انجام دهند.در صورت احتیاج به سونوگرافی در منزل و ازمایش در منزل در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه خدمات درخواستی ،انجام شود.

سونوگرافی نوعی روش تشخیصی وتصویربرداری است که با امواج صوتی اتدام های داخل بدن را ترسیم می کند.از سونوگرافی برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده می شود.هم چنین با سونوگرافی داپلر می توان تصویربرداری خون جاری در قلب و عروق را بررسی کرد.

قطعا انجام معاینه توسط پزشک متخصص در اتاق خودتان یا انجام آزمایش و استفاده از تجهیزات پزشکی در محیط خانه علاوه بر اینکه میتواند تاثیر مثبتی در روند درمانی بیمار داشته باشد بلکه به افزایش میزان کیفیت خدمات دریافتی و همچنین افزایش تمرکز پزشک و پرستار نیز کمک می کند.

تیم آرین طب با ارائه انواع خدمات پزشکی و خدمات پرستاری به شما در جهت بهبود بیماری و مشکلات سلامتی با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان و با کادری مجرب و حرفه ای به شما کمک می کند.